Jump to content

[startup] NETKAT - katalog ułatwiający moderację


Recommended Posts

netkat_logo.png

 
Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu pracuję nad swoim własnym skryptem katalogu stron. Do prac tknęły mnie dwie sprawy: chęć nauki nowych rozwiązań (Python/Django) oraz zaprzestanie wsparcia SEOKatalogu, który to skrypt został w zasadzie porzucony. Postanowiłem napisać coś własnego, z funkcjonalnościami, których mi brakowało, coś co będzie się wyróżniało na tle otwartych mini i innych "seokatalogów". Na chwilę obecną mój katalog jest w fazie testów, ale w podstawowej formie już działa na domenie netnet24.eu. Docelowo chciałbym z czasem udostępnić skrypt dalej, ale termin oraz forma tego udostępnienia na chwilę obecną nie jest przeze mnie określona. Przede wszystkim chciałbym się zapytać czy w obecnych czasach jest w ogóle zapotrzebowanie na nowy skrypt katalogu stron? Zdaję sobie sprawę, że zalew katalogów darmowych oraz seokatalogów (w naszym kraju) sprawił, że algorytmy Google patrzą na katalogi zdecydowanie mniej przychylnym okiem, ale stwierdzenia, że katalogi straciły całkowicie swoją moc jest w moim odczuciu nieuzasadnione. Sam prowadzę kilka płatnych katalogów i cały czas nowe strony są dodawane. Z chęcią poznam zdanie forumowiczów na omawiany temat i zapytam wprost: czy tworzenie nowego skryptu od zera ma dla was sens w obecnej sytuacji?
 
Wracając do meritum postaram się przybliżyć NETKAT i opisać czemu uważam, że może stać się on w odpowiednich rękach wartościowym narzędziem. Na chwilę obecną lista funkcji wygląda mniej więcej tak:
 • dwie grupy wpisów (podstawowa i premium), które można skonfigurować w zakresie dostępu (darmowy/dostępny na kody) i czasu trwania w grupie Premium,
 • selektywna moderacja wpisów oczekujących (możliwość aktywacji/dezaktywacji/usunięcia) wielu wpisów na raz z powiadomieniem mailowym lub bez,
 • powiadomienie mailowe o liczbie wpisów oczekujących ustawiane z poziomu PA (np. wysyłka maila do administratora po przekroczeniu 4 wpisów oczekujących - funkcja pozwala odciążyć moderatora od codziennego logowania i sprawdzania czy znajdują się nowe wpisy do moderacji),
 • codzienne sprawdzanie wpisów pod kątem działania stron/podejrzanego kodu strony (jeśli skrypt wykryje problem z działaniem witryny docelowej oflaguje stronę w odpowiednim polu PA wpisując kod błędu serwera, po trzech próbach z rzędu wskazujących na problem strona zostanie oflagowana jako niedziałająca/podejrzana. Tak samo wygląda sprawa z podejrzanymi słowami kluczowymi w kodzie strony. Możemy w PA ustawić dajmy na to podejrzane słowa na: sex, viagra, anal itp., ustawić próg podejrzenia (np. 3 wystąpienia w kodzie strony) i skrypt codziennie sprawdzi czy witryna nie zawiera treści, z którymi nie chcemy mieć do czynienia. 
 • możliwość automatycznego usuwania witryn oflagowanych jako "podejrzane"
 
Powyższe dwie funkcjonalnośći wyróżniają NETKAT i sprawiają, że moderacja przybiera nowy wymiar. Admnistrator katalogu nie musi ręcznie sprawdzać setek stron w poszukiwaniu błędów, wygasłych domen itp. - skrypt robi to za niego i podpowiada, że w danej domenie są jakieś problemy. Moderator dostaje na tacy informację i może zweryfikować czy stronę faktycznie należy usunąć czy nie. Wprowadzenie tej funkcjonalności podyktowane jest moimi doświadczeniami z moderacji katalogów. Mając setki, tysiące wpisów nie jesteśmy w stanie wychwycić błędów, a jak wiadomo do katalogów dodawane są często strony, które znikają równie szybko co się pojawiły. Skrypt ma wziąć częsciowo na siebie ciężar wychwycenia wszelkich martwych linków i linków prowadzących do stron innych niż zaakceptowanych pierwotnie przez moderatora. Dzięki temu zagrożenie zaśmieceniem katalogu zdecydowanie maleje.
 
 • PREMIUM_BOX czyli okienko dla wpisów wyróżnionych (włączanie/wyłączanie z poziomu PA)
 • możliwość zmiany miniaturek kategorii bezpośrednio z PA
 • miniaturki dodawanych witryn (w tej chwili w oparciu o shrinktheweb.com z uwagi na protokół HTTPS)
 • pobieranie zawartośći META tagów bezpośrednio przy dodawaniu wpisu,
 • opcjonalne anchory w opisie stron (w ilości ustawianej w PA - domyślnie 0)
 • na chwilę obecną podstawowe statystyki katalogu (ilość, ktategorii, podkategorii, wpisów, wpisów oczekujących)
 • możliowość ustawienia opisu kategorii oraz słów kluczowych w PA
 • możliwość ustawienia meta TITLE, DESCRIPTION, KEYWORDS katalogu w PA
 • możliwość rejestracji użytkowników (zarejstrowani użytkownicy mają możliość podglądu/edycji/usunięcia własnych stron)
 • obsługa protokołu SSL
 
Skrypt do działania wymaga:
 • serwera z obsługą Pythona/Django - testowane na hostingu mydevil.net (ref link,) - https://www.mydevil.net/ (bez refa)
 • bazy danych PostgreSQL
 • cron-jobs do zadań cyklicznych (sprawdzanie wpisów premium, liczby wpisów oczekujących, poprawności wczytywania stron)
 
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi odnośnie przedstawionego przeze mnie rozwiązania. Na chwilę obecną zaimplemetowałem wyłącznie funkcjonalności, które sam wykorzystywałem w dotychczasowych katalogach. Rzeczy dla mnie zbędnych nie kodowałem (chociażby ocena poszczególnych wpisów), ale jeśli będzie taka potrzeba postaram się rozszerzyć funkcjonalności według zapotrzebowania. Pytanie tylko - czy warto? Czy będą chętni na tego typu katalog (rozważam niewielką opłatę licencyjną)? Z góry dziękuję za wszelki odzew, wychwycenie błędów i wsparcie merytoryczne. W najbliższym czasie udostępnię wersję demo skryptu z dostępem do panelu admina.
Edited by jun_dymek
 • Like 1

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites

Obserwując aktywność w temacie seokatalogu, tematy gdzie ciągle ktoś pyta "jaki skrypt katalogu wybrać" chyba dalej jest zapotrzebowanie na tego typu skrypty.

Nie polecam dawać zbyt taniej ceny na na jedna licencję, zaszkodzisz sam sobie i tym co kupią.

 

p.s jak dajesz ref linki 1. Trzeba uprzedzać 2. Obok dawać link bez refa, popraw to

re287am9.jpg

 

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, MaxPan napisał:

Nie polecam dawać zbyt taniej ceny na na jedna licencję, zaszkodzisz sam sobie i tym co kupią.

 

W 100% się zgadzam :-)

.:GRUPA SEO 24:. to aktualnie 20 mocnych katalogów o wysokim Page Authority oraz Domain Authority. Spis katalogów znajduje się tutaj!

 

Link to post
Share on other sites
Cytat

p.s jak dajesz ref linki 1. Trzeba uprzedzać 2. Obok dawać link bez refa, popraw to

Poprawione.

 

Co do ceny licencji to kwestia do przemyślenia. Na razie muszę uruchomić demo i zapoznać się z opiniami uzytkowników. Cieszę się, że jak na razie odzew jest raczej pozytywny. Zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Pewną barierą jest tutaj problem z uruchomieniem skryptu na serwerze przez osoby nieobeznane z technologią python/django. Wymaga to troszkę więcej zachodu niż zwykłe umieszczenie plików na serwerze. Muszę stworzyć jeszcze odpowiedni tutorial, żeby każdy użytkownik był w stanie bez problemu uruchomić katalog. W każdym razie codziennie pracuję nad skryptem i liczę, że niedługo uda się dopiąć wszystko na ostatni guzik.

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites
Cytat

sorki źle przekiopowałem, ale dalej nie działa u mnie przynamniej

Przepraszam. Mój błąd. Jak przygotowywałem opis katalogu podałem zły link. Działający katalog stoi na domenie netnet24.eu, a nie takiej jak nazwa skryptu (NETKAT). Na sam początek ładnie namieszałem...;)

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z obietnicą przekazuję w Wasze ręce wersję demonstracyjną skryptu NETKAT, która znajduje się pod adresem https://www.demo.netkat.pl . Dane do logowania do PA:

 • login: demo
 • hasło: netkatdemo1

Zapraszam do testowania i zgłaszania błędów i pomysłów na usprawnienie aplikacji. Mam nadzieję,  że skrypt się spodoba i będzie motywacja do dalszego rozwijania projektu. Jeśli natraficie na błędy i niedoróbki nie wieszajcie na mnie psów, tylko w miarę możliwości piszcie tutaj. Staram się na bieżąco wszystko korygować i wprowadzać nowe funkcjonalności. Na razie pierwszy katalog na skrypcie NETKAT działa na domenie https://www.netnet24.eu i nie ma z nim większych problemów. Na chwilę obecną wszystko testuję pod kątem poprawności działania i równolegle wprowadzam drobne modyfikacje i poprawki. W planach mam chociażby wprowadzenie kodów wielokrotnego użytku (kody tajne), ale z chęcią zapoznam się z Waszymi opiniami. Czego na pierwszy rzut oka brakuje? Z góry dziękuję za wsparcie. Jak uznam, że wszystko śmiga jak należy nie omieszkam podzielić się kilkoma licencjami na dobry początek.

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites

Poza drobnymi poprawkami (wyświetlanie tagów itp.) wprowadziłem dzisiaj szablony email wysyłane przy usuwaniu wpisów z katalogu. W PA znajduje się odpowiednia zakładka, gdzie administrator może sobie przygotować szablony (np. "Strona nie działa", "Strona nie jest zgodna z regulaminem katalogu", "Opis nie jest zgodny z regulaminem" itp.) i przy moderacji jeśli usuwa jakiś wpis po prostu wybiera odpowiednią opcję. Funkcjonalność oczywiście dostępna do testowania na wersji demo katalogu: https://demo.netkat.pl

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites

Dodałem możliwość ustawienia dla każdej strony po jakich kryteriach dopuszcza sie codzienne sprawdzanie na poprawność wczytywania strony. Może być tak, że strona zostanie oflagowana z uwagi na podejrzanie krótki kod wirtyny (źródło html), ale po sprawdzeniu okaże się, że strona działa prawidłowo i nie powinna być oflagowana jako niedziałająca/podejrzana. Możemy odznaczyć opcję sprawdania strony po tym parametrze żeby nie pojawiała się w zakładce niedziałające/podejrzane w panelu admina z powodu, który zweryfikowaliśmy jako niepotwierdzony. Poza tym dodałem możliwość sprawdzaniaczy domena nie jest wystawiona na sprzedaż w serwisie Aftermarket. Czyli na chwilę obecną skrypt codziennie sprawdza witryny pod kątem:

 • podejrzanie krótkiego kodu strony
 • występowania niechcianych słów kluczowych (np. seks, viagra itp. - słowa ustawiane w panelu admina, gdzie określa się również liczbę wystąpień danych słów, która aktywuje oflagowanie)
 • wystawienia domeny do sprzedaży w serwisie Aftermarket

Poza tym jak zwykle wszystko testowałem i wprowadzałem drobne modyfikacje i poprawki. Zapraszam do dodowania stron i testowania skryptu na https://demo.netkat.pl .

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites

Aktualnie pracuję nad stroną netkat.pl oraz instrukcją instalacji skryptu. Instrukcja jest już właściwie ukończona, zostały ostatnie szlify.

Cytat

Daj kilka licencji userom do testów, niech netkata przetestują na każdy możliwy sposób i będziesz wiedział, co trzeba jeszcze zrobić i z jakimi problemami mogą się inni userzy spotkać.

 

Jeśli jest ktoś chętny na otrzymanie licencji skryptu NETKAT proszę o informację na PW. Udostępnię kilku osobom pliki i pomogę w instalacji jeśli ktoś będzie miał problemy (instrukcja instalacji jest napisana w oparciu o hosting mydevil.net - można tam bodajże za 1 zł wykupić 14 dni testów w najniższym pakiecie).

netkat_logo_male.png.55f9093b88d31963c3c86caf4ab7bc2f.png  - skrypt katalogu stron, który ułatwia moderację (pierwszy skrypt napisany z wykorzystaniem Pythona/Django), Katalogika.pl - najlepsze strony internetu!

Link to post
Share on other sites
 • jimmi changed the title to [startup] NETKAT - katalog ułatwiający moderację

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By logremonte
   ...TAK TAK nikt inny jak sam General_Depet twórca znanego chyba wszystkim SEOKatalogu. Obiecywał obiecywał i oto jest. Mamy niewątpliwą przyjemność zaprezentować, jako pierwsi w Polsce ba na Świecie nowy katalog iDir! Przez ostatnie dwa miesiące uczestniczyliśmy w końcowej fazie przygotowań i wymieniliśmy z General blisko 200 e-mail celem konsultacji a o spędzonych grubych dziesiątkach godzin nie wspomnę, ale warto było, gdyż efekt finalny jest bardzo bardzo obiecujący. Oczywiście jest kilka przeróbek na indywidualne zamówienie jak to zawsze ma miejsce w naszych katalogach, ale w obecnej odsłonie nie odbiega zbytnio od domyślnej wersji - jeszcze Nie będę Was tutaj zanudzał sprawami technicznymi oraz udogodnieniami, jakie posiada skrypt chociażby pod względem administracji, ale dość powiedzieć, że jest "uszyty" w/g dzisiejszych trendów. Z tego, co wiem oficjalna premiera jest przewidziana jeszcze na sierpień także sam autor podzieli się z Wami, „co w trawie piszczy" jak zwykle szczegółowo Reasumując, jeśli nowy skrypt przypadnie do gustu naszym użytkownikom w niedalekiej przyszłości będziemy sukcesywnie wymieniać silnik w pozostałych naszych katalogach, dlatego tak ważne są Wasze opinie;
    
   Zapraszamy pod adres: https://www.promuje.eu/
    
   Zapraszamy Firmy SEO/SEM na priv po odbiór testowych kodów; pula 500 szt.
    
   Specjalnie dla Użytkowników PIO udostępniamy promocyjne kody, jak zawsze proszę o unikalne opisy, 1 użytkownik (IP) = max. 5 wpisów.

   Przy wyborze płatności należy wybrać "kod automatyczny przelewem".
   wpis SILVER: 100 szt. kod: PIOs wpis TITANIUM 30: 10 szt. kod: PIOt30 wpis TITANIUM 90: 5 szt. kod: PIOt90 wpis TITANIUM 180: 2 szt. kod PIOt180 wpis TITANIUM 365: 1 szt. kod: PIOt365 Zapraszamy serdecznie.
    
   1. Wszystkie nasze katalogi posiadają dedykowane adresy IP oraz Reverse DNS (PTR record).
   2. Dla każdego katalogu wdrożono certyfikat SSL A+ (HTTPS).
   3. Adresy stron można dodać, jako HTTP jak również, jako HTTPS.
   4. Jakość! Używamy szybkich oraz stabilnych serwerów dedykowanych - uptime 99,9% - sprawdź: https://www.monitor.dodaj-strone.com.pl
   5. Czas oczekiwania na moderację do 24 godzin.
   6. Wystawiamy faktury VAT.
    
   Najmocniejszy wpis w naszych katalogach titanium 365 teraz dodatkowo w wersji NO LIMIT, więcej informacji: https://www.dodaj-strone.com.pl/wpis-no-limit.html
   Zapraszamy do skorzystania z multikodów (rabat do 50%) https://www.dodaj-strone.com.pl/multikody.html
    
    
  • By SinusMaximus
   Na sprzedaż domena katalog-robaczek.net.pl
   https://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=3149914
    
   Cena: 150 zł
   Kontakt: mariusz_wiersz@wp.pl
  • By bluelink
   Sprzedam cztery katalogi stron z historią od 2008 roku:
   urlcatalog.net - ponad 10k aktywnych wpisów stronyfirm.pl - ponad 4.7k aktywnych wpisów webcatalog.pl - ponad 3.5k aktywnych wpisów tukatalogstron.pl - blisko 3k aktywnych wpisów  
   Katalogi posiadają kilku stałych klientów, którzy regularnie kupują kody i są zainteresowani dalszą współpracą.
   Do początku maja cena za SMS z kodem wynosiła 5 zł netto.
    
   Katalog urlcatalog.net mógł zarobić w ciągu 10 lat około 30k złotych (9551 płatnych spisów i 13093,07 zł Google AdSense).
    
   Przedmiotem sprzedaży są domeny i bazy wpisów. Bazy nie zawierają adresów e-mail.
    
   Ceny:
   Wszystkie katalogi: 5000 zł netto, lub osobno
    
   urlcatalog.net: 3500 zł netto
   stronyfirm.pl - 2000 zł netto
   tukatalogstron.pl + webcatalog.pl - 1500 zł netto.
    
   Wystawiam fakturę VAT.
    
   Sprzedawcą katalogów jest firma:
   Bluelink Krzysztof Zabawa
   ul. 11 listopada 31/17, 62-510 Konin
   NIP: 665-177-16-12
    
   Kontakt: krzysztof.z@bluelink.pl, tel. 513 378 378
  • By jun_dymek
   Witam wszystkich po dosyć długiej nieobecnośći. Jeśli dalej katalogujecie zapraszam do netnet24.eu - darmowego katalogu na autorskim skrypcie NETKAT. Katalog został napisany w Pythonie/Django, co myślę wyróżnia go na tle innych tego typu rozwiązań. Jest to pierwsza strona oparta na tym skrypcie i cały czas znajduje się w fazie testowania/poprawek. Dlatego będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia od potencjalnych użytkowników. Poniżej podaję kilka kodów PREMIUM do wykorzytania przez użytkowników forum PiO. Jedno małe zastrzeżenie - jeden kod, jeden dodający:
   NETNET1
   NETNET2
   NETNET3
   NETNET4
   NETNET5
   Zapraszam: netnet24.eu
  • By killerbees1982
   Witam i zapraszam do dodawania wpisów do całkowicie darmowego katalogu firm/stron. Cel tego katalogu jest taki, że pozostanie on na zawsze darmowy, lecz będą przyjmowanie tylko strony wartościowe. Zachęcam do dodania nie jest potrzebna rejestracja - administrator akceptuje wpisy.
   Katalog znajdziecie pod adresem http://firmowany.pl
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy