Skocz do zawartości

[Startup] GoodContent.pl - platforma copywriterska


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.04.2020 o 10:21, pawig napisał:

A kumasz co to jest marketing i z czym to się je? GC chce przyciągnąć nowych klientów, abyś miała robotę i kasę. No to sama sobie strzelasz w stopę takim postem. Nie kumam. 

Od kumania to jest żaba, nie musisz być uszczypliwy. Tak, marketing bywa oparty w sporym % na kłamstwie; jednak każdy klient, który utworzy sobie tu konto i tak się zorientuje w sytuacji i część uznać to po prostu za wprowadzanie w błąd, co podkopuje wiarygodność i platformy i nas - piszących. I to mi nie "pasi" konkretnie. Bo tę info akurat łatwo może sprawdzić każdy zainteresowany. Jakby  w ogłoszeniach postawić - oprócz ilości na jakość, to kto wie. Czy 500 wyszkolonych żołnierzy z odpowiednią bronią ma szansę pokonać 1000 chłopa z widłami? ;)

Edytowane przez jatosia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się Was zapytać, czy spotkaliście się na GC z taką sytuacją, że system odrzucił tekst z powodu braku unikalności? Właściwie spotkało mnie to pierwszy raz i to w przypadku precla, dlatego też nie będę nad tym ubolewał. W poszukiwaniu przyczyny wrzuciłem jednak tekst w kilka narzędzi internetowych, które rzekomo sprawdzają unikalność. Nic nie wykazały. Być może darmowe narzędzia nie są zbyt dobrymi wzorcami. Można mieć po prostu pecha i w relatywnie krótkiej treści użyć przypadkowo podobnych słów w podobnych szyku, które już krążą po sieci? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sxldsxxl napisał:

Chciałem się Was zapytać, czy spotkaliście się na GC z taką sytuacją, że system odrzucił tekst z powodu braku unikalności? Właściwie spotkało mnie to pierwszy raz i to w przypadku precla, dlatego też nie będę nad tym ubolewał. W poszukiwaniu przyczyny wrzuciłem jednak tekst w kilka narzędzi internetowych, które rzekomo sprawdzają unikalność. Nic nie wykazały. Być może darmowe narzędzia nie są zbyt dobrymi wzorcami. Można mieć po prostu pecha i w relatywnie krótkiej treści użyć przypadkowo podobnych słów w podobnych szyku, które już krążą po sieci? ?

Nie spotkało mnie coś takiego. Jest możliwe, że przez przypadek się coś podobnego do innych treści może trafić, bo przecież nie jesteśmy w stanie znać wszystkich tekstów, jakie na dany temat już istnieją w sieci. Skoro jednak sprawdziłeś tekst w antyplagiatach i nic nie wykazały, to warto napisać do adminów, żeby jeszcze raz sprawdzili. Albo ci napisali, co tam było nie tak. To trzeba wyjaśnić, ja bym tego tak nie zostawiała nawet jeśli o byle precla chodzi. 

Edytowane przez KamiX
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sxldsxxl napisał:

Chciałem się Was zapytać, czy spotkaliście się na GC z taką sytuacją, że system odrzucił tekst z powodu braku unikalności? Właściwie spotkało mnie to pierwszy raz i to w przypadku precla, dlatego też nie będę nad tym ubolewał. W poszukiwaniu przyczyny wrzuciłem jednak tekst w kilka narzędzi internetowych, które rzekomo sprawdzają unikalność. Nic nie wykazały. Być może darmowe narzędzia nie są zbyt dobrymi wzorcami. Można mieć po prostu pecha i w relatywnie krótkiej treści użyć przypadkowo podobnych słów w podobnych szyku, które już krążą po sieci? ?

Tak, ja mniej więcej rok temu miałam taki problem, że w zbliżonym czasie kilka tekstów zostało oznaczonych jako nieunikalne. Nie wiem, czy był to błąd systemu, niemniej wystarczyło napisać do Pana Bartka i zaraz wszystkie były przekazywane do akceptacji. Ostatnio również pisałam obszerne zlecenie, w którym - na życzenie klienta - musiałam zacytować kilkanaście zdań z artykułu obecnego w internecie (w sumie zajęły one blisko 1500zzs). Przez to tekst został uznany za nieunikalny - wystarczyło napisać do administracji, nie było problemu z jego przywróceniem na listę oczekujących do akceptacji. Jeśli inne programy nie wykazały nieunikalności Twojego tekstu, to upomniałabym się o swoje. Po co psuć sobie statystyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi się system zawiesił i do klienta poszły 2 teksty identyczne zamiast jednego, i wtedy jeden został odrzucony jako nieunikalny. No ale to była kwestia zawieszenia się, nic więcej. Zawsze wystarczy mail do administracji i uwzględniają takie wypadki przy pracy, tak jak z cytatami jak klient chce cytatu.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam do Was pytanie o wynagrodzenie :)
 

Doczytałam w regulaminie, jak sprawa przedstawia się formalnie, ale czy ktoś może powiedzieć, jak zlecenie wypłat wygląda w praktyce?

Zlecają przelew już następnego dnia, czy czasem (szczególnie pod koniec miesiąca, tak jak teraz), można poczekać sobie dłużej, a jak tak, to maksymalnie ile?

 

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź starych wyjadaczy, którzy już swoje przeżyli z GoodContent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tak_sobie napisał:

Ja z kolei mam do Was pytanie o wynagrodzenie :)
 

Doczytałam w regulaminie, jak sprawa przedstawia się formalnie, ale czy ktoś może powiedzieć, jak zlecenie wypłat wygląda w praktyce?

Zlecają przelew już następnego dnia, czy czasem (szczególnie pod koniec miesiąca, tak jak teraz), można poczekać sobie dłużej, a jak tak, to maksymalnie ile?

 

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź starych wyjadaczy, którzy już swoje przeżyli z GoodContent :)

 

Zazwyczaj kasa była następnego dnia :D Raz chyba w takim gorącym okresie wypłata się nieco przedłużyła, ale była to wina błędu w umowie (przekręcone nazwisko), który wymagał korekty. Poza tym nie mam zastrzeżeń w zakresie szybkości wypłaty ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tak_sobie napisał:

Ja z kolei mam do Was pytanie o wynagrodzenie :)
 

Doczytałam w regulaminie, jak sprawa przedstawia się formalnie, ale czy ktoś może powiedzieć, jak zlecenie wypłat wygląda w praktyce?

Zlecają przelew już następnego dnia, czy czasem (szczególnie pod koniec miesiąca, tak jak teraz), można poczekać sobie dłużej, a jak tak, to maksymalnie ile?

 

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź starych wyjadaczy, którzy już swoje przeżyli z GoodContent :)

 

Zawsze bardzo szybko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tak_sobie napisał:

Ja z kolei mam do Was pytanie o wynagrodzenie :)
 

Doczytałam w regulaminie, jak sprawa przedstawia się formalnie, ale czy ktoś może powiedzieć, jak zlecenie wypłat wygląda w praktyce?

Zlecają przelew już następnego dnia, czy czasem (szczególnie pod koniec miesiąca, tak jak teraz), można poczekać sobie dłużej, a jak tak, to maksymalnie ile?

 

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź starych wyjadaczy, którzy już swoje przeżyli z GoodContent :)

Następnego dnia roboczego realizowany jest przelew. Przynajmniej u siebie zauważyłem, że jest to robione z samego rana. Także zwykle jest tak, że jak zlecam wypłatę to przelew jest realizowany następnego dnia z rana i popoludniu kasa jest już fizycznie na koncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubski145 napisał:

Jeśli dany klient długo "wisi" w panelu z tekstem na dość atrakcyjną stawkę to znaczy, że zapewne jest wymagający i robi sobie casting ;p?

Tak, odrzuca teksty z nadzieją, że trafi na ten idealny ? albo zbiera określoną ilość tekstów i na tej podstawie łatwiej stworzyć mu swój ?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze tak jest. Są klienci, którzy w jeden zleceniu zlecają do napisania np. 10 tekstów. Ale są i tacy, którzy wolą to robić pojedynczo. Wrzucą zlecenie na jeden tekst, dostaną go i znów wrzucają zlecenie na jeden tekst w tej samej tematyce. 

W takiej sytuacji może się wydawaj, że jakieś zlecenie wisi i wisi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubski145 napisał:

Jeśli dany klient długo "wisi" w panelu z tekstem na dość atrakcyjną stawkę to znaczy, że zapewne jest wymagający i robi sobie casting ;p?

Albo są też tacy, którzy kiepskie realizacje odrzucają, a dobrym copywriterom tak zaszli za skórę, że nikt im nie chce tego tekstu napisać :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, askaaa88 napisał:

Albo są też tacy, którzy kiepskie realizacje odrzucają, a dobrym copywriterom tak zaszli za skórę, że nikt im nie chce tego tekstu napisać :P

No ja mam... hmm... swoją "czarną listę" klientów, dla których w ogólne już nie realizuję zleceń :) I myślę, że nie tylko ja :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności