Skocz do zawartości

Czas na zrobienie audytu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ile średnio zajmuje Wam zrobienie audytu? Chodzi o taki rozbudowany, ręczny, profesjonalny. 

Zastanawiam się, bo w mojej firmie mamy np. 8-12h (w zależności od projektu), gdzie w tym czasie musi być zrobione:

- analiza fraz (wraz z analizą fraz konkurencji, dobór fraz do konkretnych stron/podstron)

- analiza page title, H1, meta description + propozycja nowych

- cały rozbudowany audyt (opisanie problemów, sposób rozwiązania, przykłady; dane ze screaming froga; analiza stanu indeksacji; analiza profilu linkowania klienta i konkurencji)

- zadbanie o dobre formatowanie, dodanie audytu do szablonu graficznego. 

 

I tak się zastanawiam, bo nieraz na analizę fraz mamy taski np. 4-8h, a tu na całość mam 8-12h. Czy to nie za mało? Czy też macie tak w firmach, że robicie audyty na czas (które muszą być profesjonalne, za******e itd). 

Pytam, bo dochodzi do tego, że się nie wyrabiam i robię darmowe nadgodziny (u nas nie ma płatnych). I zastanawiam się, czy to ja pracuję za wolno czy po prostu za mało czasu na to wszystko mamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-20 dni. 

 

Analiza fraz potrafi zająć pare dni i zrobienie z tego architektury informacji

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, kojarzę, że masz chyba swoją agencję, co nie? I czy masz u siebie taki godzinowy tryb pracy, np. pracownik dostaje do wykonania audyt i narzucasz mu ilość godzin/czasu? Czy to sam do siebie odnosisz? Bo trudno mi połączyć 10-20 dni z 8-12h. Czy to się opłaca firmie, jeśli audyt trwałby 10-20 dni i byłby robiony przez tyle czasu przez jednego pracownika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracownik dostaje termin do wykonania :) po raportach dziennych widzę ile na niego poświęcił (ma jeszcze inne projekty). 

 

Jesli robi audyt codziennie to zajmuje mu to 4-5 dni roboczych.

 

 

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale takie 4-5 dni to już brzmi dużo bardziej realnie niż 8-12h. Czyli tu gdzie jestem terminy są po prostu nierealne, trudne do wykonania i stąd te nadgodziny? Bo wiele osób tu u nas ma nadgodziny, ale firma i przełożeni (team leaderzy, seniorzy) sprawiają wrażenie, jakby taki czas na wykonanie audytu był normalny i realny do wykonania, przez co młodsi pracownicy biorą to do siebie i siedzą po godzinach (w myśl, że pewnie nie robię jeszcze tak szybko jak oni, więc to pewnie moja wina, że nie zdążyłem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe, ja sam osobiście robie audyt 4-5 dni taki full profeska na 70-80 stron z analizą słow, techniczne seo, linki i częsciowo strategia .posi∑ecajc 6h dziennie. Na upartego mogę zrobić taki w 16-20 godzin ale to musze się bardzo skupić.

 

https://www.zgred.pl/wp-content/uploads/2022/04/Co_powinien_zawierac_audyt_SEO.pdf - tu jest nasz szablon :)

 

 

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia co audytujesz, prosta wizytówka firmy z lokalnymi usługami to wyrobisz się w ciągu 1-3h ze wszystkim.

U dużych klientów możesz mieć kilkadziesiąt rbh miesięcznie przez cały rok na same analizy obecnych/nowych kategorii czy produktów.

Kiedyś jak jeszcze lubiłem robić audyty na raz i mi się chciało to porządny audyt dla średniego klienta z ecommem to 20-40h pracy.

Jak się skupię i wezmę za robotę to pracuję szybko, ogarniam excela i mam dużą wprawę, ale pewnych rzeczy po prostu nie da się przyśpieszyć jeśli mają być zrobione dobrze.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności