Jump to content

OSM

Forumowicze
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by OSM

 1. Chodzi o schemat wyników Google, gdzie skrypt np. korzystając z preg_match_all szuka naszej strony. Zależnie od tego jak funkcja jest zbudowana (ale to wiesz jako programista), nawet dodanie przez Google w kodzie HTML wyników dodatkowego <br> może spowodować, że funkcja nie nic nie znajdzie. Rzuciłem okiem na FTP. Ciężko stwierdzić, w którym pliku może być kod odpowiedzialny za sczytywanie wyników. Nie mniej wszystkie, które otworzyłem były zakodowane. Więc to co piszę, jak już wspomniałem, to takie myślenie życzeniowe. Szkoda, że Marek na pożegnanie nie dał nam możliwości in
 2. Wybaczcie post pod postem. Teraz gdy padła serwerowa wersja sprawdzania pozycji w Google od porzuconego Web-Tool, moduł sprawdzania wbudowany w DonLinkage ma otwartą ścieżkę kariery Stąd prośba do autora o rozbudowanie modułu m.in. o możliwość wyświetlania wykresów, wyników z określonego przedziału czasu, dodawania notatek do fraz itp. Wiem, że to sporo pracy więc jeśli taki rozbudowany moduł pojawi się jako dodatkowo płatne rozszerzenie to nadal jestem zainteresowany kupnem.
 3. Padło coś kilka dni temu. Może Google zmieniło schemat wyświetlania. Co dziwne, bo mój drugi skrypt do sprawdzania pozycji działa bez zarzutu. Szkoda. Mam tam dane z kilku lat. Może ktoś z Was programistów orientuje się czy kod schematu wyników z Google jest na 100% kodowany? Wiem, że to pytanie życzeniowe, ale na prawdę szkoda mi tych wieloletnich danych.
 4. Brzmi bardzo interesująco. To fakt, że obecne bazy zasysane z automatu są niewiele warte, a nie każdy radzi sobie z harvestowaniem. Także podział baz to świetny pomysł.
 5. Mój błąd, rzuciłem okiem oczywiście tylko na ostatnią stronę. Wielka szkoda. Marek bardzo rzetelnie podchodził do klientów, obsługa z jego strony była na najwyższym poziomie. Tym bardziej ciężko uwierzyć w to, że nie napisał nam tu jakiegoś oficjalnego oświadczenia. Nie czuję się oszukany, bo skrypt służył mi wiele lat, ale chętnie zapłaciłbym jakiś dodatkowy abonament za samo aktualizowanie schematów wyników z Google'a, kiedy te się zmienią. Można było dodać jakąś opcję edycji takich schematów w panelu admina, jako np. dodatkowo płatny moduł lub odpłatnie sprzedać zdekodowany plik odpowi
 6. Szkoda by było, gdyby projekt został porzucony przez autora, bo wystarczy mały update prezentacji wyników Google'a i pozamiatane. A że skrypt kodowany to też nic nie poprawimy na własną rękę. U mnie oba skrypty Marka działają bez zarzutu już kupę lat.
 7. Czy ktoś z Was może kontakt do autora skryptu, Marka? Domena web-tools.pl nie działa już od jakiegoś czasu, emaile są zwracane do nadawcy.
 8. Panowie czy w ciągu roku zaszły jakieś zmiany na rynku Premium SMS? Pojawił się jakiś godny zaufania gracz, u którego warto aktywować rozsyłanie kodów w SMS Premium? DotPay.pl na swojej stronie polecał SmartPay.pl Umożliwiał nawet automatyczną migrację. Okazuje się, że oni też nie podpisują umów z osobami bez DG. Wyjątek stanowią studenci i uczniowie.
 9. No i mamy koniec HomePay.pl Już nawet ich strona www nie działa.
 10. Dzięki MaxPan. To już jakiś punkt zaczepienia.
 11. DotPay.pl wypowiedział umowy osobom, które rozliczały się na umowę o dzieło, dlatego szukam nowego dostawcy usługi SMS Premium. Nie mam dużych wymagań jeśli chodzi o wachlarz usług - korzystam jedynie z rozsyłania kodów dostępu do strony (SMS MO). Rozważam obecnie dwie firmy: CashBill.pl i HomePay.pl Chętnie poznałbym opinie osób, które współpracują z w/w firmami. Ewentualnie propozycje innych, sprawdzonych przez Was firm mile widziane Widziałem na PiO reklamy nowych graczy na rynku SMS Premium: MyBill.pl i iCash.pl jednak nie udało mi się znaleźć opinii na
 12. O patencie Google pisała już na forum Lexi.
 13. Z tego co zauważyłem to nie zawsze. Niektóre precle nie działają poprawnie (te porzucone, z błędami zapisu/odczytu) i system nie potrafi z nich ściągnąć wpisów. Podobnie jest z zapleczami innych userów, które dopalają nie tylko ich wpisy, ale też linkują nasze strony, które pozycjonujemy preclami.
 14. Ja tak pobieram frazę z refa: preg_match("/google.*?q=(.*?)(&|$)/i", $_SERVER["HTTP_REFERER"], $ref); $fraza = urldecode($ref[1]); Wyciągam też parametr cd - dzięki niemu wiesz na jakiej pozycji w Google była dana podstrona na wpisaną frazę.
 15. Jeż daleki jestem od krytyki, nie mniej jeśli mój post spowodował wykonanie choćby lekkich czystek na preclach - warto było napisać tych parę zdań. Cieszę się, że rozweselił Cię mój żartobliwy test. Ja to taki wesoły chłopak jestem Bądź co bądź lista wypychanych na zaplecze linków jest bardzo zliżona do tej widniejącej jako suma linków wypchniętych przez SD. Pojawiają się wpisy linkujące do projektów usuniętych z SD nawet kilka miesięcy temu, ale można to uznać za niewielki błąd statystyczny. W każdym razie ważne, że system wciąż działa, jego efekty są zadowalające - trzeba jednak pamiętać,
 16. Jeżu ja nie twierdzę, że system jest zły, stwierdzam jedynie, że mógłby być lepszy, gdyby od czasu do czasu przesiać precle. Fakt koszt linka nie jest wysoki, a mój test miał jedynie na celu sprawdzenie trafności przydzialania linków, tak aby łatwiej było rozplanować ich przyrost. W kolejnych testach potwierdza się, że statystycznie tylko 30% wpisów jest poprawnych. Także, aby uzyskać 30 linków musimy ich wypchnąć 100.
 17. Zrobiłem nowy test. Usunąłem linki z SD i wypchnąłem nowe. Dodałem w sumie 400 linków, co powinno skutkować 400 wpisami w preclach. Pobrałem z zaplecza o site ok. 17 000 podstron paczkę z linkami do wpisów. Zamiast 400 było ich 250, ale zapewne system to uzupełni. Niestety z tych 250 linków tylko 88 (35%) to adresy do poprawnych wpisów. 162 wpisów brak. Wniosek: Seodopalacz wypycha linki nawet na nieistniejące precle. System dodaje wpis ale już nie sprawdza poprawności dodania. Tak więc cała para idzie w gwizdek.
 18. Mój mały test efektywności działania systemu. Pobrałem z zaplecza linki do 1500 wpisów i sprawdziłem czy istnieją one w preclach. Efekt jest taki: - 214 wpisów jest (14%) - 1296 wpisów brak (86%) Sprawdzenie od czasu do czasu czy presell istnieje i wysłanie wpisów z nieaktywnych precli do innych precli nie wymaga ogromnych mocy przerobowych.
 19. Dzięki Jeżu za odpowiedź. Ja doskonale rozumiem, że SWLe to "wspomagacze" i fakt, że aktualizacja Precli blokowana jest do IP Waszego serwera nieco ogranicza kwestie organizacyjne, ale sam proces sprawdzenia czy precel działa czy nie - można odpalić z innego serwera. Może zbytnio upraszczam ale czy nie wystarczy sprawdzić poprzez wyrażenie regularne PHP czy kod HTML strony w danej domenie, pod którą jest oficjalnie precel zawiera jakiś powtarzający się element kodu HTMLa, który jest w szablonie czy też choćby strona nie zwraca 404.
 20. Ostatni płomyk nadziei, że system działa padł dziś po moderacji precli w panelu. 10/10 precli nie działało. Projekt najwidoczniej został porzucony bo nie wierzę, że brak jest mocy przerobowych, aby odpytać te 5000 czy nawet 10 000 precli i sprawdzić czy nadal istnieją.
 21. Widzę, że system został nieco zaniedbany. Moderuję sobie precle od kilku dni i widzę, że 7 na 10 z nich nie działa tzn. domena nie istnieje, pod adresem jest zupełnie inna strona. Nie działało mi m.in. nić z domeny .tk Podobnie jest, gdy klikam na moich preclach, które linkują do wpisów na innych preclach. Tu jest podobnie. Znaczna część nie działa. Może nie daje to pełnego obrazu jakości SD, ale mogę sobie pobrać z mojego zaplecza listę moich wpisów i skryptem odpytać, które z nich jeszcze istnieją. Jeśli wynik byłby taki, że 50% wpisów nadal wisi to byłoby rewelacyjnie, ale z tego co kiedyś
 22. Zakładajaąc 20 000 domen pod precle w systemi wystarczałoby, aby sprawdzać po 1000 dziennie i to już zachowałoby względny porządek. Wczoraj wszedłem w moderację precli w panelu SD i 7 na 10 domen precli nie istniała.
 23. Punkty przeliczają się na bieżąco.
 24. I ja dziś poprawiłem błędy na zapleczu. Niestety zauważyłem, że większość wpisów, które linkuje zaplecze po prostu nie istnieje i cała moc idzie w gwizdek. Pal sześć jeśli jest to 301 na stronę główną precla. Przy moim sprawdzaniu wpisów wyszło, że mnóstwo domen po prostu już nie istnieje. Rozumiem, że nie starczyłoby mocy przerobowej aby sprawdzać na bieżąco istnienie wszystkich wpisów, ale czy nie da się sprawdzac chociażby czy domeny precla istnieją, a jeśli nie to wszystkie wpisy userów, które były na danym preclu wypychać automatycznie na inne?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy