Skocz do zawartości

Dużo miniaturek obrazków na stronie, a szybkość ich ładowania i wczytywania strony, kompresja... jak?


Aerografit

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Jak to nie działa? Może nie przeczytałeś na stronie jak się go obsługuje? W skrócie:

Tak właśnie zrobiłem i nic się nie dzieje. Może mam za nowego Windowsa (7) :P... To znaczy efekt jest taki, że na ułamek sekundy otwiera się i zamyka czarne okienko CMD i ... nic się nie zmienia ;)

 

 

 

W photoshopie możesz sobie zrobić "akcje" - taki bind, nagrać swoje działania.

Ten myk z nagrywaniem akcji znam z tym, że mam dosyć sporo tych zdjęć, a chcąc nie chcąc trzeba każde z tych zdjęć przepuścić przez to osobno prawda? ;)... Chyba że....

 

 

nie musi otwierac wszystkich na raz. otwiera jeden obrazek, nagrywa makro, potem plik>automatyzuj>sekwencja wsadowa

O tym szczerze mówiąc nie słyszałem... sprawdzę przy najbliższej okazji ;)

https://www.aerografit.pl - artystyczne malowanie aerografem kasków, motocykli, tirów, ciężarówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W photoshopie możesz sobie zrobić "akcje" - taki bind, nagrać swoje działania.

Ten myk z nagrywaniem akcji znam z tym, że mam dosyć sporo tych zdjęć, a chcąc nie chcąc trzeba każde z tych zdjęć przepuścić przez to osobno prawda? ;)... Chyba że....

@Aerografit, nie musisz. Odpalasz wszystkie zdjęcia z folderu. Robisz akcje na jednym z nich.

Następnie wybierz "File" > "Automate" > Batch"

W "Action" wybierz swoją akcje, w source wybierz sobie np. "Opened Files" wtedy powtórzy Ci akcje dla wszystkich otwartych. :). Jest też opcja z folderem, ale nie próbowałem.

 

P.S. Jak masz dużo dużych zdjęć, to może się zwiesić photoshop :). Od tak abyś się nie zdziwił.

baner-seostationv2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie musisz posiadać PS. Możesz pobrac sobie ten program i przejechać wszystkie zdjęcia masowo (możesz zaoszczędzić nawet kilka MB):

https://css-ig.net/fast-image-optimizer

 

 

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Ten Fast Image Optimizer chyba nie działa, albo mi nie działa, więc musiałem i tak wszystko ręcznie przeczesać photoshopem. Dobrze natomiast wiedzieć jak na przyszłość zapisywać zdjęcia ;). Swoją drogą znacie może jakiś program który masowo by zoptymalizował mi JPGi bez utraty jakości? Mógłby też przy okazji zmniejszać ich rozdzielczość. Swego czasu używałem do tego Eitbit Picture Resize, ale z brakiem utraty jakości niestety mało miał wspólnego... (a szkoda, bo tyle dobrych zdjęć się zepsuło)

 

Jak to nie działa? Może nie przeczytałeś na stronie jak się go obsługuje? W skrócie:

Łapiesz zdjęcie (możesz całe foldery ze zdjęciami) i upuszczasz na pliku programu o nazwie: FastIO.cmd

Otwiera się czarne okienko (takie same jak w CMD) i wyskakują ci opcje do wyboru. Każda opcja określa stopień kompresji. Ja zawszy wybieram maksymalną, a więc klikam na klawiaturze liczbę 1 (jak masz 3 formaty w folderze to 3 razy będzie się pytam o rodzaj kompresji). W ten sposób skrypt mieli zdjęcia i automatycznie nadpisuje stare.

Cała filozofia...

Ps. daj znać czy testowo odpaliłeś skrypt i działa...

 

 

Na prawdę zapoznaj się z powyższymi informacjami, ułatwi to pracę i przyśpieszy... Możesz całe foldery wrzucać i to działa, bo sam tak robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

irfanview, ostatnio robiłem masową kompresje zdjęć z 240mb zrobił mi 179mb. W zaawansowanych ustawieniach możesz masowo zmieniać rozmiar, obracać, skalować, poprawiać kontrast, ustawiać rozmycie czy dodać znak wodny.

Profesjonalne narzędzia warsztatowe tylko renomowanych marek. Głodny? Łatwe przepisy kulinarne na moim blogu.

Aktualizacja map fabrycznej nawigacji, Polskie menu w Twojej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności