Skocz do zawartości

Wpływ mediów społecznościowych na pozycję strony


Ryś

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie SEO wyjadacze, chciałbym poznać Waszą opinię na temat przydatności mediów społecznościowych w kwestii pozycjonowania stron internetowych. Coraz częściej spotykam się ze stwierdzeniami, że media społecznościowe odgrywają z roku na rok większą rolę w ustalaniu rankingu. Co więcej, na jednej z zagranicznych grup na Facebooku, przemknął mi Case Study w którym facet linkował głównie z SM wynikiem czego miał spore wzrosty.

Co o tym sądzicie, i jak się na to zapatrujecie?

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryś napisał:

facet linkował głównie z SM wynikiem czego miał spore wzrosty

I ten facet pewnie daje sobie jeszcze rękę uciąć, że nikt "naturalnie" mu przy okazji strony nie podlinkował ze swojego bloga?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odróżnić korelację od przyczynowości. 

 

Bezpośredniego wpływu nie ma. Pośredni może mieć - gdy jesteś popularny w Social Media jest większe prawdopodobieństwo, że zdobędziesz linki od tych osób do swojej strony poza SM.

Pozdrawiam, (-;

www.topposition.pl - Top Position

tp468x60_banerrr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryś napisał:

Co o tym sądzicie, i jak się na to zapatrujecie?

 

Każdy rozsądny  SEOwiec stosuje SM w działaniach.

Do tego aby mieć wysokie wzrosty trzeba mieć dobrze prosperujące profile społecznościowe. Inaczej się nie da.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto co rozumie pod pojęciem "media społecznościowe", jeżeli rozumiemy szeroko czyli włączamy np fora dyskusyjne to wtedy z tematycznych for/wątków dyskusyjnych puszczone linki maja bezpośredni wpływ na rankowanie. Jeżeli klasyka czyli FB, Twitter czy Insta to jak wyżej kolega napisał mają wpływ pośredni.

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Beerbant napisał:

Zależy kto co rozumie pod pojęciem "media społecznościowe", jeżeli rozumiemy szeroko czyli włączamy np fora dyskusyjne to wtedy z tematycznych for/wątków dyskusyjnych puszczone linki maja bezpośredni wpływ na rankowanie. Jeżeli klasyka czyli FB, Twitter czy Insta to jak wyżej kolega napisał mają wpływ pośredni.


Miałem na myśli portale typu Facebook, Twitter, Pinterest itd itp. Instagrama nie liczę, bo tutaj można tylko jeden link w biografii umieścić. W pozostałych można linkować w każdym poście.

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, SzlafRock napisał:

Do tego aby mieć wysokie wzrosty trzeba mieć dobrze prosperujące profile społecznościowe. Inaczej się nie da.

Guzik prawda, wszystko zależne jest od danej tematyki. Mam w uja klientów z dużymi wzrostami zarówno pozycji, wejść i widoczności w SERPach a specyfika ich produktów nie za bardzo pasuje do SM i nie prowadzą tam działań

Przed chwilą, Ryś napisał:

portale typu Facebook, Twitter, Pinterest

Jak  kolega @AQQry napisał mają wpływ pośredni

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, AQQry napisał:

Trzeba odróżnić korelację od przyczynowości. 

 

Bezpośredniego wpływu nie ma. Pośredni może mieć - gdy jesteś popularny w Social Media jest większe prawdopodobieństwo, że zdobędziesz linki od tych osób do swojej strony poza SM.


Nie chodzi mi o pośrednie zdobycie linków, tylko konkretnie o link wychodzący np. z Twittera.

W wolnej chwili postaram się wygrzebać ten wpis, koleś wrzucał widok z Majestica gdzie miał ponad 80% linków właśnie z SM (łącznie około 15 różnych kanałów), do tego screeny z Ahrefsa jak mu regularnie rósł ruch i ilość fraz na topach.

Widziałem że ktoś ostatnio poruszał temat na polskiej grupie SEO/SEM stąd naszła mnie myśl aby poznać Wasze zdanie na ten temat.

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MaxPan napisał:

Słyszałeś, że to linki nofollow? 

Pośredni wpływ mają bezpośredni na rankowanie nie, bo pacz pytanie na początku mojej odpowiedzi.

 

Nie wszystkie ;) druga sprawa że Pinterest całkiem niedawno przeszedł z dofollow na nofollow. 

ModnePazurki.pl - pomysły i inspiracje na paznokcie! Sprawdź również nasz portal dla kobiet, i bądź na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z branży urody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Beerbant napisał:

Zależy kto co rozumie pod pojęciem "media społecznościowe", jeżeli rozumiemy szeroko czyli włączamy np fora dyskusyjne

 

Określenie media społecznościowe* to jasne pojęcie. Nie trzeba chyba tego tłumaczyć. Jeśli ktoś jednak nie wie to wiki pomoże.

 

2 godziny temu, Beerbant napisał:

Guzik prawda, wszystko zależne jest od danej tematyki.

 

Jasne. Nie będziesz zakładał profilu społecznościowego producenta trumien gdy zajmujesz się sprzedaż wycieczek zagranicznych.

 

 

2 godziny temu, Beerbant napisał:

mają wpływ pośredni

 

Pisałem to już bodajże z 4 lata wstecz. Teraz w dobie częstych zmian algorytmów google i popularnych społecznościówek jest zdecydowanie większy wpływ niz tylko pośredni.

 

*Media społecznościowe to nie tylko FB i TT. ;) 

15 minut temu, Ryś napisał:

nofollow

 

Nofollow też robią robotę.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzlafRock napisał:

Nie będziesz zakładał profilu społecznościowego producenta trumien gdy zajmujesz się sprzedaż wycieczek zagranicznych.

 

Nie pisałem o zakładaniu nietematycznych profili ale o braku jakichkolwiek ;)

 

13 minut temu, SzlafRock napisał:

jest zdecydowanie większy wpływ niz tylko pośredni.

Nie, i są na to dowody (raz czytaj powyższy przykład) a dwa intensywnie prowadzone kampanie w wymienionych przez wątkodawce serwisach SM nie miały praktycznie żadnego przełożenia na widoczność w SERPAch.

15 minut temu, SzlafRock napisał:

media społecznościowe* to jasne pojęcie

Pojęcie jest dosyć płynne - patrz znaczenie słowa społeczność ponadto ze względu na miażdżącą przewagę użyszkodników w takich serwisach jak FB, TT, Insta przyjeło się potocznie używać określenia SM tylko w stosunku do nich ;) , jeżeli rozszerzymy pojęcie i załapią się blogi czy fora to już będzie zupełnie inna para kaloszy ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Beerbant napisał:

jeżeli rozszerzymy pojęcie i załapią się blogi czy fora to już będzie zupełnie inna para kaloszy

 

Nie rozszerzymy pojęcia. Mamy XXI wiek, przypomnę. Stoisz w miejscu i się bujasz jak ten Travolta z memów na portalowych społecznościowych. :D 

Tu masz ściągawkę.  :) 

 

9lg4ms.png

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SzlafRock napisał:

Każdy rozsądny  SEOwiec stosuje SM w działaniach.

 

Każdy rozsądny Seowiec powinien wiedzieć, że działania należy dobrać do branży.

:)

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności