Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kamil.89. napisał:

Ja skorzystałem z usług agencji i jestem bardzo zadowolony. Żadnych zastrzeżeń, kawał dobrej roboty. Bardzo dobrze wspominam tę współpracę. Mogę śmiało polecić jakąś agencję, która robi bardzo słabą szeptankę  To agencja z Wrocławia. 

 

Ta agencja ma coś wspólnego z good content?

Edytowane przez jimmi
link wycięty :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dsv napisał:

 

Ta agencja ma coś wspólnego z good content?

Błagam, to nieudolna próba marketingu szeptanego. Bez sensu, bo moderatorzy usuną post, a osoba ukrywająca się pod nickiem kamil.89. nie dostanie kasy.

Edytowane przez thomasward
  • Like 1

Zajrzyj na moją stronę o filmach i serialach: 500filmow.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
25 minut temu, kluskaKRK napisał:

Wracając do tematu PIT11. Gdy mieliście błędnie wystawioną deklarację przez WhitePress, jak długo czekaliście na pojawienie się korekty w ePIT?

Samo GC zareagowało na mój mail szybko i poprawili PIT w ciągu 24 godzin albo i szybciej. I natychmiast wysłali poprawę do skarbówki, bo to własnie US umieszcza te pity w systemie - jak  GC wyśle poprawiony PIT, to wszystko zleży już od Twoje Urzędu Skarbowego. Być może mają jakiś dead line w takiej sprawie, ale nie wiem. U mnie całość zamknęła się w jednym tygodniu - zaczęłam odkręcać w poniedziałek, a w piątek miałam już wszystko odkręcone. Jak wiesz, że GC już poprawił PIT i wysłał do Twojego US, to dowiadywać się o jego losy możesz tylko w tym urzędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gosia-gosia napisał:

Samo GC zareagowało na mój mail szybko i poprawili PIT w ciągu 24 godzin albo i szybciej. I natychmiast wysłali poprawę do skarbówki, bo to własnie US umieszcza te pity w systemie - jak  GC wyśle poprawiony PIT, to wszystko zleży już od Twoje Urzędu Skarbowego. Być może mają jakiś dead line w takiej sprawie, ale nie wiem. U mnie całość zamknęła się w jednym tygodniu - zaczęłam odkręcać w poniedziałek, a w piątek miałam już wszystko odkręcone. Jak wiesz, że GC już poprawił PIT i wysłał do Twojego US, to dowiadywać się o jego losy możesz tylko w tym urzędzie

No właśnie pisałam wczoraj do GC. PIT po korekcie odesłali dzisiaj, ale nie wiem jak szybko trafi do US. Sama w korektę na e-PIT bawić się boję.

Wiem, że zawaliłam, bo do końca kwietnia niewiele czasu, ale zaufałam słowom, że pomyłki w rozliczeniu dotyczą niewielkiej grupy osób. Ciekawe co ma zrobić ktoś, kto nie ma konta na tym forum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2022 o 13:56, kluskaKRK napisał:

No właśnie pisałam wczoraj do GC. PIT po korekcie odesłali dzisiaj, ale nie wiem jak szybko trafi do US. Sama w korektę na e-PIT bawić się boję.

Wiem, że zawaliłam, bo do końca kwietnia niewiele czasu, ale zaufałam słowom, że pomyłki w rozliczeniu dotyczą niewielkiej grupy osób. Ciekawe co ma zrobić ktoś, kto nie ma konta na tym forum.....

PiT w Twojej skarbówce jest bardzo szybko; teraz kwestia jak szybko uwiną się jego pracownicy z jego podmianą w systemie. Wtedy dopiero składasz korektę albo po prostu zeznanie podatkowe, jeśli jeszcze się nie rozliczyłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, gosia-gosia napisał:

PiT w Twojej skarbówce jest bardzo szybko; teraz kwestia jak szybko uwiną się jego pracownicy z jego podmianą w systemie. Wtedy dopiero składasz korektę albo po prostu zeznanie podatkowe, jeśli jeszcze się nie rozliczyłaś.

No właśnie się zastanawiam jak to szybko pójdzie i czy US zdążą podmienić w systemie przed końcem kwietnia :( Nie rozliczałam się jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kluskaKRK napisał:

No właśnie się zastanawiam jak to szybko pójdzie i czy US zdążą podmienić w systemie przed końcem kwietnia :( Nie rozliczałam się jeszcze.

Zadzwoń dzisiaj do skarbówki w tej sprawie. Jak rozliczasz się przez Internet, zawsze będziesz miała te dwa dni więcej (weekend)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gosia-gosia napisał:

Zadzwoń dzisiaj do skarbówki w tej sprawie. Jak rozliczasz się przez Internet, zawsze będziesz miała te dwa dni więcej (weekend)

Na razie czekam.

Generalnie miała problem z dwoma PIT-ami. Jedna firma wysłała mi PIT mailowo, ale US nie zaznaczył w systemie. Dzisiaj widzę, że to już jest załatwione i wszystko się pojawiło.

GC natomiast odesłało korektę mi mailowo i niby do US. Tego jeszcze nie ma. Czekam do poniedziałku na rozwój wydarzeń :) Niby zgłosili do US więc powinno się wkrótce pojawić, jak nie ściemniają :P

 

Korekta również pojawia się w zakładce "Dokumenty źródłowe"?

 

 

 

 

Edytowane przez kluskaKRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kluskaKRK napisał:

Na razie czekam.

Generalnie miała problem z dwoma PIT-ami. Jedna firma wysłała mi 

GC natomiast odesłało korektę mi mailowo i niby do US. Tego jeszcze nie ma. Czekam do poniedziałku na rozwój wydarzeń :) Niby zgłosili do US więc powinno się wkrótce pojawić, jak nie ściemniają :P

 

Korekta również pojawia się w zakładce "Dokumenty źródłowe"?

 

 

 

 

Bo to dwie różne rzeczy. Ja też dostałam korektę dla mnie na e-mail, jak tylko GC dokonało korekty. Natomiast do systemu poprawki wnosi Skarbówka na podstawie otrzymanych dokumentów - może to trwać kilka dni roboczych. Jak w poniedziałek do końca dnia roboczego tego nie zrobią, spróbuj zadzwonić do Urzędu we wtorek i zapytać, czy wyrobią się tak ,żebyś miała szanse rozliczyć się w terminie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też macie wrażenie, że w ostatnich miesiącach poziom zamówień dramatycznie spadł? Jestem z Goodcontent jakieś półtora roku, na początku spokojnie wyrabiałem jakieś 1.500 złotych miesięczne, potem nagle dobrze płatnych zleceń zaczęło ubywać, ale te ostatnie 2-3 miesiące to katastrofa. Najlepiej płatne zamówienia rzadko kiedy przekraczają 30 złotych, a i tak w zdecydowanej większości przypadków to zlecenia na kilkanaście tysięcy znaków ze spacjami po żałośnie niskiej stawce, teksty z SurferaSEO (które powinny z automatu być dodatkowo płatne, bo wymagają znacznie większego nakładu pracy),  albo teksty "zapleczowe" poprzedzone dwoma stronami A4 wymagań.  ?

 

Dobrze, że mam kilku zaufanych, uczciwych klientów, bo w tej chwili cała pierwsza strona zamówień jest dla mnie nieklikalna. Podejrzewam jednak, że "nowi" copywriterzy za niedługo nie będą mieli tu czego szukać, zwłaszcza że stawki dla piszących tak jak stały w miejscu, tak stoją (a nawet w wyniku zeszłorocznych zmian przeprowadzonych przez GC zostały obniżone).

 

Choć nawiasem mówiąc, podejrzewam że podniesienie stawek samo w sobie nic już nie da, co widać po przykładzie Textbrokera. Oni niedawno je podnieśli, co poskutkowało jedynie tym, że januszeria, która do niedawna regularnie zamawiała teksty 4-gwiazdkowe po podniesieniu stawek dla copywriterów przerzuciła się na 3-gwiazdkowe (co oczywiście wcale nie poskutkowało zmniejszeniem wymagań, a od znajomych którzy piszą tam bardziej regularnie słyszę, że wprost przeciwnie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Totallolli Fajnie się pisze, że poziom zamówień spadł, ale osoby korzystające z GC najczęściej potrzebują tanich tekstów preclowych. Jak chcą lepszej jakości teksty, to szukają copywritera. Ja zlecam dużo i na GC i na zewnątrz, ale różnicy w jakości tekstów nie widzę. Zrobiłem test i zleciłem ostatnio w GC teksty za 80 zł wysokiej jakości, wymagana techniczna wiedza oraz teksty preclowe z tej samej tematyki, i co? Dostałem tej samej jakości teksty. Zlecam teksty preclowe i widzę, że część z nich jest już nawet nie dnem, część to po prostu to chamskie tłumaczenie z innych języków. Niestety, jaka jakość, taka stawka. Jeśli jesteś dobrym copy, to szukasz zleceń w innym miejscu.

 

Problem w tym, że zlecając kilkadziesiąt najtańszych tekstów, za 2-3 dni mam wszystkie teksty napisane. Jeśli np. 100 tekstów kosztuje mnie teraz 800zł, a miałoby kosztować 1600zł, to bardziej opłacać mi się będzie tworzenie tekstów automatycznych. Dlatego GC nic nie zmieni, bo osób piszących w GC nadal jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 11:05, retep86 napisał:

@Totallolli Fajnie się pisze, że poziom zamówień spadł, ale osoby korzystające z GC najczęściej potrzebują tanich tekstów preclowych. 

 

Zrobiłem test i zleciłem ostatnio w GC teksty za 80 zł wysokiej jakości, wymagana techniczna wiedza oraz teksty preclowe z tej samej tematyki, i co? Dostałem tej samej jakości teksty. Zlecam teksty preclowe i widzę, że część z nich jest już nawet nie dnem, część to po prostu to chamskie tłumaczenie z innych języków. Niestety, jaka jakość, taka stawka. Jeśli jesteś dobrym copy, to szukasz zleceń w innym miejscu.

 

 

Na GC niestety notorycznie pojawiają się zlecenia preclowe z wymaganiami na przynajmniej niezłe zaplecze, dające się przeczytać przez człowieka, a nie tylko dla robota ("to wprawdzie zlecenie preclowe, ale...") - można odnieść wrażenie, że niektórzy zlecający nie wiedzą, co to precel, ale wymagania mają. I to jest przykre, bo taka osoba, zlecając tekst w najniższym przedziale cenowym (z najniższą możliwą ceną minimalną za 1000 zzs), wymaga tekstu, który powinien być przynajmniej o połowę droższy. Ja wiem, że są ludzie, którzy to realizują, ale faktem jest, że to nie jest "fajna" sytuacja

 

 

Edytowane przez gosia-gosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania, wymaganiami, każdy zlecający dodaje więcej niż oczekuję, przynajmniej ja tak robię. Jeśli nie podam wymagań to dostaję tak złe teksty, że nie da się tego dodać nawet na zaplecze. Pytanie, co według Ciebie jest niezłe zaplecze, a co precel. O ile teksty z popularnych tematyk mają jakikolwiek sens, to trochę trudniejsza branża i jest tragedia. Druga sprawa, jeden copywriter pisał dla mnie ciągiem kilka tekstów najtańszych i wyszło mu około 5-7 minut za tekst 2k znaków więc nie jest tak źle. Ja płaciłem za taki tekst około 10 zł, ale jeśli miałbym zapłacić 20 zł, to może mi Pani wierzyć, bardziej mi się opłaca (testowałem) tworzyć wygenerowane teksty przez gpt3. Na grupach fb znajdzie Pani wątki, że seowcy płaczą, dlaczego przychodzi klient i twierdzi, że usługi seo takie drogie, to jest koło zamknięte i jeśli ja np. zaoszczędzę na tekstach preclowych to zrobię więcej dla klienta lub po prostu więcej zarobię.

 

Ja wydaję na GC około 5-7k miesięcznie na teksty, ale jeśli stawki pójdą w górę, to nie będę przepłacał, zatrudnię nową osobę, która będzie generowała teksty przez automat, bo taniej wyjdzie, a teksty będą podobnej jakości, jak nie lepszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności