Skocz do zawartości

Jak powinien wyglądać artykuł na bloga


antaba

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc. Analizując artykuły na blogu - nie ma za dużo tekstu, brakuje wyróżnienia fraz kluczowych, brak jest nagłówków, brak jest zdjęć i przycisków społecznościowych - nie dostarczają, ani konwersji w postaci sprzedaży, ani ruchu organicznego.Artykuły zawierają wylistowane odnośniki - hiperłącza do innych artykułów, ale wizualnie są one nieprzyjazne dla internautów.Być może taki blog powinien zawierać wtyczkę- "podobne artykuły", nagłówek, a pod nim tekst, zdjęcie, wszystko w formie zajawki. Proszę, podpowiedzcie mi, jak powinien wyglądać taki artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom pytań zaczyna równać do 0. Skoro widzisz, że tekst jest słaby, nieatrakcyjny wizualnie, nie jest zoptymalizowany pod SEO i Ci się nie podoba to go popraw...

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Aleksiejs za odpowiedź, gdybym miał pojęcie jak to zrobić NIE ZWRACAŁ BYM SIĘ DO WAS. Artykuły, m.in. pisane są w taki deseń, że zawierają wylistowane pomysły w formie podpunktów hiperłączy i one odsyłają do innych artykułów na blogu- mało zachęcająco to wygląda. Przy okazji opisów poradnikowych, blog zawiera także recenzje horrorów z zajawką wideo, wydaję się jednak, że jest za mało tekstu. Nie mam pojęcia za bardzo jak je przeformatować, co pododawać, co wywalić, czy stosować dłuższe teksty, czy krótsze. U konkurencji zauważyłem brak wyróżniania fraz kluczowych, nie "bolduje" się teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnianie fraz poprzez ich "boldowanie" ma tylko i wyłącznie walory estetyczne. Najwidoczniej Twoje teksty może są dobre, ale bez konkretnego reserachu chociażby pod ilość zapytań. Przeanalizuj sobie je w bazie słów kluczowych Senuto lub za pomocą Suerfera. Zawsze też możesz volume sprawdzić przy pomocy ubersuggesta. Do tego dochodzi kwestia linkowania wewnętrznego, zewnętrznego i cała masa innych rzeczy które trzeba analizować na żywym organizmie. Howgh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz błędy to zamień je w pytania i do Wujka G. I tak np. mamy : jak dodać nagłówki w tekście lub jak dodać wtyczki social media do wordpress / joomla czy co tam masz.

Widzisz konkurencje, to zobacz jak u nich wygląda przykładowy wpis i pójdź w ten temat.

Z czym w ogóle masz problem ? Widzisz tekst, wiesz gdzie tkwi błąd. Na gotowe opisy od nas czekasz ?

Doświadczone i pewne Biuro Rachunkowe w Łodzi. Na rynku od 1995 roku ! 

Blog księgowego, czyli nowe przepisy podatkowe opisane prostym językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza rzecz ujmując taki blogowy artykuł powinien w kunsztowny sposób zaspokoić potrzeby użytkowników i algorytmu. Problem polega na tym, że w pewnych aspektach są tu sprzeczne wytyczne - np. algorytm preferuje dłuższe teksty, tymczasem percepcja współczesnego konsumenta internetowych treści  skalibrowana jest raczej na krótkie, wyraziste przekazy (mem, tweet, tik tok).

Przechodząc do konkretów - edycja tekstu pod kątem użytkownika

Artykuł powinien zaczynać się od leadu - czyli dwu/trzy zdaniowego wprowadzenia do całego tekstu. Lead powinien też pełnić rolę teasera, musi zachęcić czytelnika do zapoznania się z całością artykułu, warto więc zastosować jakiś zgrabny patent retoryczny. Nie chce mi się teraz na ten temat rozpisywać, ale zapewne w sieci dostępne są poradniki jak skomponować dobry lead. Ważne jednak aby lead był w jakiś sposób wyróżniony pod względem edycji tekstu - bold, albo większy font

Teraz czas na zasadniczą treść artykułu - nie może ona być tak zwaną blachą czyli zwartym tekstem na 500 wersów. Musi być podzielona na akapity, z kolei jakaś grupa akapitów powinna być ujęta w tekstowy blok wyróżniony śródtytułem. Do rozluźnienia tekstu warto też użyć jakichś elementów wizualnych - zdjęć, ilustracji, filmów,infografik itp.

Przykład złej edycji tekstu:

https://www.wiw.pl/historia/historiapolski/p1.asp


i dobrej:

https://yoast.com/beginners-guide-to-google-search-console/


 Algorytm

W tym przypadku jak wcześniej wspomniałem długość tekstu ma znaczenie - trzeba mierzyć chyba w jakieś 1800 znaków minimum, ale czym więcej tym lepiej. Kolejna kwestia to frazy kluczowe - trzeba nimi nasycić tekst w zdroworozsądkowych proporcjach i w różnych wariantach semantycznych (kominiarz Kraków, czyszczenie kominów gród Kraka...) i formatach  (heading, zwykły tekst, alt itd). Listowanie też jest mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antaba danego urla możesz raz na 24h przeindeksować w GSC. Efekty optymalizacji danego urla widać w serpach praktycznie natychmiast po przeindeksowaniu.

Najlepiej sobie potestuj:

- różne długości tekstu

- różne nasycenia fraz kluczowych

- boldowanie/pogrubianie framgentów tekstu

- użycie fraz w altach, nagłówkach

 

i w praktyce przekonasz się co ma wpływ na algorytm, a co nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi.Aleksejs ma w pewnym sensie racje, Maksiulek nie czekam na gotowe odpowiedzi, powiedzmy, że wygrywam konkurs niewiedzy ogólnej.

Jest tekst:

tekst tekst tekst tekst - wydaję się, że wstęp do tekstu winien być boldowany, tak?

tekst tekst tekst tekst -fraza kluczowa winna być boldowana w artykule,tak? Rozsądnie, nie nachalnie, z 3-4 razy,tak?

tekst tekst tekst tekst - winien być poprzedzielany nagłówkiem. tak?

tekst tekst tekst tekst - winien posiadać linkowanie wewnętrzne, tak?

tekst tekst tekst tekst - dobrze jest jak posiada link na zewnątrz, tak?

tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

- tekst tekst tekst tekst

- tekst tekst tekst tekst

- tekst tekst tekst tekst

-  itd itd itd itd - zbyt mało tekstu, artykuł składający się z samych odnośników do tekstów na blogu, link otwierający się w tym samym oknie- to chyba jest nie dobrze?

Pytania. Analizując konkurencję, jak nauczał zgred, analizując nasze social media, brakuje mi artykułów tych co na blogu na Fanpage, Instagramie, tak? Brakuje mi też zdjęć, jakiś infografik, tak? Czy dobrze będzie jeśli na końcu artykułu znajdą się przyciski "udostępnij na social media"? Czy będzie dobrze, jeśli w tym skrypcie, zainstaluje wtyczkę 'podobne artykuły'? podobne produkty? Generalnie artykuły nie zawierają dużo tekstu, konkurencja jednak także "nie grzeszy" długimi, naukowymi elaboratami, dlatego, czy ten tekst mogę uzupełniać zdjęciami z wydarzeń firmowych? Technicznie wydaje się także dobrze - blog w folderze domena.pl/blog, zdjęcia skompresowane, alty uzupełnione, przekierowania 301 zrobione, 404 brak, szybkość ładowania w porządku i na mobile i na computer, a jednak- brakuje ruchu w organiku, widoczność niezadowalająca, o konwersji nie móiwę.Co robić? Proszę Was, wystarczy, że żona na mnie krzyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności