Skocz do zawartości

Odnośnie użycia rel="nofollow"


poloo89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się dopytać odnośnie użycia atrybutu rel="nofollow" na mojej stronie..
Powiedzmy, że projektuję strony www dla klientów, u których ustawiam w stopce linki do mojej strony z słowem kluczowym w anchorze... w ten sposób chcę zapewnić sobie linki zewnętrzne do mojej witryny...

Jednak na swojej stronie w "projektach" chciałbym linkować do stron, które wykonałem - w celach tylko reklamowych ( pokazaniu swoich prac )

Jeżeli ustawię na swojej stronie atrybuty nofollow dla linków wychodzących do stron, które linkują do mojej strony. To czy linki ze stron linkujących do mnie nadal będą wartościowe?
( Mam nadzieje, że w miare zrozumiale przekazałem swoje myśli :P )

Czy może lepiej odpuścić linkowanie do projektów aby zachować bardziej wartościowe linki do pozycjonowania własnej witryny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że nofollow są niewartościowe? Właśnie po to jest ten atrybut- przekazać link, ale bez wycieku magicznej "mocy".

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu chyba chodzi o linkowanie wzajemne a tu może być tak, jak z linkami dofollow a mianowicie, że linkowanie wzajemne może "podpadać" pod ustawione. Jednak z racji tego, że będą nofollow, kary być nie powinno a co najwyżej ignorowanie.

Wartość linków nofollow jest ponoć marna, prędzej sprawdzają się jako dywersyfikacja źródeł, żeby to naturalniej wyglądalo w sumie.

Ja bym linkował do projektów a w drugą stronę tj. do siebie ze stopek klientow - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sądzisz, że nofollow są niewartościowe? Właśnie po to jest ten atrybut- przekazać link, ale bez wycieku magicznej "mocy".

Otóż "magiczna moc" wycieka, ale nie dociera do strony docelowej. A dokładniej rzecz ujmując PR jest dzielony na wszystkie outlinki, również nofollow, choć linki nofollow nie przenoszą go dalej.

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie chciałbym, żeby google uznało, że strony linkują się wzajemnie. Dlatego chciałem ustawić na swojej stronie linkowanie do strony X z atrybutem nofollow. Natomiast na stronie X linkowanie do mojej witryny normalnie - tak żeby pozyskać link zewnętrzny....
ma to sens? czy googlebotowi raczej nie spodoba się taki pomysł ?


Ja bym linkował do projektów a w drugą stronę tj. do siebie ze stopek klientow - nie.


hmm, dlaczego w tę stronę ? głównie zależy mi na zdobywaniu linków do mojej strony niż na odsyłaniu do swoich projektów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich!

Co do Twojego pytania, rozumiem, że linki w stopkach to sitewide? W takim wypadku dałbym nofollow, ewentualnie na którymś „mocniejszym” serwisie follow, ale bez przesady z ilością takich linków. Istotne są też anchory – nie linkowałbym ze stopek na money keywords, bo to prost droga do filtra. Raczej na nazwę firmy / serwisu. Co do linków wychodzących – nofollow.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli u kogoś masz link dofollow, to ta strona przekazuje Tobie kawałek swojej 'magicznej" mocy. Jeśli Ty masz link tej strony u siebie z nofollow, to nie przekazujesz swojej 'magicznej' mocy do nich. To, że dasz ich link u siebie z nofollow nie zmieni Twoijego linka "dofollow" na ich stronie nagle na nofollow. Tłumacząc łopatologicznie Twoim rozumowaniem.

Jeśli świadomie wstawiasz linki dofollow, to już dla google jesteś beee, bo manipulujesz rankingiem. Google jak to wszem i wobęc mawia chce, by użytkownicy wrzucali z własnej woli takie linki, które im się podobają z atrybutem jakim to już sobie zapragną : - )

Polecam: Minikoparka Kraków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samą cierpliwością nic nie zdziałasz. Liczy się wiedza, a wiedza to doświadczenie. Chcesz mieć pozycje, musisz działać albo zlecić działanie zawodowcom. Link building zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jeżeli nie chcesz go podjąć, omijaj SEO z daleka.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlaczego ktoś kto projektuje strony nie może dać dofollow w swoim portfolio ?

Dlatego, że google przygotowało wskazówki dla webmasterów Nie są to wskazówki dla pozycjonerów, spamerów ale właśnie dla webmasterów. Webmastera nie interesuje czy może dać dofollow.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można, tylko czy za 6 miesięcy nie otrzymamy wiadomości o nienaturalnym profilu linków?

Ja bym zrezygnował z słów kluczowych w stopce strony. Zastąpił nazwą firmy, możesz próbować słowa kluczowe ale ja widzę tu za kilka miesięcy wpis, że ściągniecie linków z stopek nie przywróciło pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ktoś kto projektuje strony nie może dać dofollow w swoim portfolio ?

Przecież to jak najbardziej naturalne linkowanie i ja bym się tego nie bał.

Nikt nie napisał, że nie można linkować dofollow. Trzeba tylko sprytnie zdywersyfikować takie linkowanie, no i liczyć się z ewentualnymi konsekwencjami, bo niestety, w dzisiejszych czasach kary sypią się jak córka młynarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności