Skocz do zawartości

Odzrucona reklama


TomaszB78

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Pewnie temat się już gdzieś przewijał. Promuje sklep gdzie Google odrzuca reklamę  ponieważ pojawia się w nim zakazana fraza. Wcześniej nie zapoznałem się z tym reklamy przechodziły, konto doładowałem.. No i cóż teraz zrobić?

Dodam jeszcze że konkurencja (wszystkie największe sklepy w tej branży) ma te samy frazy na swoich stronach i promują się w Adwords. Nie chce mi się wierzyć że jako jedyny mój sklep został sprawdzony :D Słyszałem że są sposoby aby to obejść.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Powodow moze byc kilka np. nieznajomosc tematu z regulaminu dla tworzenia Reklam lub doszla jakas zmiana o czym nie mielismy pojecia i ciezko znalezc info o tym nawet w samej pomocy googleAd. lub Czesto w takich przypadkach bywa tak, ze innych jeszcze nie dorwal Bot-filtry, a wiec im sie upieklo, ale to raczej na krotka mete i kwestia czasu... lub  inni maja Prawnie udokumentowaną zgodę na uzywanie danego slowa kluczowego, albo wyjasnili problem z supportem AD. i zostalo zgloszone dalej do akceptacji.

 

Takze bywa tak jak napisales ze "bo problem tkwi w frazie na stronie docelowej "CBD"" i to od jakiegos czasu dosc czesto tak sie dzieje... glownie z powodu bardziej restrykcyjnego algorytmu w sprawdzaniu zmiennych miedzy Adwards, a www Klienta... i np. wystarczy, ze nie bedzie zgadzac sie pisowania miedzy jedna, a druga strona i Algorytm odrzuci reklame itp.

 

pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że przez związek CBD z konopiami co może być nieco śliską sprawą. Choć reklamę z tym skrótem już widziałem, więc może ktoś Cię podkablował - konkurencja?

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciężka sprawa, bo też działam w tej kategorii. Na początku w związku z niewiedzą, myślałem, że to nie jest do końca dozwolone. Ale jak widać, jak wejdzie się na frazy powiązane z olejami konopnymi, to reklam jest na prawdę dużo. Dziwne, że odrzuca Ci przy użyciu CBD, bo bardziej mi się wydaje że słowo "konopie" może być problemem.

 

Ale jak napisał colca, to nie jest kwestia jednego słowa, ale algorytm wyłapuje coś dziwnego w całej treści (szyk zdania albo kilka słów następujących po sobie odczytanych jako coś łamiącego regulamin), lub z tego co dowiedziałem się po rozmowie z konsultantem, powodem może być nawet docelowa strona na którą prowadzi reklama.

 

Wystarczy, że reklama prowadzi na stronę główną gdzie często pojawiają się nowe artykuły i któryś z nich podpadnie cyklicznemu "sprawdzaczowi" Google adwords i już pyk.. reklama odrzucona. A branża pomimo, że legalna to blisko jej tematem to substancji nielegalnych. Więc pozostaje śledzić panel administracyjny i trzymać rękę na pulsie. 

Produkty konopne https://konopnysklep.com.pl/21-krople-cbd oleje, krople i ekstrakty z kwiatostanów zawierające cenne kannabinoidy CBD i CBG
Potrzebujesz solidnego fachowca?
https://elektryka-szczecin.pl - Systemy alarmowe, monitoring oraz inteligentne instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z naszego doświadczenia w tym temacie - W linkach sponsorowanych używanie hasła CBD nie jest problemem jeżeli fraza ta użyta jest raz, dwa razy w całej reklamie. W przypadku większego nasilenia system może już odrzucać reklamy. Natomiast w kampaniach produktowych nasilenie hasła CBD sprawdzane jest przede wszystkim na stronie (nie tylko w opisie produktu, ale też w menu czy nazwach kategorii).

 

Obecnie reklamy produktowe CBD wyświetlają te sklepy gdzie fraza CBD występuje na stronie średnio kilkanaście razy. Trzeba testować i w końcu powinno przejść, przyda się trochę szczęścia.

pozycjonowanie-stron.png

Pozycjonowanie stron internetowych - https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 31.07.2019 o 09:39, EACTIVE napisał:

Z naszego doświadczenia w tym temacie - W linkach sponsorowanych używanie hasła CBD nie jest problemem jeżeli fraza ta użyta jest raz, dwa razy w całej reklamie. W przypadku większego nasilenia system może już odrzucać reklamy. Natomiast w kampaniach produktowych nasilenie hasła CBD sprawdzane jest przede wszystkim na stronie (nie tylko w opisie produktu, ale też w menu czy nazwach kategorii).

 

Obecnie reklamy produktowe CBD wyświetlają te sklepy gdzie fraza CBD występuje na stronie średnio kilkanaście razy. Trzeba testować i w końcu powinno przejść, przyda się trochę szczęścia.

 

Reklamujemy w adsach sklep Klienta sprzedajacy CBD i mamy ciekawy przypadek. Kilka reklam przeszło bez problemu, kilka trafiło do recznej moderacji i po 10 dniach zaakceptowali, kilka wisi niezaakceptowanych, a feed produktowy dla GMC nie chce przejść i kobieta z supportu G, która nam odpisała, napisała, że CBD nie akceptują. Ma ktoś jakieś patenty na CBD w GMC?

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.04.2020 o 10:48, HouseMD9010 napisał:

Prowadzimy kampanie Google Ads dla naszych dwóch klientów z CBD. W przypadku kampanii w sieci wyszukiwania nie ma problemu, schody zaczynają się przy GMC, głowimy się jak to obejść, ale rozwiązania nie znaleźliśmy.

 

Nie blonkęli jeszcze search'a ? U naszego Klienta działał miesiąc z kawałkiem i wszystko wycięte.

Web Systems: strony www, ecommerce, integracje, marketing internetowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.04.2020 o 10:48, HouseMD9010 napisał:

Prowadzimy kampanie Google Ads dla naszych dwóch klientów z CBD. W przypadku kampanii w sieci wyszukiwania nie ma problemu, schody zaczynają się przy GMC, głowimy się jak to obejść, ale rozwiązania nie znaleźliśmy.

Też się głowię jak temat przebrnąć. Na słowach olejek konopny reklama wytrzymała w sieci wyszukiwania całe 30min :) Gdzieś widziałem, że ktoś próbował z kierowaniem reklamy na landing z artykułem na temat CBD i z linkami do zamówienia i podobno działa...ktoś testował to rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności