Jump to content
Sign in to follow this  
zuzel

Jak przyśpieszyć wychodzenie z pandy?

Recommended Posts

Mam stronę na której były indeksowane tagi. Dodatkowo był błąd w skrypcie i te tagi zostały zaindeksowane wielokrotnie pod kilkoma katalogami, prawie milion podstron.

Strona systematycznie spadała i nie ma jej na wiele fraz wcale, dopiero pojawia się po kliknięciu na „Jeśli chcesz, możesz powtórzyć wyszukiwanie z uwzględnieniem pominiętych wyników” na dalekich pozycjach. Kilka miesięcy temu poprawiłem skrypt, tagi zwracają błąd 410, aby się wyindeksowały, oraz strona została zoptymalizowana, ma rel canonicale, poprawione linkowanie wewnętrzne itd. Dodałem też mapę stron z tymi tagami do search console, żeby przyśpieszyć wyindeksowanie. Ale to wyindeksowywanie trwa bardzo wolno. Czy są jakieś sposoby, żeby to przyśpieszyć? Czy pomoże usunięcie tych katalogów z tagami z wyników wyszukiwania za pomocą search console (Usuń adresy URL) żeby wyjść z pandy czy i tak musi te podstrony odwiedzić googlebot? Czy usunięcie adresów w search console przyśpieszy odwiedzenie tych podstron przez googlebota i szybsze wyindeksowanie?

W teorii nie przyśpieszy, w praktyce nie mam pojęcia.

Pisząc w teorii mam tutaj na myśli słowa Google o tym jak to działa. Czyli że tylko wyrzuca stronę z wyników wyszukiwania, a nie wyrzuca jej z indeksu.

specjalista-googleads.pl - prowadzenie kampanii Google Ads (AdWords)

www.smart-seo.pl - skuteczna reklama w Google :) 

mi w podobnym przypadku pomogło zwiększenie linkowania zewnętrznego, ale było to dobre 2 lata temu, poza tym podałeś mało danych, no i najważniejsze, to co działa u jednego niekoniecznie musi zadziałać u drugiego, próbuj...

Ekologiczne torby papierowe z nadrukiem. Wysoka jakość! Chyba, że wolicie torby w Gdańsku ...
Siemianice to taka mała słoneczna miejscowość :)

Ale najbardziej prawdopodobna.

Drugie pytanie dot. innej strony:

Sprawa jest taka, że chcąc wyjść z pandy część tagów była przez pewien okres przekierowana przez 301 do artykułów, zamiast zwracać 410. Google łyknęło te 301 i wpisując teraz site:example.com inurl:tag (czyli chcę znaleźć adresy z tagami) zwraca listę nie tagów, a artykułów (nie zwraca już ani jednej podstrony z tagiem, bo wpisując site:example.com/tag nie zwraca nic). Czyli Google pamięta stare adresy tagów i je wiąże z urlami po przekierowaniu. Ale kwestia jest inna: powiedzmy, że site ma mieć 30 tys. podstron - tyle jest realnie treści w serwisie. Obecnie jednak site dla domeny zwraca 60 tys. podstron i tyle samo widzę mniej więcej w SC zaindeksowanych podstron. Jednak po wpisaniu site:example.com -inurl:tag - czyli wykluczam podstrony z tagami, zwraca mi te 30 tys. podstron, jakie powinny być realnie. Ale przecież nie ma już zaindesowanych podstron z tagami! Google liczy url z przekierowaniem 301 jako osobną podstronę? Bo tak to wygląda w tym przypadku...

@M0drzew, ale to linkowanie zewnętrzne to robiłeś do podstron, które chcesz wyindeksować, czy ogólnie linkowanie do strony, żeby częściej ją odwiedzał googlebot?

A przeszłoby coś takiego?:

1. Stawiam osobna stronę B z jakimś spamem i z niej ostro linkuję do podstron które chce wyindeksować na stronie A

2. Do strony B linkuję czym popadnie, byleby ją odwiedzał googlebot i przechodził z niej do podstron na stronie A.

3. Zrzekam się od razu na stronie A przez DT linków ze strony B, żeby nie ukarało mi strony A za linki.

Czy google w ogóle może ukarać stronę A za prowadzące do niej linki, ale do podstron które zwracają kod 410?

Wiem, że teraz każdy ma zajęcie z updatem google i śledzi inny wątek, ale doradźcie coś proszę.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By VeX
      Jak jest obecnie z pozycjonowaniem za granicą?
      Kiedyś kiedyś wiele dało się zrobić z Polski, teraz chyba wymagane są krajowe zaplecza wysokiej jakości, więc szansa, że polska firma będzie miała takowe w USA czy UK są nikłe.
      Chcę zlecić pozycjonowanie fraz angielskich, serwer stoi w Polsce, domeny .eu i .com - wielojęzykowe, Joomla i Wordpress.
      Przykładowe hasła:
      Internet of Things
      Embedded Cloud
      Automation in Cloud
      Może polecicie konkretną firmę z którą współpracowaliście? Taka która będzie miała lokalne zaplecza za granicą.
      Najlepszą formą rozliczenia była by "za pozycję". Szacowany koszt?
    • By Listopad
      Od dwóch dni lecą w wynikach strony i podstrony przeoptymalizowane (wg Google), z bliźniaczą zawartością... czyżby nowa Panda?
    • By konfidonfi
      wiem, że temat już wałkowany, wiem, że jedni uważają, że random to można mieć jedynie w głowie, inni są pewni, że nieoczekiwane spadki stron z zajmowanych wysokich pozycji, to często ręczny filtr, na zasadzie "raz, dwa, trzy, dzisiaj spadasz Ty" - obliczony na to, że firma która z dnia na dzień straci cały ruch, od razu przystąpi do programu adwords;
      ale postanowiłem dodać od siebie jeszcze jedną historię;
      po ostatniej aktualizacji, najbardziej ucierpiały mi strony dwóch klientów, z którymi obstawiałem średnio TOP3 na większość branżowych dla nich haseł;
      dzisiaj dowiedziałem się od jednego klienta, że po spadkach jego witryny, zaczął być telefonicznie "natrętnie atakowany" (takiego użył sformułowania) przez konsultantów z google namawiających go na adwords;
      co o tym myślicie? to nie dziwne, że nagle znaleźli się życzliwi ludzie, którzy wiedzą jak przywrócić ruch na stronie klienta?
      do tej pory byłem w teoriach o random'ie gdzieś pośrodku - od dzisiaj zaliczam się do wierzących (albo raczej, do coraz bardziej wierzących);
      pozdrawiam
    • By Seo tekst
      Witam,
      Wykonam blast programem scrapebox - idealne do podlinkowania wpisów w katalogach, preclach czy stron zapleczowych. Płacisz jedynie za znalezione odnośniki! Na koniec prac otrzymasz stosowny raport.
      Cennik:
      - 20 tys. linków - 30 zł
      - 50 tys. linków - 70 zł 50 zł
      - 70 tys. linków - 90 zł 70 zł
      - 90 tys. linków - 110 zł 90 zł
      - pakiet miesięczny TO SIĘ OPŁACA w cenie 250 zł 200 zł to 5 blastów po 50 tysięcy linków czyli 250 tysięcy linków, zamówień należy dokonać w ciągu miesiąca inaczej blasty przepadają.
      Zapraszam także do zapoznania się z innymi moimi ofertami:
      [Wykonam] Strony zapleczowe na DARMOWYCH platformach blogowych + GRATISY
      Zapraszam do kontaktu:
      gg: 11083930
      e-mail: dobryprecell@o2.pl
    • By Seo tekst
      Witam,
      Wykonam blast programem scrapebox - idealne do podlinkowania wpisów w katalogach, preclach czy stron zapleczowych. Płacisz jedynie za znalezione odnośniki! Na koniec prac otrzymasz stosowny raport.
      Cennik:
      - 20 tys. linków - 30 zł
      - 50 tys. linków - 70 zł 50 zł
      - 70 tys. linków - 90 zł 70 zł
      - 90 tys. linków - 110 zł 90 zł
      - pakiet miesięczny TO SIĘ OPŁACA w cenie 250 zł 200 zł to 5 blastów po 50 tysięcy linków czyli 250 tysięcy linków, zamówień należy dokonać w ciągu miesiąca inaczej blasty przepadają.
      Zapraszam także do zapoznania się z innymi moimi ofertami:
      [Wykonam] Strony zapleczowe na DARMOWYCH platformach blogowych + GRATISY
      Zapraszam do kontaktu:
      gg: 11083930
      e-mail: dobryprecell@o2.pl
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy