Skocz do zawartości

Sandbox - objawy i zwalczanie


Vek-tor

Rekomendowane odpowiedzi

mysle ze to jest zamierzone bo gdyby byl to blad skorygowaliby juz ale jest w tym zbyt wiele znaków :?: zeby cos wiecej powiedziec - jedyna metoda to czekac...

dodane:

i juz widze ze jest jeden blad w moim FAQ - to zjawisko nie jest scisle zwiazane z update'ami a raczej nie tylko z nimi - teraz moja strona poszla z poza wyników na 2-ga strone wyników wiec to oznaka ze powoli mnie puszcza - pewnie za tydzien znowu polece ale wyglada jednak na to ze kazda strona jest z osobna rozpatrywana przy wychodzenie a wpada sie tam po upddate'ach albo tez wpada sie bez nich - google jest tak nieprzewidywalne ze sam juz nie wiem :shock:

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ostatni wielki spadek polega na "odklejeniu się" słów i fraz od linkowanych stron.

czyli wychodzi na to że skoro te linki zostały jakby wyzerowane przez google to po dodaniu przynajmniej takiej samej lub jeszcze większej ilości tak samo wartościowych nowych linków do strony która spadła teoretycznie powinna ona wrócić do wyników pozycjonowania na stare pozycje lub choćby zbliżone do nich.

jednak tak sie nie dzieje bo dodałem o wiele wiecej linków z wyższym PR niż te "odklejone" do strony która poleciała, zróżnicowałem nawet anchory i nic to nie pomogło, strona jest dalej w lesie.

pozmieniałem tez content na bardziej bogaty i tez żadnej reakcji googla poza tym że strona wyszukuje sie po nazwie firmy, czego nie mozna było powiedzieć po wielkim "spadku", ale to jedyny mizerny efekt.

czy linki ze stron które do niej prowadzą drastycznie straciły na wartości, tym samym te strony są teraz "gorsze"

hmmmm jeżeli sie "odkleiły" to chyba nie maja teraz juz żadnej wartości ?

i czy usunięcie z googla "odklejonych" linków może coś dac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ty widzisz ostatnio zdarza sie dosyc czesto. Ktos pozycjonuje strone na haslo slowo1 slowo2 i na slowo1 jest wysoko a na cala fraze nie.  

Nie mam narazie pojecia od czego to zalezy, ale jest to dosc czesto ostanio.

To widzę swieżo na nowej domenie anchor (fraza a+b+c) nie występuje na żadnej pozycji 24000 linków na allinanchor:-powinienem być na 8poz ale jak wiadomo zapytanie to bywa średnio precyzyjne

Nie czytany cały anchor tylko jego część (a) i przez taki przypadek jestem na 10pozycji na 26000000 wyników z Google pod częscią (a)

tu allinanchor: się pokrywa powinna być 10 pozycja i jest

Zmieniłem więc anchor na cześć (a) i poczekam sobię co dalej 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie dowiemy o co googlowi chodziło ale wygląda na to że pokarało i te linkowane i te linkujące

czy usunięcie z googla "odklejonych" linków może coś dac ?

mam taką nadzieję

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co - a intruderowi - za dodatki dzięki

i rowniez dzieki - fajny teamat :D

chyba się nie dowiemy o co googlowi chodziło ale wygląda na to że pokarało i te linkowane i te linkujące

wiemy jedno - to jest celowe, mialo to zwiazek z tym czyms co nazywano sandboxem, jest to jakas kara i jest cos nowego, mi sie wydaje ze uznali system karania szybko przychodzacych linków za niedopracowany i wraz nowym update algorytmu wprowadzili nowa utrudniajaca zycie zabawke a tamtej starej odpuscili...

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie zdja czasami ze "eureka" wiem o co biega - ale nie wiem nic - to sa takie moje zalozenia filozoficzno-logiczne czyli g.... warte :D

ja dotego podchodze z luzem bo mnie wynagrodzilo - nie wiem za co - ale jedno z innych moich stron ukaralo ale problem jest bardzo zlozony - zapytam dzisiaj tego faceta z seochat - moze oni juz cos wiedza - ten facet mi powiedzial - "wedlug moich narzedzi wyjdzej na swoja pozycje gora w miesiac" - i mial race - moze teraz cos powie

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje jak ulał

indianie przychodzą co szamana  

powiedz czarowniku jaka w tym roku będzie zima??

czarownik myśli  

"w tamtym roku zimy nie było, to w tym musi być"

więc mówi:

-"moi czerwoni bracia! w tym roku bedzie straszna zima

już możecie zbierać chrust bo będzie zaj.....a"

indianie aż do grudnia targali wszystko z okolicy

niestety zimy znowu nie było

przychodzi kolejny sezon indianie znów przychodzą do szamana z pytaniem o zime

ten myśli  

"logiczne, że skoro dwa lata nie było zimy to w końcu w tym roku MUSI być"

mówi więc do plemienia

"w tym roku bedzie taka zima jakiej najstarsze bizony nie pamietają, dozbierajcie jeszcze chrustu ile się da to może jakoś przeżyjemy"

indianie natargali taką górę chrustu, że nieomal przesłonili słońce

nadchodzi kolejny rok  

szaman nie czekał już na kolejne obsuwy tylko wybrał sie do miasta do Instytutu Metorologicznego  

wchodzi do dyrektora i pyta:

panie powiedz jaka w tym roku bedzie zima??

gość chwilke myśli i mówi

" w tym roku zima będzie zaj....a

indianie już dwa lata z rzędu zbierają chrust"

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ;) tak to wlasnie wyglada ;)

kolega z seochat juz mi zdazyl odpisac:

zapytalem czy wie cos na temat tego co sie teraz dzieje po update algorytmu , a on:

With Google's current shakeup, wait a week or two and see what happens.

 

A good idea is to add a couple of fresh content pages to your site, anf give Google something good to work on.

 

I wouldn't panic if I were you

co w wolnym tlumaczeniu oznacza "nie wiem" :shock: :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wygląda na to że pokarało i te linkowane i te linkujące

dokładnie tak jest te linkujące tez dostały ostro po d.....

wraz nowym update algorytmu wprowadzili nowa utrudniajaca zycie zabawke a tamtej starej odpuscili...

czyli co sandbox wersja 1.2 ? ;)

tylko że bardziej utrudniająca życie bo karę otrzymuja równiez i linkujący - taka forma odpowiedzialności zbiorowej :?

A good idea is to add a couple of fresh content pages to your site, anf give Google something good to work on.

na to wpadłem juz jakiś czas temu ale efektu to nie przyniosło, chyba google stwierdził że się nie będzie zajmował "recydywistami", jak "puszkować" strony to ostro bez okoliczności łagodzących - no ale poczekamy zobaczymy może jakaś łaska się znajdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze to temat "Sandbox - objawy i zwalczanie" chcialbym dowiedziec sie cos o zwalczaniu. Moja strona wyleciala razem z "Wielkim spakiem" i mysle ze ma to cos wspolnego z kopiami strony.

Chcialbym sie dowiedziec czy jak zmienie content strona wroci do indeksu? Jesli tak to czy odrazu?

Pozdrawiam

Absurd, nonsens i hipokryzja.

Mój blog o SEO / SEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja mam pytanie.

Adres: www.alesms.pl

słowo: dzwonki polifoniczne

Miałem sobie stronke alesms.pl, która miała po 3 razy słowo 'sms' i 'dzwonki' w tytule. Linkowałem ją(można powiedzieć)normalnie :D, ale pod onet ;). Postanowiłem pozycjonwoac w google. Usunąłem te powtorzenia w tytule i po pru dniach wpisałem "allinanchor: dzwonki polifoniczne", byłem na miejscu 20, a gdy wpisałem "dzwonki polifoniczne" nie było mnei w wynikach. Po paru dniach/tygodniach pod frazą "allinanchor: dzwonki polifoniczne" byłem dalej 20, a pod "dzwonki polifoniczne" około 90. Teraz pod frazą "allinanchor: dzwonki polifoniczne" nie ma mnie w wynikach i pod "dzwonki polifoniczne" też mnei nie ma. Moje pytanie:

Co się stało?

Jeżeli nie wiesz czemu mój post jest taki, a nie inny to zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie dowiedziec czy jak zmienie content strona wroci do indeksu

na razie zmiana content nie pomaga, zmieniłem stronke totalnie i wygląd i zawartość, to samo zrobił chyba CAN (jesli dobrze pamietam) i też skutku nie uzyskał żadnego.

Jesli tak to czy odrazu?
intruder2600 napisał:

A good idea is to add a couple of fresh content pages to your site, anf give Google something good to work on.

ja ciągle myśle że to może jednak okaże się "good idea" :D trzeba chyba po prostu poczekać dłużej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności