Skocz do zawartości

Page Speed - prosba o wytlumacznie


Slowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ,zainstaloweswiezymotywwordpress natomiast google page speed wycenia ranking naczerwono

Tyklko 50% pkt.

 

Zaniepokoiło mnie to.. Co oznacza taka informacja . Jak poszukać przyczyny?

Statystykistrony

Według oszacowania PSI ta strona wymaga jeszcze 1 dodatkowych przebiegów w obie strony, by wczytać zasoby blokujące renderowanie, i 2.2 MB, by przeprowadzić pełne renderowanie. Strona, która ma wartość mediany, wymaga 4 przebiegów w obie strony i 3.6 MB. Strony wymagające mniejszej liczby przebiegów w obie strony i bajtów są szybsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon to tylko część efektu.

O optymalizacji Pagespeed pod WP napisano już pewnie książkę, znajdź poczytaj, dużo tego.

Tak na szybko: zainteresuj się kompresją grafik i cache

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokumentację o blokowaniu renderowania widoku i rozwiąż ten niemały problem, da się, ale roboty jest bardzo bardzo dużo. Nie ma do tego praktycznie żadnego wsparcia. W tej kwestii wordpress i developerzy wtyczek zaspali i to mocno.

W komunikacie masz wszystko. A poniżej jeszcze spis porad i wskazówek.

Jeśli nie jesteś programistą biegle znającego WP to odpuść sobie kolor zielony, nic nie zrobisz. Pomarańczowy uzyskasz łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2018 o 11:55, Slowa napisał:

Zaniepokoiło mnie to.. Co oznacza taka informacja . Jak poszukać przyczyny?

Oznacza, że strona jest ciężka i badzie ładowała się relatywnie długo.

W dodatku np dp FF zobaczyć jakie pliki jak długo się ładują, jaką mają wielkość  grafiki .itd..

Dla CSS j JS zastosować  https://pl.wikipedia.org/wiki/Minifikacja

 

Oraz zapoznać się ze wskazówkami od samego narzędzia sprawdzającego szybkość ładowania.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmetrix daje calkim dobry wynik 2 - 4 sekund ale to moze dlatego ze serwer ma tak gdzie ja strone..

 

Intryguje mnie google page speed najbardzej bo to przeciez od niego prawie wszystko zależy de fakto

dziwne rzeczy wyswietlaja sie. teraz np nie mam wyniku tylko napis po teście:

Timeout while fetching the main resource. Ensure that the page loads in a browser and try again.

dziwne i dotyczy to wlasciwietylko google speed insight

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzyskałem wynik 84/100 w wersji na komputery i 78/100 w wersji mobilnej za pomocą wtyczki WP Fastest Cache i ręcznej optymalizacji grafik. Niestety, ale w wersji mobilnej czasami uzyskuję gorszy wynik przez czas odpowiedzi serwera.

Zanim tym się zająłem miałem 64/100 i 67/100 dla mobilnych. Motyw Astra + Elementor.

Nie wiem, jak poprawić czas odpowiedzi serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem zadowolony z wtyczek do WP (staram się też mieć ich jak najmniej), więc zrobiłem to ręcznie za pomocą programu GIMP.

 

Po dalszej optymalizacji mam wynik 88/100 dla mobilnych i 95/100 dla komputerów, obecnie przeszkadza najbardziej czas odpowiedzi serwera, ale wynik mnie zadowala.

 

Proponuję usunąć obrazy, zainstalować i skonfigurować WP Fastest Cache, sprawdzić wynik i dodawać pojedynczo zoptymalizowane obrazy testując za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Slowa podeślij mi adres strony na pw, powiem Ci co i jak i pomyślimy jak to rozwiązać.

Właściciel w simpleideas.pl - serwery, migracje, SEO, optymalizacja wydajnościowa i pagespeed, odwirusowywanie

Polecam serwery VPS oraz hosting z oferty webh.pl - 20% rabatu z kodem PROMO777.

Sprawdź także niezależne forum o hostingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby szybko poprawić ten wynik warto zastosować w pliku .htaccess

 

SetOutputFilter DEFLATE
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 year"
ExpiresByType image/png "access plus 1 year"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 year"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 year"
ExpiresByType text/css "access plus 604800 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType text/html "access plus 600 seconds"
ExpiresByType application/xhtml+xml "access plus 600 seconds"
Header set Cache-Control "public"
Header set Cache-Control "private"
Header set Cache-Control "private, must-revalidate"
Header unset ETag
FileETag None
Header unset Last-Modified

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności