Jump to content
esikkk

Dziwna sytuacja z SERP-ami

Recommended Posts

Cześć, mam dość dziwną(może tylko dla mnie) sytuację z SERP-ami. Postawiłem stronę, pod prostego kworda ze słabą konkurencją. "Opublikowałem"  - jak strona została zaindeksowana wskoczyła na jakieś top40, następnie dodałem trochę linków, po kilku dniach strona wgl zniknęła z wyszukiwań pod dane kwordy. 
Pomyślałem, że to filtr, postanowiłem odczekać 2/3 dni zobaczyć co się stanie. Sprawdzam SERP-y - strony wciąż nie ma pod żaden KW...ale sprawdzając KW-ordy w Ahrefsie widzę, że strona była na top13 "8 hours ago". 

Co może być tego przyczyną i co powinienem zrobić?

14 godzin temu, esikkk napisał:

Co może być tego przyczyną i co powinienem zrobić?

Pytanie jakie linki zdobyłeś, z jakich miejscówek, jakie anchory skonstruowałeś. Trochę wróżenie z fusów.

Na podstawie tego co opisałeś, moim zdaniem możliwe 2 scenariusze:

a) świeży wpis dostał boosta jako news, po kilku dniach spadł bo nie miał "mocy" aby utrzymać się w top

b) zafiltrowałeś tego urla algorytmicznie przez nieprawidłowe podlinkowanie

Linki - premium sites z rankera. 

Tak to wygląda: https://prnt.sc/s6pjdg (2 dni) Poza tym sprawdziłem linki top konkurenta i pozyskałem, które mogłem(głównie nofollow i profile). 

15 godzin temu, esikkk napisał:

prostego kworda ze słabą konkurencją

Jak to oceniłeś?

Jaki masz mniej-więcej stosunek keywordów: exact, brand, naked url i inne?

Pozdrawiam :)

@Pomyslowy wrzuciłem frazę w google - sprawdziłem ile jest postawionych stron pod optymalizacje - jedna. Reszta to youtube/pintrest/quora itp. 

Co więcej - jedna strona, która jest wypozycjonowana pod ten keyword, jest TOP1 - ma zerwane obrazy na stronie, linki CPA nie działają co sugeruje, że nit się tym nie zajmuje. 

https://prnt.sc/s6rkqi 

Nie wiem jak tutaj inni na forum, ale u mnie zazwyczaj brand + naked + generic to jakieś 80-90% , a keywordy 10-20%, ale nie sugeruj się bo ja jestem leszcz, poczekaj na inne podpowiedzi :)

Pozdrawiam :)

@s_matysik @Pomyslowy 

Dodałem stronę do GSC, nie ma żadnych działań ręcznych.

Co ciekawe - wchodząc w zakładkę: 

https://prnt.sc/s98yze - pod zasłoniętym polem widzę kwrdy, pod które się chce pozycjonować. 

Więc - sam nie mogę wyszukać w google strony przez keyword pod który chce sie pozycjnoować ale GSC mi pokazuje, że w ciągu ostatnich 24h strona była pod niego widoczna i to w top 13-10.