M@rcus_F3X

Alty dla powtarzających się obrazków

Recommended Posts

Cześć,

Czy warto zrobić myk, aby powtarzające się na wielu podstronach obrazki np. w headerze strony miały inne opisy alt w zależności od podstrony na jakiej się znajdują? Czy może to mieć negatywny efekt?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie robi się takich rzeczy. To sa ALTy administracyjne.


Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By dkwd
   Sprzedam 25 zdjęć w usłudze Adobe Stock. 10zł / zdjęcie.
   Automatycznie odnowiła mi się usługa na 1 miesiąc, a obrazki nie są mi już potrzebne.
   Mogę także sprzedać komplet 25 zdjęć za 220zł.
    
   Subskrypcja kończy mi się 3 czerwca, także do 2 czerwca jest możliwość wykorzystania pakietu.
    
   Proszę o info priv lub mail kontakt (@) deniskozub.pl
  • By HeAdSOn
   Witam
    
   Jaki cms będzie najlepszy do zrobienia strony z cytatami , memami - głownie mają być to obrazki z cytatami.
   Czy polecicie jakiś. Czy są jakiegoś gotowe pluginy, moduły pomocne przy tworzeniu np edytora do wstawiania takich treści lub tworzenia rankignu uzytkowników i obrazków pod kątem Lubię to ? I zaznaczę że nie interesuje mnie skrypt tentego
  • By Aerografit
   Jaki polecacie darmowy hosting obrazków do celów typu: zamieszczanie zdjęć na forach i aukcjach?
   Zależy mi na tym by miał:
   - nieograniczony transfer, brak limitów i brak opłat
   - nieograniczony czas hostingowania obrazków (czyli nie że po 3 miesiącach zamiast zdjęcia widzę napis "file not found")
   - w miarę intuicyjna obsługa i możliwość szybkiego zamieszczania zdjęć (najlepiej hurtowo, bo zazwyczaj wystawiam na aukcjach dużo przedmiotów i potrzebuję dużo tych zdjęć wrzucić i zamieścić)
   - możliwość wybrania kodu z miniaturką jaka ma być wyświetlana
   - może nawet dodawać znak wodny do zdjęć
   - może po kliknięciu w miniaturkę otwierać duże zdjęcie na ich stronie.
    
   Póki co fajny był dla mnie fotosik, ale ten ich limitowany transfer to porażka. Obecnie korzystam z zapodaj.net ale tam można wrzucić max 5 plików na jeden rzut, przy czym każdy osobno i jak się wybierze jeden typ miniaturki to już nie da się go później zmienić na większy/mniejszy.
    
   Co polecacie?
  • By Aerografit
   Mam mały nietypowy problem. Mam stronę typu portfolio/galeria i sporo obrazków miniaturek. Galeryjka działa na skrypcie lightboxa. Nie mniej jednak mam dosyć sporo tych miniaturek i zauważyłem, że przy słabszym łączu dosyć dużo czasu mija zanim one się wszystkie wczytają. Jak można byłoby rozwiązać ten problem? Czy dałoby rady zrobić coś takiego, że tylko część ich się ładuje, a pozostała część dopiero jak zjedziemy niżej suwakiem? Albo że pozostała część jest ukryta (jakaś formuła CSS) i po kliknięciu "pokaż więcej" odsłania się reszta? 
   Z tym, że podkreślę, że mam w tej galerii filtry (klikasz i pozostają tylko wybrane realizacje konkretnej kategorii) i zależałoby mi na tym by to zostało... i w tym cały problem, który nie wiem jak ugryźć
    
   Ewentualnie: Niby każda miniaturka ma po jakieś ok. 33kb, rozmiar obrazku 200x200px. Czy jest możliwość skompresowania ich jeszcze bardziej? Jeśli tak to jakim programem?
    
   Tutaj link do galerii, o którą chodzi: http://www.aerografit.pl/aerograf.html
  • By skansen
   Witam,
    
   Zacząłem wgłębiać się w sugestie dotyczące udoskonaleń HTML od Google Webmaster Tools i zauważyłem, że sporo kłopotów generują pliki załączników. Obrazki są wyświetlane przez lightbox który wymaga żeby URL z miniaturek prowadził do strony załącznika a nie do pliku JPG. Powoduje to, że jest masa stron-załączników z powtarzalną treścią co genereuje dublujące się meta opisy, podwójne tagi tytułowe itd. Zaobserwowałem też spadek pozycji strony.
    
   I teraz pytanie jak rozwiązać problem? Na pierwszy ogień w ustawieniach Yoast SEO wyrzuciłem z mapy strony obrazki [Media (attachment)], dodatkowo w ustawieniach tagów włączyłem noindex, follow. Powinno to zmniejszyć ilość dublujących się meta opisów i podwójnych tagów tytułowych. I teraz pytania:
   czy obrazki dalej będą indeksowane przez wysuzkiwarkę grafiki? czy ustawić dla wszystkich obrazków puste meta opisy/tytuły? co jeszcze ewentualnie można zrobić żeby problem rozwiązać?