Jump to content
TomaszB78

Odzrucona reklama

Recommended Posts

Witajcie

Pewnie temat się już gdzieś przewijał. Promuje sklep gdzie Google odrzuca reklamę  ponieważ pojawia się w nim zakazana fraza. Wcześniej nie zapoznałem się z tym reklamy przechodziły, konto doładowałem.. No i cóż teraz zrobić?

Dodam jeszcze że konkurencja (wszystkie największe sklepy w tej branży) ma te samy frazy na swoich stronach i promują się w Adwords. Nie chce mi się wierzyć że jako jedyny mój sklep został sprawdzony :D Słyszałem że są sposoby aby to obejść.

usunąć frazę albo zamienić na coś innego. Obejść się nie da, możesz wywalić frazę, zgłosić reklamę i frazę przywrócić - ale prędzej czy później bot to wyłapie.

Podaj adres strony, frazę i konkurencję pewnie da się określić jaka jest różnica.

Tanie zakupy online https://promocje-w-sklepach.pl

J/w prędzej czy później bot wyłapie.

Spróbuj z KITem. Jaka to fraza? Może użyj synonimu?

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Witam

Powodow moze byc kilka np. nieznajomosc tematu z regulaminu dla tworzenia Reklam lub doszla jakas zmiana o czym nie mielismy pojecia i ciezko znalezc info o tym nawet w samej pomocy googleAd. lub Czesto w takich przypadkach bywa tak, ze innych jeszcze nie dorwal Bot-filtry, a wiec im sie upieklo, ale to raczej na krotka mete i kwestia czasu... lub  inni maja Prawnie udokumentowaną zgodę na uzywanie danego slowa kluczowego, albo wyjasnili problem z supportem AD. i zostalo zgloszone dalej do akceptacji.

Takze bywa tak jak napisales ze "bo problem tkwi w frazie na stronie docelowej "CBD"" i to od jakiegos czasu dosc czesto tak sie dzieje... glownie z powodu bardziej restrykcyjnego algorytmu w sprawdzaniu zmiennych miedzy Adwards, a www Klienta... i np. wystarczy, ze nie bedzie zgadzac sie pisowania miedzy jedna, a druga strona i Algorytm odrzuci reklame itp.

pozdrawiam.

Edited by colca

Obstawiam, że przez związek CBD z konopiami co może być nieco śliską sprawą. Choć reklamę z tym skrótem już widziałem, więc może ktoś Cię podkablował - konkurencja?

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Ciężka sprawa, bo też działam w tej kategorii. Na początku w związku z niewiedzą, myślałem, że to nie jest do końca dozwolone. Ale jak widać, jak wejdzie się na frazy powiązane z olejami konopnymi, to reklam jest na prawdę dużo. Dziwne, że odrzuca Ci przy użyciu CBD, bo bardziej mi się wydaje że słowo "konopie" może być problemem.

Ale jak napisał colca, to nie jest kwestia jednego słowa, ale algorytm wyłapuje coś dziwnego w całej treści (szyk zdania albo kilka słów następujących po sobie odczytanych jako coś łamiącego regulamin), lub z tego co dowiedziałem się po rozmowie z konsultantem, powodem może być nawet docelowa strona na którą prowadzi reklama.

Wystarczy, że reklama prowadzi na stronę główną gdzie często pojawiają się nowe artykuły i któryś z nich podpadnie cyklicznemu "sprawdzaczowi" Google adwords i już pyk.. reklama odrzucona. A branża pomimo, że legalna to blisko jej tematem to substancji nielegalnych. Więc pozostaje śledzić panel administracyjny i trzymać rękę na pulsie. 

Produkty konopne https://konopnysklep.com.pl/21-krople-cbd oleje, krople i ekstrakty z kwiatostanów zawierające cenne kannabinoidy CBD i CBG
Potrzebujesz solidnego fachowca?
http://elektryka-szczecin.pl - Systemy alarmowe, monitoring oraz inteligentne instalacje.

Mam stronę podobną do Twojej, z CBD . U mnie jest ruletka jesli chodzi o adwords. Miałem problemy z akceptacją niektórych reklam, a niektórych nie. Od pewnego czasu success rate się zwiększył, tak jakby Google poszło po rozum do głowy :D

Z naszego doświadczenia w tym temacie - W linkach sponsorowanych używanie hasła CBD nie jest problemem jeżeli fraza ta użyta jest raz, dwa razy w całej reklamie. W przypadku większego nasilenia system może już odrzucać reklamy. Natomiast w kampaniach produktowych nasilenie hasła CBD sprawdzane jest przede wszystkim na stronie (nie tylko w opisie produktu, ale też w menu czy nazwach kategorii).

Obecnie reklamy produktowe CBD wyświetlają te sklepy gdzie fraza CBD występuje na stronie średnio kilkanaście razy. Trzeba testować i w końcu powinno przejść, przyda się trochę szczęścia.

pozycjonowanie-stron.png

Pozycjonowanie stron internetowych - https://www.eactive.pl/pozycjonowanie-stron/

W dniu 31.07.2019 o 09:39, EACTIVE napisał:

Z naszego doświadczenia w tym temacie - W linkach sponsorowanych używanie hasła CBD nie jest problemem jeżeli fraza ta użyta jest raz, dwa razy w całej reklamie. W przypadku większego nasilenia system może już odrzucać reklamy. Natomiast w kampaniach produktowych nasilenie hasła CBD sprawdzane jest przede wszystkim na stronie (nie tylko w opisie produktu, ale też w menu czy nazwach kategorii).

Obecnie reklamy produktowe CBD wyświetlają te sklepy gdzie fraza CBD występuje na stronie średnio kilkanaście razy. Trzeba testować i w końcu powinno przejść, przyda się trochę szczęścia.

Reklamujemy w adsach sklep Klienta sprzedajacy CBD i mamy ciekawy przypadek. Kilka reklam przeszło bez problemu, kilka trafiło do recznej moderacji i po 10 dniach zaakceptowali, kilka wisi niezaakceptowanych, a feed produktowy dla GMC nie chce przejść i kobieta z supportu G, która nam odpisała, napisała, że CBD nie akceptują. Ma ktoś jakieś patenty na CBD w GMC?

Web Systems: marketing internetowy, strony www, sklepy, oprogramowanie...

Cytat

Ma ktoś jakieś patenty na CBD w GMC?

Widziałem kloaking stawiali, na ile to skutecznie było, nie wiem, nie obserwuje tematu bo nie jest w polu mo moich zainteresowań :D  

re287am9.jpg

Prowadzimy kampanie Google Ads dla naszych dwóch klientów z CBD. W przypadku kampanii w sieci wyszukiwania nie ma problemu, schody zaczynają się przy GMC, głowimy się jak to obejść, ale rozwiązania nie znaleźliśmy.

W dniu 10.04.2020 o 10:48, HouseMD9010 napisał:

Prowadzimy kampanie Google Ads dla naszych dwóch klientów z CBD. W przypadku kampanii w sieci wyszukiwania nie ma problemu, schody zaczynają się przy GMC, głowimy się jak to obejść, ale rozwiązania nie znaleźliśmy.

Nie blonkęli jeszcze search'a ? U naszego Klienta działał miesiąc z kawałkiem i wszystko wycięte.

Web Systems: marketing internetowy, strony www, sklepy, oprogramowanie...

W dniu 10.04.2020 o 10:48, HouseMD9010 napisał:

Też się głowię jak temat przebrnąć. Na słowach olejek konopny reklama wytrzymała w sieci wyszukiwania całe 30min :) Gdzieś widziałem, że ktoś próbował z kierowaniem reklamy na landing z artykułem na temat CBD i z linkami do zamówienia i podobno działa...ktoś testował to rozwiązanie?