jimmi

Social Media dają większy ruch od wyszukiwarek (Google)

Polecane posty

Według Parse.ly ruch z SM  to aż 43% a  z wyszukiwarki  Google tylko 38%.

Parse,ly zebrał dane z 400 witryn newsowych, mediowych, takich jak Wired, The Atlantic, Reuters, The Daily Telegraph, Mashable, The Next Web czy Business Insider. Ogólnie w miesiącu mają ponad miliard UU. 

Stawiają tezę że seo umiera, bo generuje coraz mniejszy ruch, wyszukiwarki nie dzielą się danymi z wydawcami czyli słynne "not-provided" 

cały artykuł poniżej

http://fortune.com/2015/08/18/facebook-google/

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

Dla witryn newsowych to raczej nie jest niespodzianka, że będą miały ruch bezpośreni albo z socjali, czasem z google można trafić na newsy ale to raczej archiwalne nic hot.

Tak czy inaczej co to za wpis o największych portalach informacyjnych, jak szaraczki i strony komercyjne dalej muszą walczyć o SERPy a nie o jakieś fejsbuki.

Jeśli przyda się kredyt gotówkowy to warto korzystać z porównywarek i rankingów

pokazuje tylko to że bezpośredni ruch z wyszukiwarek ma tendencje zniżkową, i można sobie dobrze radzić praktycznie bez obecności w serpach, co do tej pory było "nie do pomyślenia" 

• Like 1

dymna.jpg

Przyjaźń psa na całe życie. ZAGINĄŁ DOM

@jiimi newsy, złote myśli i tego typu sprawy jak najbardziej. Jednak jeżeli chodzi o sprzedaż to cały czas google wygrywa. Oczywiście można wygenerować sprzedaż przez sociale, ale z mojego doświadczenia sporo to kosztuje.

When you dream, there are no rules - people can fly, anything can happen.

Tendencja się zmienia na niekorzyść SERP-ów, aczkolwiek tak jak kolega napisał wyżej warto spojrzeć na kosztochłonność kanału z perspektywy sprzedaży. Media społecznościowe dość ciężko, a raczej drogo sprzedają produkty i usługi, które w organicznym świecie Googla można zbyć ponosząc o wiele mniejsze koszty.

@RodeMi jeszcze tylko parę postów i będzie upragniona sygnaturka :) albo marketing "szemrany" najwyższych lotów...

Jesli ta informacja dotyczy serwisów newsowych to dla moich stron jest miarodajna. Pewnie, że z SM maja najwięcej, to nauralne. Sam mam dwa miejskie portale dodane do facebooka i jak coś dodadzą to widzę. Była stłuczka na rondzie, to wchodze i patrzę, oglądam fotki itp. Czy ja w google bym 3 razy dziennie szukał "stłuczka na rondzie Gorzów"? Przecież, że nie. 

Ale jak chcę kupić coś online to gdzie szukam, jak nie w google. 

To nie jest schyłek tylko pewnego rodzaju segmentacja. 

• Like 1

Domagam się zatarcia ostrzeżenia.  :D   Lech W. siedzi.... na naszym fotelu (Ergo-fotel.pl) patrząc na fototapete.

Bardzo twórcze jest to co napisałeś:P Jakbyś rozwiną swoją wypowiedź o 4-5 zdań to może udałoby się od bana wymigać;)

Z fb też jest problemem że zjada wyświetlenia z yt. Tu jest nawet przykład na którym bardzo widać przebicie.a1035897683508f4bb554a766ac7037b.jpg

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Z fb też jest problemem że zjada wyświetlenia z yt. Tu jest nawet przykład na którym bardzo widać przebicie.ed121cacadf2c0eb03ee5600d94bdae9.jpg

Media społecznościowe rządzą, naprawdę ma to niesamowitą moc. Co prawda facebook ciągle działa ucinając zasięg, jeśli nie zapłacisz, lecz mimo to warto.. czasem zapłacić do 100zł 

Jesteśmy ciekawy, czy dane dotyczą sesji, czy unikalnych użytkowników. Portale potrafią ładnie zaspamować artykułami na Facebooku, ale to są ci sami userzy.

To proste, jeśli na ziemi wylądują kosmici to skąd się dowiesz? Codziennie będziesz wpisywać w google "dziś wyądowali kosmici" Oczywiście że nie dlatego google pod tym względem przegrywa z fb ;)

regulamin

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.