Skocz do zawartości

Sandbox - objawy i zwalczanie


Vek-tor

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł jest tłumaczeniem większej części z oryginału autorstwa Mark'a Daoust ze strony www.site-reference.com

**********

Co to jest sandbox? Nim wgłębimy się w rozważania na ten temat trzeba zaznaczyć że nie wszyscy zgadzają się z jego istnieniem. Czy jednak on istnieje czy nie - wiemy jak wyglądają jego efekty. Czy strona jest w sandboxie czy nie łatwo jest sprawdzić. Wyszukaj w Google swoją domenę, jeśli wyników nie będzie - a były - znaczy to że domena została zbanowana. Najlepsząmetodą na potwierdzenie tego faktu jest sprawdzenie statystyk odwiedzin - domeny zbanowane nie są odwiedzane przez roboty. Jednak jeśli domena nie została zbanowana a pozycja w rankingu jest bardzo daleka - a była wysoko - powinieneś sprawdzić ilość linków do tej strony oraz jakość treści na tej stronie. Sprawdź także pozycję w google na mniej konkurencyjne słowa kluczowe.

Efekt sandboxa jest bardziej prawdopodobny na konkurencyjne słowa niż na słowa rzadkie.

Na koniec, jeśli pozycja strony jest dobra w innych głównych wyszukiwarkach - prawdopodobnie twoja domena jest w sandboxie. Czy z tego wyjdzie- TAK - ale jak - ta odpowiedź nikomu się nie spodoba - CZEKAĆ. Sandbox nie jest stałym filtrem, ma tylko na celu zredukować spam występujący w wyszukiwarce.

Jeśli jednak jesteś w sandboxie użyj tego na swoją korzyść [ jeśli umiesz to zaakceptować :) ]. Google cały czas bierze twoją domenę pod uwagę ustalająć ranking wyświetlania (tylko jej nie wyświetla). Buduj ruch na swojej stronie używając takich metod jak: pisanie artykułów, budowanie więzi między odwiedzającymi, wymiana linkami z innymi stronami.

Kiedy efekt sandboxa się skończy (nikt nie potrafi określić jaki to czas)

twoja domena powinna się pojawić w wynikach google

na pozycji z której zniknęła jak nie na lepszej. :hello:

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tez mialem cos takiego napisac ale spoko :hello: to dodam jeszcze cos od siebie - duzo czytalem i obserwowalem:

jakiekolwiek wachania pozycji typu dzisiaj 17-ta, jutro 38, pojutrze 4-ta NIE SĄ SANDBOXEM !

sandbox ma scisly zwiazek z updateami - po update linków strona tam laduje i po update moze wyjsc

jestem tego pewien bo obserwuje to juz od kilku updatów,

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest sandbox?

to to samo co ban???

domeny zbanowane nie są odwiedzane przez roboty.

no to w końcu jak jest ban no to koniec i trzeba przeprosić i więcej nie robić..?

Efekt sandboxa jest bardziej prawdopodobny na konkurencyjne słowa niż na słowa rzadkie.

no to w końcu ban czy sandbox???

oogle cały czas bierze twoją domenę pod uwagę ustalająć ranking wyświetlania (tylko jej nie wyświetla). Buduj ruch na swojej stronie używając takich metod jak: pisanie artykułów, budowanie więzi między odwiedzającymi, wymiana linkami z innymi stronami.

Kiedy efekt sandboxa się skończy (nikt nie potrafi określić jaki to czas)

no jak bierze pod uwagę tylko jej nie wyświetla skoro ma bana i nie wchodzą roboty, to skad ma być w wynikach tylko się nie wyświeltać?

#-o chyba mam trudny dzień ale nic z tego artykułu nie rozumiem :hello:

Canon sony aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe - promocja. Atrakcyjny system ratalny. Katalog stron www

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest troche luk w artylule, uzupelnie:

co to jest sandbox ?

filtr zakładanay na okreslone slowo kluczowe spowodowany nadmierna, uznana przez algorytm za nienaturalna iloscia przychodzacych linków

[dodane] które pochodza z pod tego wlasnie slowa kluczowego. [/dodane]

co to oznacza?

oznacza to to, ze dopuki algorytm nie uzna ze wzrost popularnosci linków jest staly i w pewnym sensie naturalny strona nie bedzie sie pojawiala na dane slowo w wynikach lub bedzie pojawiala bardzo nisko jezeli polaczymy to slowo z innymi slowami, na które pozycjonujemy strone

czy sandbox to ban?

nie - sandbox oznacza tylko to ze na jedno z pozycjonowanych slow, które pojawilo sie w zbyt duzej ilosci linkow prowadzacych do naszej strony w szybkim czasie nie bedzie osiagalo wysokich rezultatow w wynikach wyszukiwania, na inne slowa strona bedzie sie pojawiala normalnie

ile trwa sandbox?

zaleznie od tego jak bardzo (procentowo) nienaturalny byl wzrost link popularity moze trwac od 1-3 miesiecy do blizej nieokreslonego czasu. Z regoly trwa to od 1 do 8-9 miesiecy.

co bedzie pozniej?

strona pojawi sie na tej pozycji na ktorej byc powinna

z kad moge wiedziec ze jestem w sandboxie?

sprawdzajac pozycje strony za pomoca parametru "allinanchor:" - parametr ten pokazuje ktora strona powinna byc na ktorej pozycji pod wzgledem link popularity, jezeli strona z tym parametrem + naszym slowem kluczowym zajmuje np 5-ta pozycje, posiada prawidlowy content, a bez "allinanchor" nie ma jej w wynikach lub jest na jednej z ostatnich pozycji oznacza to ze strona jest w sandboxie

czy chwilowe skoki pozycji mojej strony oznaczaja ze jestem w sandboxie ?

nie - sandbox zakladany i redukowany jest tylko podczas updateow linków

co moge zrobic ?

jedynym sposobem jest nie panikowac, kontynuowac zbieranie linków i po prostu czekac. Wazne jest aby nie przestawac zdobywac wciaz linki

- dzieki nim algorytm bedzie uwazal ze strona faktycznie jest bardzo popularna i przyrost linków nie byl dzialaniem pozycjonera

czego sie moge spodziewac po uplywie kilku miesiecy?

strona pojawi sie nagle na bardzo wysokiej pozycji, nastepnie po kilku dniach spadnie z powrotem, pozniej co miesiac - po kolejnych updatach linków bedzie sie stopniowa wzbijala do góry

jak uniknac sandboxa ?

na sandbox najbardziej narazone sa nowe strony - zaindeksowane mniej niz 4 miesiace w google, pozniej szanse na sandboxa sa mniejsze ale dalej realne. Jedyny sposób na unikniecie to:

1. nie linkowanie w duzej ilosci na raz - link popularity musi wygladac naturalnie czyli kilka linkow przy kazdym update

2. nie linkowac ze stopki duzych serwisów - wzrost np o 2 tys linków w ciagu miesiaca, jescze do tego z tej samej domeny nie wyglada naturalnie

3. nie zbierac duzej ilosci linków ze stron o wysokim PR na raz - PR jest najczesciej wykladniekiem wartosci linków których sprzedaz oferuja webmasterzy - pracownicy google doskonale o tym wiedza i wiedza tez ze ludzie najczesciej kupuja duza ilosc tego typu linków zeby wzbogacic swoj wlasny PR

czy powyzszy punkt oznacza ze nie wolno stosowac takich technik ?

absolutnie nie - mozna je stosowac ale wzrost popularnosci linków musi wygladac naturalnie, dlatego powinnismy zaczac budowac link popularity mniej wiecej tak :

1 / 2 / 4 / 6 / ........... / 1200 / 2400 / ......... / 100 000 / 200 000 /

/ - oznaczaja update linków

liczby - oznaczaja ilosc zdobywanych linków

po co istnieje sandbox?

sandbox zostal stworzony po to aby zniechecic webmasterów do masowego kupowania linków i po to zeby dac szanse stronom, ktore staja sie popularne poprzez linki zdobywane metoda "naturalna"

czy istnieja jakies odstepstwa od tych regol ?

istnieja - google lubi zachowywac sie dziwnie i nieprzewidywalnie dlatego zdarza sie takze ze:

1. strona ktora zebrala ogromna liczbe linkow w szybkim czasie nie trafila do sandboxa

2. strona trafila do sandboxa mimo ze zdobyla zaledwie kilka linkow w bardzo dlugim czasie

3. strona która jest juz w google nawet kilka lat nagle trafila bez powodu

czy sandbox zakladany jest tylko na popularne slowa kluczowe ?

powszechnie uwaza sie ze tak - jest to nawet logiczne, skoro sandbox ma byc utrudnieniem dla pozycjonerów i webmasterów którzy kupuja i sprzedaja linki nie byloby sensu zakladac go na malo popularne slowa kluczowe poniewaz nikt o takie nie bedzie walczyl zdobywajac linki w sposób nienaturalny.

czy sandbox naprawde istnieje ?

tak - robilem test który ewidentnie wykazal istnienie tego filtru.

sa tacy ktorzy nie wierza w istnienie sandboxa, czy nie maja racji ?

moim zdaniem nie maja - jezeli nie trafili nigdy do sandboxa - niech im google lekkim bedzie i oby sie nigdy nie musieli przekonac ze naprawde istnieje.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uzupełnienie, zaznaczyłem na początku że jest to większa część jednego artykułu, który wydał mi się bardzo ciekawy, stąd mój post - mam nadzieję że rozwieje wiele wątpliwości

Wino - to co lubimy najbardziej, a tu opakowania na butelkę 0.75l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano przykleiłem skoro chcecie, ale z tego co widzę to wszystkie humory googla podpinacie pod sandbox a to nie do końca zgodne z prawdą

przecież funkcjonują takie definicje jak choćby "fresh site bonus" czy "BLOOP"

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest sandbox ?

filtr zakładanay na okreslone slowo kluczowe spowodowany nadmierna, uznana przez algorytm za nienaturalna iloscia przychodzacych linków.

To jest niestety falsz.

Sandbox w zalozeniu byl filtrem nakladanym na linki, a nie na okreslone slowo kluczowe. Chodzilo w tym o to, ze linki z danym anchor tekstem nabieraly znaczenia po uplywie kilku miesiecy. Mialo to za zadanie wykluczyc szybkich pozycjonerow, ktorzy kupuja linki na jeden miesiac.

ale z tego co widzę to wszystkie humory googla podpinacie pod sandbox a to nie do końca zgodne z prawdą

przecież funkcjonują takie definicje jak choćby "fresh site bonus" czy "BLOOP"

Zgadzam sie z Toba Piotrku w zupelnosci.

A poza tym mi sie wydaje, ze jezeli sandbox wogole istnial, to w tej chwili juz go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niestety falsz.

Sandbox w zalozeniu byl filtrem nakladanym na linki, a nie na okreslone slowo kluczowe. Chodzilo w tym o to, ze linki z danym anchor tekstem nabieraly znaczenia po uplywie kilku miesiecy. Mialo to za zadanie wykluczyc szybkich pozycjonerow, ktorzy kupuja linki na jeden miesiac.

fakt - ale to jest jeszcze inna nazwa na to - wedlug seochat - gadalem z autorem artykulu od nich - to sie nazywa "filtr zwilzenia linków" - on polega na tym ze linki nie dostaja pelnej mocy i nie sa naliczane do PR dopuki nie uplynie jakis okres czasu - jak stwierdzi ze sa stale dopiero wtedy dostaja - jak napisal "pelny kredyt"

Zgadzam sie z Toba Piotrku w zupelnosci.

A poza tym mi sie wydaje, ze jezeli sandbox wogole istnial, to w tej chwili juz go nie ma.

dowody:

1. https://www.forum.optymalizacja.com/ftopic3352-0.html

2. https://www.forum.optymalizacja.com/ftopic2965-0.html

przecież funkcjonują takie definicje jak choćby "fresh site bonus" czy "BLOOP"

dlatego wlasnie napisalem ze sa scisle zwiazane z update-ami - jakiekolwiek inne wachania pozycji które maja miejsce w innym czasie nie sa z tym zwiazane, i to jest nawet logiczne - tylko google nie dodaje linków od razu tylko dopiero po update - wlasnie dlatego ze w czasie miedzy update-ami linki sa dokladnie analizowane przez ich algorytm

ale zawsze sa zwolennicy i przeciwnicy tej teorii i ja to tez rozumiem i nie bede na sile wciskal moich przekonan :)

pozdrawiam,

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mozna powiedziec o stronach ukaranych 2 lutego??? Czy trafily one do pewnego rodzaju sandbox-a? Jedna z moich stron wlasnie tak zostala zalatwiona. Nadal jest regularnie odwiedzana przez Googlebota ale poleciala nie tylko na jedno slowo kluczowe ale nawet na rozne unikalne frazy... Czy to moze byc objaw sandboxa, skoro sandbox jest zakladany na poszczegolne frazy??? A co do "filtr zwilzenia linków" to nie moge sie zgodzic, z moich obserwacji wynika, ze strony, ktore byly w sandboxie mialy nizsze pozycje niz powinny miec nie majac wogole linkow. To wyglada tak, ze dla strony bedacej w sandboxie linki moga miec nawet ujemne dzialanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - ale to jest jeszcze inna nazwa na to - wedlug seochat - gadalem z autorem artykulu od nich - to sie nazywa "filtr zwilzenia linków" - on polega na tym ze linki nie dostaja pelnej mocy i nie sa naliczane do PR dopuki nie uplynie jakis okres czasu - jak stwierdzi ze sa stale dopiero wtedy dostaja - jak napisal "pelny kredyt"

Wiesz, kazdy moze napisac artykul i przypisac wlasna nazwe do danego zjawiska.. :)

Sandbox, z definicji, piaskownica. Chodzilo o to, ze linki sa w piaskownicy, dopoki nie dojrzeja do wyjscia z niej i zostanie im przydzielony pelny kredyt.

dowody:

Jezeli chodzi o "Wielki spadek.." to jest to akurat ostatni update, z przed kilku dni i raczej nie ma nic wspolnego z sandboxem, gdyz wlasnie wtedy masa stron *sandboxowanych* z niego wyszla.

Jezeli chodzi o "czy ktos juz wyszedl z tzw. sandboxa w google ?" to w tamtym watku Ci odpisalem tak:

Results 1 - 10 of about 522 for allinanchor:projektowanie stron internetowych. oznacza ze haslo jest mal konkurencyjne, jednak zeby wejsc do czolowki to potrzebujesz znacznie wiecej linkow niz 40 ;) Watpie, zeby na to haslo pojawialy sie filty.

i dalej przy tym obstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezeli chodzi o "Wielki spadek.." to jest to akurat ostatni update, z przed kilku dni i raczej nie ma nic wspolnego z sandboxem, gdyz wlasnie wtedy masa stron *sandboxowanych* z niego wyszla.

to jest odpowiedz sama w sobie ;) sandbox - scisle zwiazany update

potrzebujesz znacznie wiecej linkow niz 40 Wink Watpie, zeby na to haslo pojawialy sie filty.

filtr dotyczy slowa "stron" a mam znacznie wiecej niz 40 linków, czy 12,604 linków nie powinno wystarczyc ?

https://search.msn.com/results.aspx?q=link%...t=10&FORM=PERE4

i ja dalej sie upieram przy swoim :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedz sama w sobie Wink sandbox - scisle zwiazany update

jakos to dalej do mnie nie przemawia. Nie widze tu zadnej reguly. :?

filtr dotyczy slowa "stron" a mam znacznie wiecej niz 40 linków, czy 12,604 linków nie powinno wystarczyc ?

https://search.msn.com/results.aspx?q=link%...t=10&FORM=PERE4

moze tak https://search.msn.com/results.aspx?q=link%...stron&FORM=QBRE

linkow troche mniej teraz, ale wczesniej pisales o 40.

Nie wydaje mi sie, zeby to byl *sandbox* na stron, bo haslo o ktorym piszesz to projektowanie stron a to jest zupelnie inne od stron.

To co Ty widzisz ostatnio zdarza sie dosyc czesto. Ktos pozycjonuje strone na haslo slowo1 slowo2 i na slowo1 jest wysoko a na cala fraze nie.

Nie mam narazie pojecia od czego to zalezy, ale jest to dosc czesto ostanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, zeby to byl *sandbox* na stron,
To co Ty widzisz ostatnio zdarza sie dosyc czesto

wlasnie - autor tego artykulu z seochat napisal mi to samo - ze nie sadzi zeby to byl juz sandbox, nazwal to "filtrem zwilzenia linków" i napisal ze po kilku update-ach google uzna te linki za stale i dostana "pelny kredyt" co spowoduje odzyskanie pozycji. Wniosek z tego taki ze jakby to nie nazwac cos takiego jest - istnieje - i nadal dziala ale co to dokladnie jest wiedza juz tylko wybrani pracownicy google

"THE TRUTH IS OUT THERE.... "

:D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder2600 jakbyś tego nie nazwał to ostatni wielki spadek polega na "odklejeniu się" słów i fraz od linkowanych stron.

Mnie ani nie spadło site ani link a strona wyleciała :?

Kolejna sprawa to czy to moja strona dostała etykietę "tej gorszej" czy linki ze stron które do niej prowadzą drastycznie straciły na wartości, tym samym te strony są teraz "gorsze"

Tylko za co i czy to w ogóle było zamierzone :?

- buduj content metodą drag&drop i łatwo zgarnij SEO backlinki z msDrop

- wideoporadniki jak korzystać z msDrop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności