Jump to content

YOAST nie widzi treści na stronie

DoxtraduS

Recommended Posts

Posiadam stronę na platformie WordPress, która została zbudowana za pomocą Page Buildera. Niestety, w przypadku strony głównej oraz kilku innych podstron wtyczka YOAST twierdzi, że strona nie zawiera treści. Tak oczywiście nie jest, po prostu strona główna zbudowana jest z poszczególnych elementów, których, jak zakładam, wtyczka SEO nie widzi. Czy jest to duży problem? Zakładam, że Google mimo wszystko widzi treść, po prostu lampka od wtyczki świeci się na czerwono. Ale może się mylę i trzeba coś natychmiast poprawić. 

Cześć @DoxtraduS,

O tym dlaczego pagebuilder jest badziewiem już pisałem na forum, np. tutaj. W sumie problemu większego nie widzę skoro google treści normalnie indeksuje. Ewentualnie rozważ zainstalowanie wtyczki All in One SEO (https://pl.wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack) jako alternatywę dla Yoast. Być może lepiej sobie poradzi z pagebuilderem (elementor?).

Pozdrawiam

Uważasz, że pomogłem? Daj mi punkt reputacji 😎 Idź za strzałką->

🡽

Dokładnie jest jak piszesz: jeśli zbudujesz stornę za pomoca buildera i bloczków to Yoast ich nie czyta przez co nie widzi tekstu. Zgred jest zbudowany na ACF-ach i dla stron typu "page" ma problemy z rozpoznawaniem treści.

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

W dniu 30.07.2021 o 13:43, zgred napisał:

Dokładnie jest jak piszesz: jeśli zbudujesz stornę za pomoca buildera i bloczków to Yoast ich nie czyta przez co nie widzi tekstu. Zgred jest zbudowany na ACF-ach i dla stron typu "page" ma problemy z rozpoznawaniem treści.

Masz wtyczkę acf yoast seo czy jakiś tak, która uwzględnia acf w analizie.

@ar4 nie mam - nie ma sensu aby to analizować i instalować dla kilku stron. Z blogowymi wpisami radzi sobie wyśmienicie.

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

@ar4 jasne - tylko tam w kodzie 3ba grzebać a tego nie polecam. nigdy nie wiesz co w przyszłosci przyniosą zmiany np xss czy inne szajsy ;)

• Like 1

• 5 weeks later...
W dniu 30.07.2021 o 13:43, zgred napisał:

To jest dokładnie mój problem. Strona zbudowana na ACF, przez co Yoast nie widzi treści. Natomiast uznałem, że jeśli treść ma wysoką jakość w Surferze, to po prostu jest dobrze i nie ma czym się ostatecznie martwić. W zakładce blogowej wszystko działa. Postanowiłem nie instalować wtyczki, którą zaproponował inny kolega, natomiast dziękuję za rady :)