Jump to content

Mapy Google - dwie lokalizacje - jedna firma

Recommended Posts

Konkretna strona pojawia się wysoko na parę fraz w wynikach wyszukiwania na mapie Google. Teraz otwieram drugi punkt tej samej firmy. Zależy mi na widoczności jej na mapach Google tak samo. Niechce jednak, żeby coś się skopało i spadły pozycje.

Z tego co wiem:

Dodanie kolejnego punktu na mapie, wymaga podania innych danych adresowych.

Pytania:

Jak dodać drugi obiekt?

Musi być osobna strona (domena)? Czy wystarczy podstrona z informacjami o nowym punkcie?

Inny adres, inny numer telefonu koniecznie tak?

Czy dodając nowy obiekt muszę po prostu na tym samym koncie (adresie e-mail) dodać drugą stronę w google + tak?

Czy nazwa obiektu ma być taka sama?

Strona internetowa może być ta sama, adres i telefon powinien dotyczyć nowego miejsca z tych opcji klienci bardzo często korzystają. Poniżej przykład - kliknięcia wskazówka dojazdu oraz połączenia telefoniczne:

45853118823845462202.png

Najlepiej wykorzystać to samo konto, łatwiej Ci będzie zarządzać wizytówkami.  No i koniecznie zweryfikuj np zamawiając PIN lub telefonicznie. Wizytówki miejsc, które nie są zweryfikowane będą usuwane z Map!! Z drugiej strony jeżeli chodzi o ranking to weryfikacja, ilość zdjęć ma znaczenie tak jak lokalizacja czy opis. O ile na lokalizację nie mamy wpływu to warto dodać opis i aktualizować zdjęcia! Od kliku miesięcy możemy dodawać zdjęcia w kilku kategoriach.

Bardzo duży wpływ na pozycję mają słowa kluczowe w nazwie oraz sesja zdjęciowa i Twoje prywatne Street View :P ( ale to wiadomo)

http://trivo.pl/zdjecia-firmowe-google-business-view-czy-gra-jest-warta-swieczki/- bardzo fajny opis 

Business View w Mapach Google | Rekomendowany fotograf Google | wirtualne wycieczki

Jeden Zgred z tego forum trochę się ostatnio wyprodukował w temacie o który pytasz.

Przeczytaj http://seo.zgred.pl/lokalne-strony-docelowe-2-0-czyli-zabawa-w-mapki-i-nie-tylko-3339i będziesz wiedział jak to zrobić.

Edited by Cloud
pozycjonowanie-stron-afterweb.png  Skuteczne pozycjonowanie stron, więcej na https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ Zapraszam!

• 4 years later...

Witam,

wiem, że odkopuję temat niemniej jednak chciałbym się dowiedzieć, czy zmieniło się coś w kwestii wizytówek google i kilku punktów lokalizacji dla jednej wizytówki? Mam wizytówkę firmową google w TOP1 dla interesujących mnie KW. Chciałbym otworzyć jeszcze 2 oddziały w tym samym mieście. Czy można dodać nowe punkty w Google moja firma nie narażając pozycji mojej wizytówki?  Czy lepiej nie kombinować? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

• 3 months later...

To ja też odkopię temat 🙂

Czy jak się dodaje więcej lokalizacji to wtedy każda zbiera swoje opinie? Czy jakoś zbiorczo są te same reviews wyświetlane dla całej firmy we wszystkich lokalizacjach? 

Jest też opcja żeby schować adres jeśli nie świadczy się usług pod tym adresem a np w terenie. Czy ktoś sprawdzał jak działa kilka lokalizacji z widocznymi adresami a jak jeden niepubliczny adres z dużym obszarem działania?

Dla przykładu mam adres w Gdańsku a chcę dodać jeszcze dwa w Toruniu i Olsztynie i mieć 3 osobne lokalizacje. Czy wtedy będę musiał zbierać nowe reviews dla nowych lokalizacji? Czy będa one pobrane z pierwszego adresu? Ta sama firma w końcu.

Inny sposób to taki (dla tych co nie przyjmują klientów pod tym adresem) żeby zostawić jedną firmę i poszerzyć obszar działania o inne miasta. Wtedy na pewno nie trzeba zbierać nowych opinii ale czy takie wpisy mają szanse pojawiac się wysoko w lokalnych wynikach dla nowych lokalizacji w pojedynku z firmami, które mają osobną lokalizacje w tych miastach?

Dzięki!

12 godzin temu, meehow napisał:

Czy jak się dodaje więcej lokalizacji to wtedy każda zbiera swoje opinie? Czy jakoś zbiorczo są te same reviews wyświetlane dla całej firmy we wszystkich lokalizacjach? 

Każda lokalizacja zbiera swoje opinie.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By boxlab
      Dzień dobry.
      Zlecę pozycjonowanie lokalne strony firmowej oraz pozycjonowanie ogólnopolskie strony sklepu internetowego z oświetleniem
      Strona sklepu była już pozycjonowana, ale efekty były niezadowalające.
      Wymagania przy współpracy :
      - plan działań na kolejny miesiąc,
      - raport z wykonanych prac za miesiąc,
      - umowa na czas nieokreślony
      - możliwość zakończenia współpracy na koniec miesiąca (szczegóły do ustalenia) , bez zachowania okresu wypowiedzenia.

email : info@boxlab.pl

Dane firmy:
      Boxlab
      ul. Bartycka 26 / 11
      00-716 Warszawa
      NIP : 563-152-35-20
      Marek Grams
    • By mezon123
      Jakimś cudem mam na mapach google zaznaczone 2 lokalizacje firmy. Dawno temu zgłosiłem usunięcie jednej ale wygląda że nikt się tym nie przejął.
      Na jednej lokalizacji ktoś mi nasmarował kilka negatywnych opinii.

Czy warto jest pod takimi opiniami pisać swoją odpowiedź? 
      Zdrowy rozum podpowiada mi żeby nie wchodzić  w internetowe przepychanki, nie odpowiadać na agresję ze strony klienta.
      Czy nie spowoduje to promowanie lokalizacji przez google z tymi złymi komentarzami kosztem lokalizacji na mapie z dobrymi opiniami?
      Jak nakłonić google żeby usunęło jedną z lokalizacji , tak żeby na mapach był tylko jedenk punkt z lokalizacją firmy , zamiast 2 punktów jak jest teraz.

Dlaczego google nie krzyczy do mnie że mam 2 lokalizacje na mapie z todkłądnie tym samym adresem i danymi firmy?
      Za to z wielką dbałością usuwa mi dobre komentarze klientów. Mniej więcej 80% dobrych komentarzy ( nie piszę ich sam dla siebie) jest  w ciągu 1-2 tygodni od umieszczenia kasowane.
      To jest jakaś paranoja.

Co wpływa na pozycję na liscie przy szukaniu na mapach google.  Na mapach podobnie jak w wyszukiwarce płaci się za bycie na 1,2,3 na tej liście z lewej strony firmy obok mapy ?

• By marecky
      Usługa skierowana jest zarówno dla mały i średnich przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych i handlowych działających na terenie danego miasta bądź regionu jak również dużych firm posiadających wiele oddziałów na terenie całego kraju.
      Branża nie ma znaczenia, jedynym warunkiem jest posiadanie fizycznej lokalizacji zgłoszonej w Google Moja Firma (informacja na temat Twojej firmy pojawia się w wyszukiwarce Google, Mapach Google czy Google+).
      " Cytaty lokalne czyli local citations są kluczowym czynnikiem w lokalnych rankingach wyszukiwania. "
      Za jedyne 150.00 zł otrzymasz:
      100+ "cytatów lokalnych" na mapach Google Twojej firmy (ang. map citations) - (tzw. NAP: name, adress, phone). Znajdują się tam:
      nazwa firmy, adres numer telefonu aktywny link do strony krótki opis działalności  
      GRATIS dodanie wszystkich adresów do polskiego, płatnego indexera.
      Do wykonania usługi potrzebuję:
      nazwę firmy adres firmy telefon link do strony firmowej bądź profilu Google+ krótki opis działalności firmy ok. 200 znaków 1-4 słowa kluczowe np. "Superfirma sp.z.o.o - Opony Toruń", "Superfirma sp.z.o.o - Używane Opony Toruń" itd.  
      Po wykonaniu usługi przesyłam raport ze wszystkimi linkami.
      KONTAKT: marecky@retsat1.com.pl
    • By marecky
      Usługa skierowana jest zarówno dla mały i średnich przedsiębiorstw usługowych, produkcyjnych i handlowych działających na terenie danego miasta bądź regionu jak również dużych firm posiadających wiele oddziałów na terenie całego kraju.
      Branża nie ma znaczenia, jedynym warunkiem jest posiadanie fizycznej lokalizacji zgłoszonej w Google Moja Firma (informacja na temat Twojej firmy pojawia się w wyszukiwarce Google, Mapach Google czy Google+).
      " Cytaty lokalne czyli local citations są kluczowym czynnikiem w lokalnych rankingach wyszukiwania. "
      Za jedyne 100.00 zł otrzymasz:
      100+ "cytatów lokalnych" na mapach Google Twojej firmy (ang. map citations) - (tzw. NAP: name, adress, phone). Znajdują się tam:
      nazwa firmy, adres numer telefonu aktywny link do strony krótki opis działalności  
      GRATIS dodanie wszystkich adresów do polskiego, płatnego indexera.
      Do wykonania usługi potrzebuję:
      nazwę firmy adres firmy telefon link do strony firmowej bądź profilu Google+ krótki opis działalności firmy ok. 200 znaków 1-4 słowa kluczowe np. Superfirma sp.z.o.o - Opony Toruń, Superfirma sp.z.o.o - Używane Opony Toruń itd.  
      Po wykonaniu usługi przesyłam raport ze wszystkimi linkami.
      KONTAKT: marecky@retsat1.com.pl  
    • By marcinhall
      Witam wszystkich, prowadzę firmę i posiadam wizytówkę firmy na mapach Google. Chciałem podpiąć do wizytówki kanał z youtube i zamieścić tam krótki filmik promujący działalność. Film jest mojego autorstwa, natomiast mam do was pytanie czy mogę bez naruszania jakiś praw podłożyć do takiego filmu darmową muzykę z biblioteki youtuba ? Pytanie o tyle ciekawe że zadane na forum głównym "google moja firma". Niestety tam nikt nie potrafił mi na nie odpowiedzieć tylko skierowano mnie na anglojęzyczne forum youtube. Tam napisałem dwa posty w formie zapytania o wyżej wymieniony problem i nadal cisza. Może jest ktoś kto będzie mi wstanie odpowiedzieć ?
      Pozdrawiam
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy