Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie nie piszcie nic do nich jak nie chcecie oddawać potem kasy do US. Dopóki oni sami nie skorygują swojego pit-11 i nie wyślą go do nas czy to poleconym czy choćby mailem, to my nic nie wiemy że w ogóle popełniono jakiś błąd. Muszą nas powiadomić o fakcie skorygowania pit-11 w ten czy inny sposób, zanim sami złożymy korektę pit-37. Skarbówka nie będzie nikogo ścigać, dopóki pit-11 wysłany do nich przez Whitepress będzie się zgadzać ze złożonym przez nas pit-37. A jak zrobią korektę to mają obowiązek wysłać ją zarówno do US jak i do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mariusz_K napisał:

Ludzie nie piszcie nic do nich jak nie chcecie oddawać potem kasy do US. Dopóki oni sami nie skorygują swojego pit-11 i nie wyślą go do nas czy to poleconym czy choćby mailem, to my nic nie wiemy że w ogóle popełniono jakiś błąd. Muszą nas powiadomić o fakcie skorygowania pit-11 w ten czy inny sposób, zanim sami złożymy korektę pit-37. Skarbówka nie będzie nikogo ścigać, dopóki pit-11 wysłany do nich przez Whitepress będzie się zgadzać ze złożonym przez nas pit-37. A jak zrobią korektę to mają obowiązek wysłać ją zarówno do US jak i do nas.

Ja czekam z rozliczeniami na koniec kwietnia. Nie ma sensu dopłacać podatku wcześniej - lepiej żyć w nieświadomości. Mam nadzieję, że do tego czasu GC się ogarnie. Nie mam zamiaru do nich pisać, aby poprawiali PIT-y - to chyba ich obowiązek, a nie nasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cenię sobie uczciwość, jestem już po zwrocie, więc nie mam na co czekać. Jestem tylko ciekawa, jak to wygląda, skoro wyszło mi +3 zł. Nim coś odeślę, jeszcze skonsultuję z księgowością.

 

Ponawiam tylko pytanie, może ktoś wie. Wystarczy przesłać przez Twój PIT i oni prześlą różnicę? Bo w formularzu pokazuje nadal pełną nadpłatę + 3 zł. Nie znam się ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę być w tym samym szeregu, co państwo wymyślające coraz to dziwniejsze zasady dla uczciwie pracujących ludzi oraz GC, które powinno samo zadbać o wysyłanie korekt, bo błąd jest praktycznie u każdego. Wystarczy spojrzeć na forum. Też wysłałem zapytanie o PIT i w razie potrzeby zwrócę nadmiar, który mi się po prostu nie należał.

 

Weźmy pod uwagę to, że mimo niechęci sami zaakceptowaliśmy to, że od sierpnia będzie to wyglądało inaczej i pisaliśmy dalej teksty na platformie. Myślałem, że jednak przyjęto inne rozliczenie, jak zobaczyłem PIT, ale teraz widzę, że to po prostu błąd. 

 

Myślę, że jeśli ktoś pisał jedynie na GC i nie korzysta ze zbyt wielu ulg nie będzie miał bardzo poważnych zmian finansowych po ponownym wyliczeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Twój e-PIT można złożyć korektę. Tam też powinna pojawić się korekta PIT-11 jeśli Whitepress ją prześle do systemu US. Jeśli nie otrzymałaś zwrotu dzięki pitowi z GC to nie masz się czym martwić, nie trzeba będzie nic oddawać.

 

Inaczej to jest w sytuacji takiej jak mam ja, czyli zarobiłem w poprzednim roku tyle, że miałem około 1000zł zwrotu podatku i ten zwrot dostałem już do rąk własnych. Gdyby GC skorygowało mój PIT-11 tak, żeby obejmował zarobki tylko do sierpnia (gdy nastąpiły te zmiany rozliczeń z ich strony), to po złożeniu korekty mojego PIT-37 wyjdzie, że muszę oddać jakieś 400-500zł z tych 1000zł zwrotu który otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, leveraux napisał:

Ja cenię sobie uczciwość, jestem już po zwrocie, więc nie mam na co czekać. Jestem tylko ciekawa, jak to wygląda, skoro wyszło mi +3 zł. Nim coś odeślę, jeszcze skonsultuję z księgowością.

 

Ponawiam tylko pytanie, może ktoś wie. Wystarczy przesłać przez Twój PIT i oni prześlą różnicę? Bo w formularzu pokazuje nadal pełną nadpłatę + 3 zł. Nie znam się ? 

Tak, korekta na E PIT, sprawdzasz co wychodzi po wpisaniu nowych danych (sprawdź czy w dokumentach źródłowych jest nowy PIT od GC) i pozostaje wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcgregor22 napisał:

No tak, ale skąd mam wiedzieć, jakie kwoty wprowadzić do korekty PIT 37 bez prawidłowych wyliczeń ze strony GC? To w końcu mam czekać na skorygowany PIT 11 czy nie? 

Po pierwsze - masz na swoim koncie wszystkie rachunki z zeszłego roku - sprawdź ile zarobiłaś do sierpnia i ile wysłano w tym czasie zaliczki na podatek.

Po drugie porównaj te kwotę z kwotą zarobku i zaliczek na podatek z otrzymanego PITu z GC i voila - widzisz, czy się zgadza, czy nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Matthew1991 napisał:

Ja nie chcę być w tym samym szeregu, co państwo wymyślające coraz to dziwniejsze zasady dla uczciwie pracujących ludzi oraz GC, które powinno samo zadbać o wysyłanie korekt, bo błąd jest praktycznie u każdego. Wystarczy spojrzeć na forum. Też wysłałem zapytanie o PIT i w razie potrzeby zwrócę nadmiar, który mi się po prostu nie należał.

Ja nie zamierzam wyrywać się przed szereg. To oni popełnili błąd i albo się połapią, albo sami poniosą ewentualną odpowiedzialność. Z naszej strony wie o tym błędzie garstka która jest na forum, dla nich piszą tysiące osób które nigdy tu nawet nie zajrzały. Jak taki przeciętny Kowalski dostanie już wszystkie pity-11 do swojego E-PIT, to nie myśląc wiele kliknie wyślij PIT-37 i zapomni o sprawie. Dlaczego my mamy być aż tacy uczciwi? Ja rozumiem moralność i tak dalej, ale w tym kraju to się po prostu nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mariusz_K napisał:

Ja nie zamierzam wyrywać się przed szereg. To oni popełnili błąd i albo się połapią, albo sami poniosą ewentualną odpowiedzialność. Z naszej strony wie o tym błędzie garstka która jest na forum, dla nich piszą tysiące osób które nigdy tu nawet nie zajrzały. Jak taki przeciętny Kowalski dostanie już wszystkie pity-11 do swojego E-PIT, to nie myśląc wiele kliknie wyślij PIT-37 i zapomni o sprawie. Dlaczego my mamy być aż tacy uczciwi? Ja rozumiem moralność i tak dalej, ale w tym kraju to się po prostu nie opłaca.

Ja rozumiem obie strony i nikogo nie mam zamiaru oceniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie kwestia oceniania. Po prostu jeśli musiałabym coś oddawać, wolę to zrobić wtedy, kiedy realnie mam na to budżet. Gorzej chyba dostać info o zwrocie wówczas, gdy już się wyda pieniądze. Trzymam kciuki, żeby u Was też było w miarę znośnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, leveraux napisał:

To już nawet nie kwestia oceniania. Po prostu jeśli musiałabym coś oddawać, wolę to zrobić wtedy, kiedy realnie mam na to budżet. Gorzej chyba dostać info o zwrocie wówczas, gdy już się wyda pieniądze. Trzymam kciuki, żeby u Was też było w miarę znośnie.

Ja nie wydałem jeszcze na szczęście, a po zsumowaniu wszystkich pobranych zaliczek do sierpnia wychodzi, że gdyby się połapali będę musiał zwrócić około 300zł. Ale jeśli ktoś dużo zarobił na GC po sierpniu to będzie miał do zwrotu odpowiednio więcej. Ja przestałem dla nich regularnie pisać od tego momentu, stąd jeszcze nie jest tak źle.

 

Gorzej będzie w obecnym roku, gdy mamy kwotę wolną od podatku 30 tyś złotych. To pozwalałoby uzyskać zwrot nawet do 5 tysięcy z US. Niestety będziemy musieli obejść się smakiem, z uwagi na taką na nie inną decyzję księgowości czy też zarządu Whitepress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kluskaKRK napisał:

@GoodContent.plSami będziecie sprawdzać te PIT-y i ich prawidłowość czy każdy ma to sam sprawdzać? (!). Ja rozliczam się standardowo w kwietniu i chciałabym to zrobić normalnie, a nie zastanawiać się, czy mam prawidłowo wystawione PIT-y. To są już trochę jaja.

 

 

nie "trochę" - to są strusie jaja i to ogromne, nawet jak na strusie. Popatrzmy: GC zmienia sposób rozliczania w trakcie trwania roku rozliczeniowego, zamiast poczekać już z tym dla wygody wszystkich do końca roku. Powołują się na konsultacje ze specami i to zarówno pod względem prawnym, jak i pieniężnym. Po czym NAJPRAWDOPODOBNIEJ wszystkie osoby, które pisały zarówno przed sierpniem 2021, jak i od sierpnia do grudnia 2021 włącznie błędnie rozlicza  (lub robi to biuro rachunkowe - o zgrozo!!!).

 

Ciekawe swoją drogą, czy osoby, które zaczęły pisać już po zmianie sposobu rozliczania, też dostały PIT, mimo że nie powinny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gosia-gosia napisał:

nie "trochę" - to są strusie jaja i to ogromne, nawet jak na strusie. Popatrzmy: GC zmienia sposób rozliczania w trakcie trwania roku rozliczeniowego, zamiast poczekać już z tym dla wygody wszystkich do końca roku. Powołują się na konsultacje ze specami i to zarówno pod względem prawnym, jak i pieniężnym. Po czym NAJPRAWDOPODOBNIEJ wszystkie osoby, które pisały zarówno przed sierpniem 2021, jak i od sierpnia do grudnia 2021 włącznie błędnie rozlicza  (lub robi to biuro rachunkowe - o zgrozo!!!).

 

Ciekawe swoją drogą, czy osoby, które zaczęły pisać już po zmianie sposobu rozliczania, też dostały PIT, mimo że nie powinny?

Ja dostałam pita. Zaczęłam swoją przygodę z GC w październiku, więc już po zmianach. Sprawę już wyjaśniłam z księgowością - błąd systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Samina1986 napisał:

Ja dostałam pita. Zaczęłam swoją przygodę z GC w październiku, więc już po zmianach. Sprawę już wyjaśniłam z księgowością - błąd systemu

No popatrz - za decyzje o zmianach odpowiadają ludzie, a za błędy - system. Jak my nie dopilnujemy właściwego rozliczenia ze skarbówką, będziemy winni my, a nie system, na którym polega GC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności