Jump to content

antaba

Forumowicze
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

641 profile views
 1. Dziękuje Wam za odpowiedzi.Aleksejs ma w pewnym sensie racje, Maksiulek nie czekam na gotowe odpowiedzi, powiedzmy, że wygrywam konkurs niewiedzy ogólnej. Jest tekst: tekst tekst tekst tekst - wydaję się, że wstęp do tekstu winien być boldowany, tak? tekst tekst tekst tekst -fraza kluczowa winna być boldowana w artykule,tak? Rozsądnie, nie nachalnie, z 3-4 razy,tak? tekst tekst tekst tekst - winien być poprzedzielany nagłówkiem. tak? tekst tekst tekst tekst - winien posiadać linkowanie wewnętrzne, tak? tekst tekst tekst tekst - dobrze jest jak posiada link na zewnątrz, tak? tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst - tekst tekst tekst tekst - tekst tekst tekst tekst - tekst tekst tekst tekst - itd itd itd itd - zbyt mało tekstu, artykuł składający się z samych odnośników do tekstów na blogu, link otwierający się w tym samym oknie- to chyba jest nie dobrze? Pytania. Analizując konkurencję, jak nauczał zgred, analizując nasze social media, brakuje mi artykułów tych co na blogu na Fanpage, Instagramie, tak? Brakuje mi też zdjęć, jakiś infografik, tak? Czy dobrze będzie jeśli na końcu artykułu znajdą się przyciski "udostępnij na social media"? Czy będzie dobrze, jeśli w tym skrypcie, zainstaluje wtyczkę 'podobne artykuły'? podobne produkty? Generalnie artykuły nie zawierają dużo tekstu, konkurencja jednak także "nie grzeszy" długimi, naukowymi elaboratami, dlatego, czy ten tekst mogę uzupełniać zdjęciami z wydarzeń firmowych? Technicznie wydaje się także dobrze - blog w folderze domena.pl/blog, zdjęcia skompresowane, alty uzupełnione, przekierowania 301 zrobione, 404 brak, szybkość ładowania w porządku i na mobile i na computer, a jednak- brakuje ruchu w organiku, widoczność niezadowalająca, o konwersji nie móiwę.Co robić? Proszę Was, wystarczy, że żona na mnie krzyczy.
 2. Dzięki Ci Aleksiejs za odpowiedź, gdybym miał pojęcie jak to zrobić NIE ZWRACAŁ BYM SIĘ DO WAS. Artykuły, m.in. pisane są w taki deseń, że zawierają wylistowane pomysły w formie podpunktów hiperłączy i one odsyłają do innych artykułów na blogu- mało zachęcająco to wygląda. Przy okazji opisów poradnikowych, blog zawiera także recenzje horrorów z zajawką wideo, wydaję się jednak, że jest za mało tekstu. Nie mam pojęcia za bardzo jak je przeformatować, co pododawać, co wywalić, czy stosować dłuższe teksty, czy krótsze. U konkurencji zauważyłem brak wyróżniania fraz kluczowych, nie "bolduje" się teraz?
 3. Proszę Was o pomoc. Analizując artykuły na blogu - nie ma za dużo tekstu, brakuje wyróżnienia fraz kluczowych, brak jest nagłówków, brak jest zdjęć i przycisków społecznościowych - nie dostarczają, ani konwersji w postaci sprzedaży, ani ruchu organicznego.Artykuły zawierają wylistowane odnośniki - hiperłącza do innych artykułów, ale wizualnie są one nieprzyjazne dla internautów.Być może taki blog powinien zawierać wtyczkę- "podobne artykuły", nagłówek, a pod nim tekst, zdjęcie, wszystko w formie zajawki. Proszę, podpowiedzcie mi, jak powinien wyglądać taki artykuł.
 4. Dziękuję jimmy, tak jest, po prostu nie chcą się przyznać
 5. Tak, chodzi o nie. Kontakt z właścicielem już był, nie wiem, czy Majestic mnie coś nie "czaruje"
 6. Proszę o pomoc, co mam zrobić, kiedy z artykułów sponsorowanych znikł link - spotykam się z tym w Majesticu, takich "min" jest więcej (wykluczamy kontakt z właścicielem strony, nieopłaceniem faktury za host, domenę, zrzekaniem się linków- to zostało już zrobione) raz usunięty został cały art, raz link. Chodzi o kasę?
 7. Przyznaje się do tego, że mam braki w wiedzy, nie wielką praktykę, dlatego, m.in. odwiedzam Twój blog, czy Lexy, zresztą to widzisz, ale nie jest to chyba wstyd. Wybacz, ale tu same alfy i omegi nie zasięgają porad, zresztą, dziękuję wszystkim za podpowiedzi. To obopólna korzyść, uczycie nie tylko mnie, inni też Was czytają. Wiemy już, że te darmowe miejscówki są potrzebne ze względów choćby na naturalne linkowanie, dywersyfikację. Oprócz wzrokowego badania tych stron, posługiwałem się Majestic- stwierdziliście, że nie ma co sztywno trzymać się tych wskaźników. Korzystałem także z wtyczki seoquke-, też ichni soft, określa mi, m.in. ilość wizyt, współczynnik odrzuceń. Konkurencja ukrywa gdzie linkują, swoje zaplecze.również Senuto ma nieraz kłopot przeanalizować główne frazy, pytania zależne, gdzie nas nie ma , a oni są, itd, przeanalizować w ogóle. Pisałem już, Majestic nie wykrywa, gdzie linkują, bo go blokują, SEO SpyGlass także - User-agent: * Disallow: /Content/Css/ Disallow: /Content/Js/ Disallow: /Purchase/ Disallow: /PDF/ Disallow: /CouponPDFDownload/ Disallow: /*.aspx Allow: / Sitemap: ja tu jednak nie widzę blokady robota Majestic, tyko, żeby Google nie indeksował im, np. katalogu z pdfami. Jednym słowem- zasieki. https://naforum.zapodaj.net/ba47bea5193b.png.html
 8. Dziękuje Wam za porady,. Piszą tak w internecie- na forach, kursie w eduweb. Nie mam pojęcia, czy są to biali, czy zieloni, z tym, że szanująca się firma, jako wykładowców nie zatrudniałby szpenia po kilku książkach z serii "poczytaj mi mamo o seo". Piszesz, że, np. strony wyglądające na "made in" 90 latach to strony "dające kopa"? Wybacz, ale nie chce mi się w to wierzyć. A jeśli konkurencja używa właśnie tych miejsc, relacja 30%-70% - art. sponsorowane do darmowych wpisów? Czyli, śmiało mogę powiedzieć, że są one przetestowane i wdrożone, tak? Owszem, np. media społecznościowe dostarczają linki nofollow, ale tu nie chodzi tylko o ruch na stronie, ale o konkretne działanie - kupno usługi, założenie konta w sklepie, itd Dysponuje Senuto i Majestic, nie mam osobistego wglądu do GA i GSC, wiem, że to głupie, pomóżcie jednak jak tu sobie poradzić z analizą, Senuto melduje, które podstrony uległy kanibalizacji. Nanoszę drobne poprawki w tekście, jednak narzędzie wciąż wskazuje błąd. A może to takie same linki z tych darmowych forów, katalogów? Jesteście mądrzejsi
 9. Dziękuję za odpowiedź, czyli jeśli mam przygotowaną bazę takich miejscówek, pozostaje mi zakładać konta, umieszczać wpisy, kontrolować wszystko w GSC, tak? Pomijając Majestica, podglądasz źródło strony i w znaczniku robot jest jak byk nofollow, jak chcesz to zmanipulować? Konkurent blokuje Majestic, musi jakoś sprawdzać swoją pracę, Ahrefs dopiero wyłapuje te linki, ręcznie, przy pomocy przeglądarki też nic nie widzę. Pytałem się tu forum - to jak to jest?
 10. Zbieramy linki do naszej strony, m.in. zakupując artykuły sponsorowane. albo poprzez współprace barterową z blogerami, itp. Taki linkbuilding stanowi ok. 30%, mówi się, jednak że linki z darmowych katalogów, forów stanowią spam w oczach "gugiela", są mało wartościowe. Mierząc TF/CF w Majesticu jeśli suma jest bliska 1, taką stronę uważam za wiarygodną, poza tym widzę, że wpisy są robione w miarę aktualnie, treść jest moderowana, itd. Czy takim linkowaniem mogę mogę wywołać szkody stronie- drastyczny spadek jej widoczności? Sądzę, że chociaż bloga mogą w ten sposób "dopalić". Tak?
 11. Korzystałem z kursu on-line "Lexy" i powiem, że to dobry(a) nauczyciel(ka) Dużo przekazuje przydatnej wiedzy, odsyła na portal Seostation, żeby zgłębiać wiedzę. No, dość tej darmowej reklamy, konsultacje kosztują ho,ho, ale bez nich leżę, dlatego często odwiedzam to forum, czegoś zawsze się tu nauczysz. Jest jednak problem i tmuszę sobie jakoś z tym poradzić. Kanibalizacja, duplikacja, wyszukiwarka wewnętrzna, linkowanie - na teraz.
 12. Prace zleca przełożony, na początek należało edytować znaczniki meta, następnie wykonać przekierowania 301, poprawić błędy 404, przeanalizować i poprawić linkowanie wewnętrzne, nagłówki od H1-do H6, następnym zadaniem jest przeanalizowanie konkurencji, fraz kluczowych na których widoczna jest konkurencja. Jakieś dane można wyciągnąć z Senuto, backlinki też można z Majestic wyciągnąć dane, ale tak jak mówi Zgred, to są zasieki. Blokują konkurencje roboty, już pisałem, podobnie jest w Spy Glass. Branża, już pisałem, powiedzmy, że rozrywkowo-usługowa - pokoje zagadek w różnych miastach. Nie mówię, że pozycjonowanie tej stront można zrobić za 100 zł, ale Ty nie przesadzaj. Twierdzisz, że 1000 zł na 2-3m-c to mało , krawiec kroi jak mu materiału staje, jest whitepress, jest linkhouse, sam przedstawiam gdzie linkują konkurenci. Jak pisze lexy" to szybka akcja.
 13. Beerbant to co proponujesz wymaga dużego budżetu, jeśli chodzi o art. sponsorowane,- chcesz mnie ze skóry obłupić? Tak jak pisze s_matysik to mały lokalny biznes, oprócz zakładania kont na social media, miejscówek, wpisach w portalach z kodami, z konkursami, mapy, zaplecza, itd. trzeba zoptymalizować stronę., wciąż trwa. Korzystamy z 2 płatnych narzędzi - podstawowe pakiety i darmowe rozwiązania. Nie szastamy cudzym groszem, bo go nie ma, rachunek jest prosty- nie ma kasy, nie ma pracy. Dlatego zwracam się do nie starszych, ale mądrzejszych. Już na etapie analizy fraz kluczowych jest problem.
 14. Pozostaje mi kwestia "kanibalizacji", np. escape room wrocław, poznań, szczecin, koszalin, gdańsk, warszawa wiadomo, wstawiam "rel canonical", ale jak?, będzie zależała poszczególna pozycja od optymalizacji, np. strony escape room warszawa? Raport Senuto i GSC inaczej pokazują, co należy zatem robić? Spojrzałem jeszcze na serp-y , faktycznie jest problem. Proszę mi pomóc.
 15. Kupuje artykuły sponsorowane na whitepress.pl , sądziłem, że zamieszczanie już wpisów w miejscówkach za bardzo nie pomoże, a artykuły w portalach dziennikarstwa obywatelskiego? Na blogu lexy też jest powiedziane o portalach z kuponami, z konkursami, wiadomo filmy, infografika, prezentacje, social media, swoje zaplecze, itd. Linkowanie - dobry pomysł?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy