Skocz do zawartości

Jak nazywać obrazki? Użycie -/_


Koala-Panda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawia mnie ten temat bo zauważyłem że google niektóre rzeczy głupio indeksuje według nazwy obrazka nadanej przez serwer.

 

Teraz pytanie jak robić nazwy na swoich stronach. Mam u siebie kilka rodzajów przedmiotów mają one u nas specjalną nazwę katalogową.

Więc myślę nad użyciem formuły  nazwa przedmiotu- nasza nazwa katalogowa- nazwa producenta.

Przykładowo   nazwa potoczna słoik na drzem u nas ten produkt nazywa się jagódka 220ml  a produkuje go glassware nazwa utworzona >>  sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware.jpg

Zdjęć danego produktu jest tak z 5 max. Więc wychodzi 

sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg

sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(2).jpg

.....

sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(5).jpg

 

Czy to jest poprawnie czy pewnie lepiej każdy plik trochę inaczej nazywać. Mogę modyfikować początek końcówka musiała by zostać dla celów porządkowych > jagodka-220ml-glassware.jpg

Wiec początki to byłyby sloiki-na-drzemy  sloik-na-przetwory sloik-na-powidla ...

 

I co z użyciem - lub _  wiem już że używanie spacji w nazwie jest dość marnym pomysłem bo zamienia się ona w %20(nie pamiętam) Więc nazwa dla użytkownika to krzaczki.

Jest jakaś różnica w ogóle dla -/_ ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaku _ się nie używa przy tworzeniu linków gdyż jest to po prostu niewłaściwe. Tego znaku używamy tworząc zmienne, funkcje itp w programowaniu. Natomiast - jest wskazany gdyż Google czyta to jak spacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wydaje się być teraz jaśniejsze -/_  wcześniej czytałem o tym artykuł.

Jednak było powiedziane tylko żeby stosować - zamiast _ bez wyjaśnienia.

 

I żeby w nazwie używać max 4 słów kluczowych. To prawda?

 

Jeśli mam sloik-na-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg   to zrezygnować z na, z, wykonany, materiał etc. ?

Wystarczyłoby sloik-drzem-jagodka-220ml-glassware(1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności