Skocz do zawartości

Kłopotliwe pliki załączników a SEO


skansen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zacząłem wgłębiać się w sugestie dotyczące udoskonaleń HTML od Google Webmaster Tools i zauważyłem, że sporo kłopotów generują pliki załączników. Obrazki są wyświetlane przez lightbox który wymaga żeby URL z miniaturek prowadził do strony załącznika a nie do pliku JPG. Powoduje to, że jest masa stron-załączników z powtarzalną treścią co genereuje dublujące się meta opisy, podwójne tagi tytułowe itd. Zaobserwowałem też spadek pozycji strony.

 

I teraz pytanie jak rozwiązać problem? Na pierwszy ogień w ustawieniach Yoast SEO wyrzuciłem z mapy strony obrazki [Media (attachment)], dodatkowo w ustawieniach tagów włączyłem noindex, follow. Powinno to zmniejszyć ilość dublujących się meta opisów i podwójnych tagów tytułowych. I teraz pytania:

  • czy obrazki dalej będą indeksowane przez wysuzkiwarkę grafiki?
  • czy ustawić dla wszystkich obrazków puste meta opisy/tytuły?
  • co jeszcze ewentualnie można zrobić żeby problem rozwiązać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuciłem z mapy strony obrazki [Media (attachment)]

- ok

 

dodatkowo w ustawieniach tagów włączyłem noindex, follow.

- ok, ale jakich tagów? jeżeli tych podstawowych to one nie tyczą się plików załączników więc tutaj to nie zda egazminu

najlepiej w Yost noindex dla stron załaczników bo to one generują duplikowane tytuł itp.

 

  • czy obrazki dalej będą indeksowane przez wysuzkiwarkę grafiki?

- myślę że nei powinno być problemów, da rade. Możesz też spradzić jako Pobierz google bot, lub zrobić testy np. założyć jakąś podstronę i spradzić po jakimś czasie czy zaindexował i wszystko jest ok

  • czy ustawić dla wszystkich obrazków puste meta opisy/tytuły?

- najlepsze ustawienia daje Yost dla (tak jak pisałem) konkrentych typów wpisów (wpisów, stron, stron załącznika, innych typów wpisów taxonomii, archiwów,...) to tu decyduje się co ma być no index, a samo nadawanie pustych meta jest złym rozwiązaniem

  • co jeszcze ewentualnie można zrobić żeby problem rozwiązać?

- przeklikać problem i poznać Yosta

 InternetSpeedTest.pl - speed test ookla, orange, upc, t-mobile, vectra | directX.pl - directx 9, 10, 11, 12 | kodex.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

 

dodatkowo w ustawieniach tagów włączyłem noindex, follow.

- ok, ale jakich tagów? jeżeli tych podstawowych to one nie tyczą się plików załączników więc tutaj to nie zda egazminu

najlepiej w Yost noindex dla stron załaczników bo to one generują duplikowane tytuł itp.

 

W ustawieniach-->Tytuły i meta tagi-->Typy treści

Sekcja Media
Tagi meta dla robotów: zaznaczyłem noindex, follow
To jak rozumiem tyczy się stron załącnzików...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz opcję przekierowania załącznika do dokumentu. Masz to w Yoast

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz opcję przekierowania załącznika do dokumentu. Masz to w Yoast

Tak też ustawiłem. Jest tylko jeden problem.

Jeśli na stronie 1 mam obrazek A i 

umieszcze na stronie 2 ten sam obrazek A

to na stronie 2 będą tym samym linki (z obrazkiem) do strony 1.

Na stronie jest mnóstwo zdjęć (kilka tysięcy) i ponad 100 stron. Czy google nie uzna tego za spam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności