Recommended Posts

Witam,
Szybkie pytanie - kiedy można uznać, że domena nie jest świeżynką? Czy po półtorej roku w sieci można mówić już o pewnej "dojrzałości" domeny?

Kolejna kwestia - jeśli domena była zarejestrowana kilka lat (przy czym część tego czasu stał tam serwis oparty na WP, a część wisiała jako "strona w trakcie budowy), a następnie była wolna przez kilka miesięcy to, czy taka domena wa jakąś wartość? Dodam, że domena miała kiepski ruch i nie została zaspamowana.
Czy kilkumiesięczny status jako "niezarejestrowana" mocno obniża jej wartość?

Dzięki i pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po roku, najlepiej po 2.


Blog seo.zgred.pl przestał istnieć, teraz wszystko jest na www.zgred.pl

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam wypowiedź któregoś z googlersów (możliwe, ze John na YT Google Webmasters), że generalnie wstawianie zaślepek w stylu "Strona w budowie" itp. jest bardzo krytycznie odbierane przez Googlebota. Oczyszczając to z jakiejkolwiek filozofii - strona bez treści, to strona bez wartości.

 

Zadajesz pytanie odnosząc się do abstrakcyjnego pojęcia "dojrzałość". Postaraj się patrzeć na to bardziej mechanicznie. Czy prowadzą tam jakieś odnośniki? Nie da się zerojedynkowo odpowiedzieć na Twoje pytanie, ale generalnie:

  • starsza domena = lepsza domena
  • domena, na której coś wisi (jakiś indeksowalny content) jest lepsza od domeny "under construction" itp.
  • domena, do której prowadzą stare linki jest lepsza od domeny czystej (o ile to nie spam)

Najlepszym scenariuszem jest stara domena, na której istnieje indeksowalny content, najlepiej jeszcze okresowo odświeżany (duży trust + duża aktualność / użyteczność), do której prowadzą stare linki z zaufanych witryn.

 

Może zainteresować Cię ta prezka Roberta Niechciała z SEMKRK o roli czasu w linkowaniu - to też finalnie ma wpływ na potencjał domeny:

 

 

I prezka:

 

 

  • Like 2

Pozycjonuję serwisy internetowe, najchętniej e-commerce i serwisy contentowe. Robię audyty SEO, konsultuje projekty, szkolę wewnętrzne działy marketingu. Więcej o mnie na takaoto.pro i https://www.szymonslowik.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.