Skocz do zawartości

Nie widać żadnych efektów prac optymalizacyjnych


antaba

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę  Was o podpowiedź, założyłem konta na społecznościówkach, linkuję z katalogów, forów, blogów, tworzę zaplecze, jednak nic nie widać. Widać tylko 4 linki Prestoshop, nie mam dostępu do GSC, pinguje te strony, ale, wiadomo, z numeru prywatnego 192.168.x.x router nie puszcza mnie dalej, tak sądzę. Zoptymalizowałem meta description, tittle, teksty na stronie, nic nie widać. Strona nie ma filtra. Co mam zrobić? Proszę jeszcze o podpowiedź, są jakieś wtyczki do Prestashop odnośnie przyjaznych linek? Np. https://sklepxxxx.pl/33-xxx-na-bielizne zamienić na https://sklepxxxx.pl/xxx-na-bielizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Proszę Cię, pomóż, szefowej nie ma, wybyła, nie będę miał jednak dostępu do G, meta description nie jest brany do rankingu w wyszukiwarce, bardziej liczy się klikalność i wiarygodność, dzięki temu, chyba. No i linkowanie wewnętrzne, ta liczba w linku, do ftp też nie mam dostępu, pozostaje mi tylko instalacja wtyczki. Jaką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, antaba napisał:

linkuję z katalogów, forów, blogów, tworzę zaplecze, jednak nic nie widać

Jak długo linkujesz?

1 godzinę temu, antaba napisał:

Widać tylko 4 linki Prestoshop,

Gdzie widać? czym sprawdzsasz?

1 godzinę temu, antaba napisał:

nie mam dostępu do GSC

Czemu?

1 godzinę temu, antaba napisał:

pinguje te strony, ale, wiadomo, z numeru prywatnego 192.168.x.x router nie puszcza mnie dalej, tak sądzę

yy nie rozumiem? Pingujesz? Po co?

1 godzinę temu, antaba napisał:

Zoptymalizowałem meta description, tittle, teksty na stronie, nic nie widać

Czego nie widać? wtf

1 godzinę temu, antaba napisał:

Strona nie ma filtra

Wiesz bo?

22 minuty temu, antaba napisał:

nie będę miał jednak dostępu do G

Jeżeli masz dostęp do strony, to co to za problem?

 

Ogólnie szefowa dała ci rolę SEO ale chyba nie bardzo się na tym znasz, a z drugiej strony nie dała Ci narzędzi. Patowa sytuacja trochę. Odpsiz na pytania, może uda się coś wymyślić. Przede wszystkich CZEGO NIE WIDAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci za odpowiedź, sytuacja faktycznie jest patowa. Linkuję od 2 m-cy, wiele jest darmowych narzędzi, chociaż wpisuję w wyszukiwarce link:xxxx.pl, czy wtyczka do przeglądarki,  Screaming Frog czy skrypt okazwłoka, pinguje, żeby wyszukiwarka zindeksowała mi te strony, nr publiczny IP jest czym innym niż prywatny, firewall nie puści, wpisuje site:xxx..pl widzę strony, ale bez żadnych zmian, no mam dostęp do PA i nie wiem. Okazwłoka polecił wtyczkę ftp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, antaba napisał:

wiele jest darmowych narzędzi

I działają tak jak płacisz :P

21 minut temu, antaba napisał:

chociaż wpisuję w wyszukiwarce link:xxxx.pl

to działa słabo

21 minut temu, antaba napisał:

Screaming Frog

Co ma do tego SF?

21 minut temu, antaba napisał:

pinguje, żeby wyszukiwarka zindeksowała mi te strony

Czyli strona nie jest w indeksie? Użyj "submit url to google"

22 minuty temu, antaba napisał:

site:xxx..pl widzę strony, ale bez żadnych zmian

Ale na stronie w kodzie są zmiany? Po prostu robot nie przecrawlował, tak?

23 minuty temu, antaba napisał:

no mam dostęp do PA i nie wiem

Co nie wiesz?

 

Odpowiedz na pytania, to bardzo pomoże. Linki indeksujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za zainteresowanie, zacznę od końca, np. twitter.com/xxx_xxx jak mam to zaindeksować, zmieniam w PA teksty, wydaje się, że robot tych zmian nie widzi, SF, jak mówisz, ma zakładki tittle, meta description, duplicate url i więcej, nie mam go na koncie usera, wymaga uprawnień administratora, nie wiem, czy są zmiany w kodzie, nie mam Firebug'a, nie wiem czy są zmiany, co mam zatem zrobić w PA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, antaba napisał:

nie mam Firebug'a

ctrl+u

17 minut temu, antaba napisał:

jak mam to zaindeksować

Masz powrzucać przykładowe, niezaktualizowane podstrony w Google żeby sprawdzić czy działa.

17 minut temu, antaba napisał:

wydaje się, że robot tych zmian nie widzi,

Możliwe, że robot w ogóle nie zagląda na stronę bo jest mała i "słaba".

Podaj adres strony, jak chcesz na priv ale tutaj jak dasz ludziom bardziej pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, antaba napisał:

link do sklepu nie mogę na prv przekazać, zakazała mi szefowa

Postawię sprawę tak - Nie pokazujesz sklepu, szefowa nie daje ci niezbędnych narzędzi, nie wiesz z czym masz do czynienia. Proponuję wynająć jakąś firmę do SEO. Nie mam czasu, jak zresztą inni (którzy tutaj nie odpisują), mi w biznesie i w obowiązkach nikt nie pomaga za darmo.

 

25 minut temu, antaba napisał:

Całą stronę mam wrzucać?

Przeczytaj post raz jeszcze to się dowiesz co wrzucić... Jesteś jakimś trollem, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, nie robię tego głównie dla pieniędzy, wiesz, dostali jakąś tam kasę z UP, sądzili, że sam zakup skryptu, skórki, hostu, domeny wystarczy, myślę też, że sam zdajesz sobie sprawę, ludzie, nie wiedzą ile pozycjonowanie kosztuje. Stary, nie jestem trollem, spokojnie, widzę, że się wkurzasz, po prostu się gubię, nie mam takiej wiedzy. To ja Ci zadam zagwozdkę- masz dostęp do PA, nie masz do G i ftp, wszystko to, co zrobiłeś, nie widać. Co robisz? No czytam i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, antaba napisał:

Pewnie masz racje, nie robię tego głównie dla pieniędzy, wiesz, dostali jakąś tam kasę z UP, sądzili, że sam zakup skryptu, skórki, hostu, domeny wystarczy

To niech teraz przemyślą jeszcze raz.Na Twoje pytania które zadajesz tak na prawdę nie da się odpowiedzieć nie wiedząc co to za strona, tu na forum nikt szklanej kuli nie ma.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, antaba napisał:

nie robię tego głównie dla pieniędzy, wiesz, dostali jakąś tam kasę z UP, sądzili, że sam zakup skryptu, skórki, hostu, domeny wystarczy, myślę też, że sam zdajesz sobie sprawę, ludzie, nie wiedzą ile pozycjonowanie kosztuje.


Czyli w wielkim skrócie szef cham wyciągnął co się da z UP, i teraz żeby jak najwięcej kasy zostało w sakiewce zleca pracownikowi by ten (nie mający wiedzy w temacie) w tzw "międzyczasie" zorientował się co można za darmo z tym zrobić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stenia, moja skromność jest nad wyraz skromna, no ale nie jestem aż takim ignorantem, może i jestem, ale nie aż takim. Dobra, np. Prestashop jest obecny na Facebooku, dlaczego zatem fanpage sklepu nie widać, tak samo G+, G firma, Twitter, YT, i inne, wpisy w katalogach, itd. Moriarty się wkurzył, Ty dasz radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności