Skocz do zawartości

Dlaczego Ahrefs i neilpatel nie widzi linków


Frankiejojo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam taką sytuację której nie rozumiem.

Mam stronę docelową i trochę stron zapleczowych

Strony zapleczowe są widoczne w ahrefs i mają jakiś domain rating - fakt nie wysoki,

Z tych stron od jakiegoś czasu linkuję stronę główną.

i jak sprawdzam w neilpanel - który pokazuje skąd linki przechodzą do strony głównej to w neilpanel w ogóle nie widać tych linków. W ahrefs też nie widać by te linki były widoczne.

Nie rozumiem. Podpowie ktoś co może być tego przyczyną? Linki działają - jak ręcznie sprawdzam linki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej bardziej się skupiają na rynkach zagranicznych. Pamiętaj, że te wszystkie narzędzia potrzebują czasu żeby zescrapować dane, czasami to dość długo trwa.

Na przykład, mam doświadczenie, że GSC zindeksował backlinki, a Ahrefs zindeksował dopiero po 3 miesiącach.

Ewentualnie można spróbować narzędzia, które bardziej się skupiają na polskim rynku, mogą więcej danych zbierać z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Frankiejojo napisał:

OK - a mówiąc o indeksowaniu co masz na myśli? Blast?

Indeksowanie czyli sytuacja gdy bot Google trafia na dany adres url i go indeksuje czyli zapisuje i jest widoczny w wyszukiwarce. Blast to raczej nie ma z tym nic wspólnego, chyba że myślisz o podlinkowaniu danego urla. Poczytaj aktualne blogi i zauważysz, że nawet teraz GSC wyłączyło możliwość zgłaszania nowych podstron. Nawet jeśli te adresy pojawią się w zewnętrznych softach to nie oznacza że będą zaindeksowane przez G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia nie maja obowiazku wyświetlac wszystkich linków .Ahrefs, jesli oceni że to spam, potrafi nie wyświetlac 50-60% backlinków.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam narzędzia, które wyświetlałoby wszystkie linki przychodzące. Nawet Ahref nie wyświetli wszystkich., szczególnie tych relatywnie nowo pozyskanych. Sprawdź za kilka miesięcy.

Gdzieś na końcu świata za wielką wodą: https://krisgomula.cl a także na propozycjonowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności