lukiluki

Gwałtowny spadek CTR od 1 stycznia

Polecane posty

Witam, od 1 stycznia na mojej stronie występuje drastyczny spadek CTR z około 1% do 0,1%, rozumiem że w tym okresie CPC ma prawo spaść ale dlaczego CTR? Po głębszej analizie raportów wyszło mi, że spadek dotyczy tylko wyświetleń na smartfonach, jednak one stanowią u mnie główne źródło dochodu. Co może byc przyczyną skoro nic na stronie nie zmienialem, a ilość wyświetleń inne parametry są bardzo podobne?

U mnie tak samo było na początku grudnia.. z ok 1% spadło do ok 0,2%.. było tak około 2 tygodni.. później wróciło do normy.. ale od tego czasu do dnia dzisiejszego ctr wzrosło, ale rpm mam o ok 70% mniejszy.. 

Zależnie od branży początek roku może mieć też wpływ na CTR - może być tak, że nie ma akurat ciekawych kampanii w które ludzie mogliby klikać. Może jakiś duży gracz (lub kilku kluczowych) w Twojej branży się jeszcze nie odpalił w tym roku? :)

• Like 1

Pozdrawiam :)

Raczej mało prawdopodobne, bo wiekszość reklam wyświetla się w oparciu o cistaeczka zgodnie z preferencjami uzytkowników, a nie kontekstowo do strony

Ayala jeżeli ctr wróciło a rpm dalej nisko to musi być kwestia niskiego cpc ale to akurat zazwyczaj jest niższe na początku roku. Nie mniej jednak od trzech lat obserwuje systematyczny spadek cen reklam w adsense

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez pmmoskwa
      mam na stronie reklamy "display+text" (3jednostki) oraz in-article (2 jednostki). Ludzie najczęściej klikają w te in-article, ale na 1000 wyświetleń strony (na stronie 5 jednostek), to nie są rezultaty, którymi można się chwalić. Gdy wchodzę na swoją stronę, najczęściej w miejscu in-article wyświetlają się puste miejsca i zastanawiam się, czy to nie jest przyczyną - brak tego typu dopasowanych reklam. W przeciwieństwie do tych "display+text", które wyświetlają się zawsze, co do jednej. Czy to oznacza, że powinienem usunąć te "in-article"?
    • Przez Łukasz92
      Witam,
      Dokładnie od 17 kwietnia na adsense nie mam żadnych wyświetleń, dosłownie same zera, mimo że cały czas dodaje nowe filmy na yt, które w dosyć krótkim czasie zyskują kilku tysięczną oglądalność. Tak jakby wszystko się zatrzymało. Może ktoś pomóc i napisać o co chodzi?
    • Przez frogilla
      Witam wszystkich serdecznie,

Dawno nie korzystałem z AdSense. Od niedawna mam stronę która ma ok 5 tyś unikalnych wejść dziennie.

Na stronie kilka reklam i linków responsywnych z AdSense.

I co to się stało że dzienne podsumowanie wygląda tak jak na załączniku:

3 zł za 17 tyś wyświetleń?
      Czy to możliwe? Czemu tak jest?