Recommended Posts

Witam. Po przeprowadzeniu audytu na pewnej stronie. Mam parę pytań. 

1. Jaki najlepszy program do seo na Wordpress'a

2. Jak usunąć błąd typu:

Wygląda na to, że strona jest dostępna pod wieloma adresami. 

Mam swoją domenę którą kieruje na serwer na stronę można wejść zarówno z linku abc.pl jak i użytkownik.nazwa.pl to ten problem? 

3. Od czego zacząć seo strony firmowej ? 

Z góry dzięki za odpowiedź. To moja 1 strona więc dlatego takie pytania :) 

1. Chyba bardziej pytasz o wtyczki do WordPressa? Ja na wielu stronach używam (i te pod SEO, i inne przydatne):

• All in One SEO Pack;
  • Disable Gutenberg ;)
  • Google XML Sitemaps;
  • No Category Base (WMPL) - kasuje "category" z adresów;
  • Redirection - zarządza przekierowaniami;
  • Exclude Pages from Menu - jeśli w ustawieniach menu masz ustawione dla wygody, aby nowo tworzone podstrony z automatu dodawały się do menu, ta wtyczka pozwoli na wykluczenie pojedynczych stron, co pozwoli lepiej kontrolować przepływ mocy przez linki wewnętrzne;
  • Link Checker - po uruchomieniu skanu wyświetla szczegóły na temat nieprawidłowych lub przekierowanych linków. 

3. Od:

• wyeksponowania danych kontaktowych - ja osobiście polecam dodać w stopce albo przynajmniej na stronie głównej i podstronie "kontakt" zarówno pełne dane firmy (z wykorzystaniem danych strukturalnych), jak i mapę dojazdu, chyba że to firma o zasięgu ogólnokrajowym; 
  • utworzenia wizytówki w Google Moja Firma;
  • dodania linka do strony firmowej do wszystkich profilów społecznościowych, w stopkach forów, na których systematycznie bywasz;
  • dodania wpisów w kilku większych katalogach firm;
  • publikowania wpisów gościnnych lub artykułów sponsorowanych z pełną stopką autorską z linkiem do strony. 

To tak na początek, bo o tym jak linkować można pisać godzinami. 

@Lexy nie lepiej zamiast 3 wtyczek użyć jednej, czyli Yoast?

• All in One SEO Pack;
  • Google XML Sitemaps;
  • No Category Base (WMPL) - kasuje "category" z adresów;

Zawsze staram się jak najbardziej minimalizować ilość wtyczek na wordpressach

arachnofobia - strach przed pająkami
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - http://zyczeniowo.pl/ 

Czy zastanawiasz się nad tym gdzie możesz kupić spinki do koszuli? Odwiedź sklep internetowy https://riwia.pl/spinki-do-mankietow gdzie znajdziesz największy wybór spinek do koszuli. Większość osób uważa spinki do mankietów za dodatek tylko dla mężczyzn, ale my wykraczamy poza utarte schematy i przedstawiay Wam świat niezwykłych dodatków.