Skocz do zawartości

Gdzie warto kupić w tej chwili domeny i jakie końcówki


akselb33

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę kupić 3 domeny pod zaplecze dla stron informacyjnych, tematycznych / blogów. Czy nastawiać się koniecznie na końcówkę .pl ? Czy może zdecydować się na inną końcówkę?
Serwer i domenę głównej strony mam w tej chwili w nazwa.pl - czy wykupienie domeny u innego operatora ma sens jeżeli docelowo będzie i tak przekierowana na serwer w nazwa.pl ? Czy tu jedynie żeby była unikalna to zdecyduje jej unikalne IP? Wiem że jest taka opcja dodatkowo do wykupienia. Przepraszam ale jestem laikiem w tej kwesti będę wdzięczny za pomoc.

Fotograf ślubny z pasją i doświadczeniem. - Wytwórnia Kadrów - Realizujemy zlecenia w Opolu, Wieluniu i Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akselb33 napisał(a):

czy wykupienie domeny u innego operatora

Porównaj sobie ceny domen w Nazwa i przykładowo OVH, to sam Zobaczysz sens  😁

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam kilka domen w koszyku w OVH - zakup koło 6zł, następnie przedłużenie ok. 50-60zł średnio przy tych domenach. w Nazwa przedłużenie to 100.

 

Jak dobrze rozumiem też polecasz OVH?

 

Fotograf ślubny z pasją i doświadczeniem. - Wytwórnia Kadrów - Realizujemy zlecenia w Opolu, Wieluniu i Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, akselb33 napisał(a):

Nazwa przedłużenie to 100.

Chciał byś 😁

https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-domen/

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem kilka domen w OVH, czy ktoś ma serwer w OVH i może podpowiedzieć czy tam certyfikat SSL jest podpinany pod każdą domenę jeżeli mamy u nich serwer? Bo niestety kontakt z OVH jest mocno ograniczony a nie wiem czy mam go wykupić czy w inny sposób zabezpieczyć domenę bo w tej chwili jest niezabezpieczona. Planowałem przekierowanie na serwer w Nazwa.pl Ale tam wykupienie SSL dla każdej domeny to jakiś kosmos jak dla mnie.

Chyba że jest jakiś inny sposób jaki możecie doradzić - nie oczekuję gotowych rozwiązań na tacy, ale może coś mi doradzicie - chodzi o zbudowanie niedużego zaplecza dla siebie.

W tej chwili bazuję na serwerze w Nazwa.pl + Domeny wykupione w OVH przekierowane na serwer w Nazwa, ale będę musiał chyba inne rozwiązanie znaleźć.

Fotograf ślubny z pasją i doświadczeniem. - Wytwórnia Kadrów - Realizujemy zlecenia w Opolu, Wieluniu i Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Eu jest całkiem fajna, ale kto wie jaka będzie jej przyszłość. Wychodzi najtaniej i wiele stron z nich korzysta. Samemu mam ich chyba obecnie 11 w pakiecie i dobrze się trzymają.

PL wychodzi dość drogo u wielu firm. Często taniej miesięcznie wyjdzie już com pl i teog typu dodatki. 

Natomiast orgi i comy jakoć mocno zdrożały - przynajmniej  tych co kupuję samemu. 

PL nie muszą być na polskie zaplecza o ile globalne. 

Choć zagraniczne raczej są słabszym pomysłem - czyli jakieś Brazylii itp. 

Serwis internetowy ToTemat działa od 2020 roku. Publikujemy artykuły na różne tematy techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności