Jump to content
renegat

Pozycjonowanie strony głównej, a struktura witryny

Recommended Posts

Posiadam witrynę, która ma kilka podstron. Są one wysoko pozycjonowane na kluczowe zapytania. Głowna strona jednak pojawia się na kluczowe zapytania na 2 i 3 stronie wyników wyszukiwania. Chciałbym zapytać, co można zrobić, jak przebudować strukturę strony, aby siła z podstron została przekazana na stronę główną, no i żeby podstrony nie straciły swoich pozycji. Dziękuję za wszystkie uwagi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@renegat  jeśli chodzi o ważne frazy na które strona główna pojawia się na 2 i 3 stronie wyników, a na te frazy nierankują żadne podstrony, to utworzyć pod te zapytania jedną lub kilka podstron i podlinkować je wewnętrznie ze strony głównej. Ale jeśli strona główna jest na te frazy mocno podlinkowany (anchory tutaj się mocno liczą) to przeniesienie mocy na te podstrony które mają rankować na te frazy zamiast strony głównej może być problematyczne.

Oczywiście trzeba też wtedy usunąć ważne elementy optymalizacji strony głównej (np. title) pod te frazy  na które chcemy przeskoczyć podstronami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@s_matysik Dzięki:). W sumie to nie wiem jak to zrobić skutecznie. Podstrony na kluczowe zapytania pojawiają się wysoko w wynikach wyszukiwania. Mam jeszcze zrobione stałe przekierowanie ze starego adresu. Czy to może mieć wpływ na pozycję strony głównej? 

mam jeszcze jedno pytanie. mam dwa posty na blogu. blog nie jest ujęty w menu. nie rozwijam go. czy może to rzutować na pozycję strony głównej w wynikach wyszukiwania. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy