Skocz do zawartości

RODO / GDPR czyli nowa ochrona prywatności


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jimmi napisał:

adres email może być ale nie musi być danymi osobowymi. 

Ale często będzie.Przykładowa sytuacja:

1. Piszesz do mnie na mail sdsdsds@wp.pl

2. Teoretycznie ten mail nie jest daną osobową bo nie zawiera imienia i nazwiska

3. Ja odpisuję do Ciebie z dowolnym pytaniem podpisując się np. imieniem i nazwiskiem

4. Wtedy masz już powiązanie mojego maila z moim nazwiskiem

A takich i podobnych sytuacji może być mnóstwo.

Gdzieś nawet jakiś wyrok w tej sprawie zapadł, ale powiem szczerze że nie chce mi się szukać.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że nawet adres IP będzie stanowić dane osobową....

Cytat

19 października 2016 r. w wyroku wydanym w sprawie C-582/14 Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że adresy IP mogą być danymi osobowymi. Wyrok ma zasadnicze znaczenie dla działalności dostawców usług internetowych w całej Unii Europejskiej.

 

I jak tu spełnić warunek, do bycia zapomnianym jak ktoś wystąpi o usunięcia danych osobowych z serwera, to trzeba by IMHO przeszukiwać K*mać LOGI serwera :wacko:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że jak na moim blogu ktoś podpisze się w komentarzu imieniem i nazwiskiem, to też już jestem administratorem danych ??

 

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie co się dokładnie kryje pod tym szumnym pojęciem "Przetwarzanie danych osobowych" ...

Kiedy mamy do czynienia z faktycznym przetwarzaniem danych osobowych, a nie jak wyżej z "przyjęciem danych", bo tak ktoś się podpisał lub nawet założył nick jak np: adam.testowiec .

 

... nawet, to nie jest w pełni sprecyzowane.

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mion napisał:

nawet, to nie jest w pełni sprecyzowane

 

Wszystko jest sprecyzowane.  Zapoznaj się z poradnikiem,  do którego link zamieściłem. Jeśli dalej nie wiesz jak i co to skontaktuj się z prawnikiem, który zajmuje się tematem.

Dla małych i średnich firm nie jest to problem.  

Kto rejestrował wcześniej zbiory danych w giodo do ma już w zasadzie z górki.

35 minut temu, M0drzew napisał:

to też już jestem administratorem danyc

 

Tak

 

30 minut temu, Mion napisał:

przyjęciem danych

 

Co to za twór?  Przejęcie bazy jest przetwarzaniem 

 

  • Confused 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, SzlafRock napisał:

Wszystko jest sprecyzowane.  Zapoznaj się z poradnikiem,  do którego link zamieściłem.

Jak by było sprecyzowane, to ten temat nie stanowił by problemu. Skoro uważasz, że jest sprecyzowane, to podaj proszę link do ustawy (źródła nie jakieś tam internetowej interpretacji)  w której jest jednoznacznie opisane, co się pod tym pojęciem kryje.

 

42 minuty temu, SzlafRock napisał:

Jeśli dalej nie wiesz jak i co to skontaktuj się z prawnikiem, który zajmuje się tematem

Mój znajomy ma bardzo dobrą panią prawnik i nic to nie zmienia.

 

44 minuty temu, SzlafRock napisał:

Co to za twór?  Przejęcie bazy jest przetwarzaniem 

To Ci wytłumaczę na przykładzie: dostajesz od klienta marchewkę, to masz marchewkę. Z marchewki zrobisz sok, to masz sok marchwiowy = przetwarzanie marchewki.

 

Użytkownik rejestruje konto w serwisowe np ogłoszeniowym podając e-mail - dane osobowe, które są tylko zapisane w bazie (marchewka) i na tym się kończy przetwarzanie tego e-maila, więc w jakim miejscu mowa o przetwarzaniu.

 

Co innego gdy właściciele serwis wysyła później mailingi, reklamy itd wtedy można mowić o jakimś przetwarzaniu, a nie statycznym przechowywaniu danych w bazie.

 

 

1 godzinę temu, SzlafRock napisał:

Wszystko jest sprecyzowane.

Wiec jak to jest czy awatar = JPG na którym jest zjęcie np tej Pani:

https://www.forum.optymalizacja.com/profile/51671-ewelina21

 

to też jest dana osobowa ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mion napisał:

To Ci wytłumaczę na przykładzie: dostajesz od klienta marchewkę, to masz marchewkę

 

Sorry,  ale ten przykład nijak ma się do tematu.  Może w przedszkolu byłby odpowiedni... 

Zapoznaj się z ustawą o ochronie danych osobowych. Tam jest opisane co to jest przetwarzanie danych.  Podpowiem, że przechowywanie, usuwanie to też przetwarzanie. Jeśli przetwarzasz dane osób fizycznych to masz zapewne wdrożonego ADO.  

Nie będę zamieszczał linków,  sam poszukaj to też nauka. 

Istnieją bezpłatne szkolenia dotyczące wdrożenia RODO. Może warto się wybrać. 

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, SzlafRock napisał:

Sorry,  ale ten przykład nijak ma się do tematu.  Może w przedszkolu byłby odpowiedni... 

Wręcz przeciwnie.

 

 

1 minutę temu, SzlafRock napisał:

Podpowiem, że [...] jeśli przetwarzasz dane osób fizycznych

Sorry, ale nie intercesje mnie Twoja interpretacja ustawy.  Nadal chciał bym znać definicję od źródła co pod tym pojęciem się kryje.

 

Przed chwilą, SzlafRock napisał:

Nie będę zamieszczał linków,  sam poszukaj to też nauka. 

Co za szkoda...

 

Przed chwilą, SzlafRock napisał:

Może warto się wybrać. 

A może warto się nie odzywać skoro nie ma się nic konkretnego do powiedzenia.

No i co z tym awatarem z zdjęciem kobiety  o jakim pytałem. Czy to "dana" osobowa czy nie :hmmm:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mion napisał:

A może warto się nie odzywać

 

Jasne.

Próbujesz mnie ściągnąć do swojego poziomu i pokonasz doświadczeniem. 

Powodzenia w przejmowaniu danych. 

 

  • Haha 1

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SzlafRock napisał:

Próbujesz mnie ściągnąć do swojego poziomu i pokonasz doświadczeniem. 

Samochwała w kącie stała
I wciąż tak opowiadała:

„Zdolna jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie,
Śpiewam lepiej niż w operze,
Świetnie jeżdżę na rowerze,

Znakomicie muchy łapię,
Wiem, gdzie Wisła jest na mapie,
Jestem mądra, jestem zgrabna,
Wiotka, słodka i powabna,
A w dodatku, daję słowo,
Mam rodzinę wyjątkową:
Tato mój do pieca sięga,
Moja mama - taka tęga,
Moja siostra - taka mała,
A ja jestem - samochwała!”

:sciana:

 

 

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brn napisał:

Muszę to zgłaszać do rodo?

 

Tutaj nie polega to na zgłaszaniu a zapewnieniu ochrony powierzonych danych tzn, że od Ciebie nie wyciekną. Musisz mieć zgodę na wykorzystanie tych danych np. do wysyłki maili, życzeń świątecznych itp. W przypadku obrotu gospodarczego trzeba chronić dane związane z umowami, zleceniami, fakturami itd. Wygląda, że trzeba się będzie z tym g*wnianym tematem zmierzyć. Nie zamierzam opłacać darmozjadów tylko dlatego, że ktoś coś sobie wymyślił i nie potrafi opisać tego po Polsku!

Edytowane przez Nikonem
  • Like 3

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności