Skocz do zawartości

Strona zamiast iśćw górę idzie w dół ...


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jaka może być przyczyna tego, strona na 2 frazy wisi od wielu miesięcy w top10, zaś na 3 nowe hasła (dobrane 4 miesiące temu) najpierw wyskoczyła wysoko koło 30-40 pozycji, a teraz wraz z linkowaniem sukcesywnie zamiast iść w górę, idzie w dół i tylko na te 3 nowe hasła. Linki pozyskiwane są z unikalnych artykułów w dobrych portalach i branżowych katalogów. Dodawane z umiarem, po 4-5 na tydzień i wyłącznie na brand lub url.

Dodam, że spadki zaczęły się mniej więcej od czasu uruchomienia kampanii AdWords o dość wysokim budżecie.

Ktoś może coś doradzić co z tym zrobić aby zaczęło iść to w drugą stronę?

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki pozyskiwane są [...] branżowych katalogów. Dodawane z umiarem, po 4-5 na tydzień i wyłącznie na brand lub url.

...

I tu masz odpowiedź. Katalogi, słabe linkowanie, wyłącznie brand i URL.

Jaka branża, czy na stronie jest treść, czy ktoś ci nie spamuje? jak działa konkurencja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎06‎-‎27 o 20:31, Outcastfob napisał:

wyłącznie na brand lub url

i tyle w temacie..

parę dobrych anchorów zrobi robotę jak frazy nie są trudne (a pewnie nie są bo jak piszesz że z miejsca wskoczyły na 30-40)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam od dawna tak, że linkowane podstrony spadają w dół natomiast inne idą w górę otrzymawszy link juice od tych linkowanych. Dlatego ostatnio zacząłem linkować te na których mi nie zależy. 

 

Próbuję znaleźć w tym sens. Jak linkuję podstronę X to znika z wyników lub spada, a w jej miejsce pojawia się inna podstrona Y i/lub Z. przestawiam te same linki na Y, to wraca strona X a Y znika/spada. Nie mają jakiegoś szczególnego linkowania wewnętrznego jedna na drugą.

Wychodzi zwykła przekora za anchora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja linkuję w 95% bez anchora czyli url'em i też spada a sąsiednie idą w górę. 

 

No ja już jak mam klikać na "zastosuj rekomendowaną taryfę" w Google Adwords to też robię tak że taryfa spada, a sąsiedni Facebook Ads idzie w górę :)

Na razie chyba jest po prostu "work in progress" nad algo Google, zarówno SERP jak i Ads - przeróbki trwają. Ja to traktuję że jest remont i Google nie działa tak jak powinno.

Też nie sądzę żeby zostali przy obecnej wersji algo.

Teraz chyba jest tak że jak użytkownik wejdzie i wyjdzie ze strony zamiast na niej zostać, to jest negatywny sygnał.

Jak zostanie to znaczy że znalazł to czego szukał i się "zaczytuje po uszy", a jeszcze lepiej jak na niej klika w odnośnik wewnętrzny do następnej podstrony.

Teraz są na topach blogi które w odnośnikach zamiast mieć odnośnik do omawianego tematu, programu czy aplikacji, mają odnośnik do kolejnego opisu na swoim blogu na temat tej rzeczy. Wszystko zrobione pod pomysły Google.

Tylko szkoda że Google nie mierzy tego "jak lecą ku*wy" gdy ludzie muszą się przekopywać przez stosy śmieci żeby znaleźć to czego szukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też spada a sąsiednie idą w górę. 

Jeśli profil linków jest ok, to problem musi leżeć w optymalizacji. Ja pozycjonuję konkretne podstrony dużymi ilościami linków na konkurencyjne frazy i przy dobrej optymalizacji, odpowiednim profilu anchorów takiego problemu nie mam.

Jak wypadają linkowane podstrony to bardzo prawdopodobne, że jest to wina optymalizacji lub contentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jankos napisał:

Nie wypadają lecz spadają w wynikach

Więc być może jest to wina linków.

 

6 godzin temu, jankos napisał:

Content mam według mnie OK

 Według Ciebie, a według Google? trzeba testować i analizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności