Jump to content

marcpol

Nowi Forumowicze
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie byłem zadowolony z wtyczek do WP (staram się też mieć ich jak najmniej), więc zrobiłem to ręcznie za pomocą programu GIMP. Po dalszej optymalizacji mam wynik 88/100 dla mobilnych i 95/100 dla komputerów, obecnie przeszkadza najbardziej czas odpowiedzi serwera, ale wynik mnie zadowala. Proponuję usunąć obrazy, zainstalować i skonfigurować WP Fastest Cache, sprawdzić wynik i dodawać pojedynczo zoptymalizowane obrazy testując za każdym razem.
 2. Update 16.02.2018 Tydzień temu nie miałem pojęcia o co chodzi w optymalizacji i pozycjonowaniu.Dwa miesiące temu nie znałem Wordpressa. Zoptymalizowałem stronę. W PageSpeed Insights doszedłem do poziomu 88/100 dla mobilnych i 91/100 dla komputerów. Popracuję nad tym jeszcze. Według stron służących do audytu SEO problemem, który mam jest zbyt mała ilość treści względem kodu na stronie głównej. Treść mam głównie w podstronach, jednak na głównej też jej trochę jest. Zastanawiam się, czy ma to duże znaczenie. Mogę dodać treść też na głównej stronie, jednak popsuje mi to wygląd witryny.
 3. Ja uzyskałem wynik 84/100 w wersji na komputery i 78/100 w wersji mobilnej za pomocą wtyczki WP Fastest Cache i ręcznej optymalizacji grafik. Niestety, ale w wersji mobilnej czasami uzyskuję gorszy wynik przez czas odpowiedzi serwera. Zanim tym się zająłem miałem 64/100 i 67/100 dla mobilnych. Motyw Astra + Elementor. Nie wiem, jak poprawić czas odpowiedzi serwera.
 4. Dziękuję za kolejne odpowiedzi. Firma, która sprzedaje linki i usługi pozycjonowania na allegro od dwóch dni nie odbiera telefonów, więc nie skorzystam z ich usług. Kolejna duża i polecana mi przez kilku znajomych firma, z którą się kontaktowałem miała mi przysłać ofertę, ale na razie milczy. Delikatnie mówiąc nie budzi to zaufania.
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Chciałbym do tego stopnia zoptymalizować stronę, aby nie przeszkadzała dla google. Na razie sprawdzając w PageSpeed Insights mam 64/100 dla komputerów i 67/100 dla mobilnych. Poprawiłem sidebar, dodałem alt do obrazków, zdobyłem trochę linków i obserwuję. Zrobiłem mapę i rzeczywiście się aktualizuje. Mam pomysły na kilka artykułów w średnich portalach. Czy warto dodawać stronę do katalogów, Co sądzicie o pozycjonowaniu z allegro, mam namyśli najpopularniejszego sprzedawcę?
 6. Cześć, stworzyłem niedawno witrynę za pomocą Wordpressa. Domena pl jest taka sama, jak słowo kluczowe na którym mi najbardziej zależy. Strona jest dość prosta, ma kilka podstron, stały nagłówek i stopkę oraz sidebar widoczny tylko na podstronach. Na podstronach chciałem umieszczać wpisy. Mam sporo pytań. 1. Po wpisaniu frazy site:nazwawitryny.pl widzę, że google dla głównej strony podstawiło fragment nagłówka zamiast opisu w ustawieniach Wordpress. 2. Sidebar się powtarza - jest identyczny na kilku podstronach i stanowi według google opis tych podstron. 3. Mam wrażenie, że google złapało tylko fragmenty wpisów - to, co pod przyciskiem "więcej" nie jest znajdowane przez wyszukiwarkę. 4. Chcę założyć stronę na fb. Czy wrzucać tam treść całych wpisów, czy tylko fragmenty z linkiem? Czy treść może się powtarzać na fb i na stronie? 5. Chcę stworzyć mapę witryny, ale będę dodawał nowe wpisy. Czy za każdym razem muszę aktualizować mapę? 6. Jak ważne są opisy obrazków? Po dodaniu obrazków przez WP i ich skalowaniu zmienia się nazwa, dodawany jest ciąg liczb. Czy takie nazwy np. zdjęcie882888727 nie są mniej przyjazne wyszukiwarce.
 7. Dzień dobry, mam na imię Mateusz, prowadzę niewielką firmę i niedawno zdecydowałem, że potrzebuję strony www. Po jej własnoręcznym wykonaniu w WP przyszedł czas na pozycjonowanie. Szukając informacji trafiłem tutaj. Mam kilka pytań, na które nie znam odpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy