Skocz do zawartości

masowe wysłanie zapyań ofertowych do firm w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem drobnym producentem elementów wyposażenia wnętrz, z powodzeniem sprzedaję online (głównie w USA) , z tym że chciałbym znaleźć również odbiorców np firmy budowlane itp. 

 

Chcę wysłać pocztą ( tradycyjną) moją ofertę, próbka produktu, zdjęcia.  Z tym że aby uniknąć niepotrzebnych kosztów gdzie wyślę tego setki i większość może  trafić do kosza, pomyślałem że może warto najpierw napisać emaila z zapytaniem czy są chętni na otrzymanie takiej oferty. 

 

Podpowiedzcie czy dobrze rozumuję, potrzebuję listę tysięcy emaili do tego typu firm, oraz jakiś program do masowego wysyłania emaili. Zgadza się ?

Jak technicznie to zrobić aby taki email nie trafił im do spamu ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepszym wyjściem (jeżeli jesteś pewny swojego produktu) będzie wykonywanie krótkiego telefonu z zapytaniem.

Otwórz swoją pocztę i zastanów się jak często otwierasz takie e-maile jak masz zamiar wysyłać.

Edytowane przez chcewypoczac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam angielski bardzo dobrze ale jakoś nie widzę siebie w roli telemarketera. poza tym takie telefony są wg mnie bardzo źle odbierane. już wolę dostać e-maila niż telefony z ofertami. 

mam Gmail i praktycznie wszystkie e-maile oferowo reklamowe trafiają do spamu. 

 

 

jest szansa że moje e-maile które chcę wysłać nie trafią do spamu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa. Wyślij wiadomość w html i zrób zaciemnienie tekstu tak, żeby źródło html wiadomości było inne, a człowiek żeby widział odpowiedni tekst. Np:

<html>
  <style>
    .info { display:none;}
  </style>
  <body>
    To j<span class="info">dsoij</span>est największy sp<span class="info">dssadasdij</span>am.
  </body>
</html>

 

Daj znać czy przejdzie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, okazwłoka napisał:

Mnie osobiście niezamówione maile z ofertami jeszcze nigdy nie przyciągnęły.

 

ale chyba muszą działać skoro tyle tego produkują, na księżniczkę z Zimbabwe też się nie nabrałem, a jest sporo takich  co wtopili $$ ?

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janznadarzyna a swoją drogą co to za produkt? Akurat obracam się we wnętrzach :) 

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często dostaję takie maile od Hindusów, którzy próbują mi coś sprzedać spamując moje skrzynki. Dlaczego chcesz do nich dołączyć?

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie chcę im sprzedawać a raczej oferować wspólny zarobek. 

nie popadajmy w paranoję że każdy email ofertowy to spam ale wygląda na to że chyba niestety tak to traktowane jest...

na pewno wyslanie pocztą produktu próbki zdjęć i pisma, będzie bardziej skuteczne z tym że to tanie nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, okazwłoka napisał:

Upewnij się, że na Twojej liście nie ma adresów osób fizycznych.

Tak samo firm jednostrzałowców ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, janznadarzyna napisał:

a dlaczego nie może być na liście firm jednoosobowych ? 

Kłania się RODO

https://blog-daneosobowe.pl/dane-przedsiebiorcy-a-rodo-czy-prawo-mnie-chroni-rodofaq/
Cytat

Okoliczność, że dana osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą, nie będzie oznaczała pozbawienia informacji jej dotyczących charakteru danych osobowych, a więc i ochrony przewidzianej w przepisach RODO.

Nie ma znaczenia fakt, że informacje jej dotyczące są dostępne publicznie, np. w CEIDG, prowadzonych stronach internetowych czy też innych jawnych rejestrach.

Każdy podmiot, który będzie chciał wykorzystywać dla swoich celów informacje na temat osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, musi spełnić wszystkie obowiązki, jakie w zakresie przetwarzania danych osobowych nakłada na niego RODO, tj. w szczególności:

Więc musisz mieć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. To, że E-mail jest w bazie CEIDG nie upoważnia nikogo do wysyłania spamu na jego adres.

Chcesz wysłać legalny mailing MUSISZ mieć bazę e-maili osób którzy wyrazili zgodę na przetwarzanie DO i wiadomości reklamowe

23 minuty temu, janznadarzyna napisał:

a jeśli sam znajdę w google taką firmę i napiszę " z ręki" taki email, to łamię jakieś przepisy , że tak tu ostrzgacie ?

Możesz wysłać zapytanie o zgodę na przesłanie oferty itd... ale nie samą ofertę ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności