Skocz do zawartości

Wordpress a poważniejsze zarabianie


takun

Rekomendowane odpowiedzi

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym zarabianiem jest obecnie adsense, (chyba, że mamy rozpoznawalną stronę gdzie są reklamodawcy) więc wszystko się rozchodzi o Google sęk w tym, że jak Google kogoś za coś wykosi to kupa roboty idzie na marne. AdSense to nic pewnego jest z tego kasa, ale możesz trzepać jednego dnia kupę mamony, a drugiego zastać konto z zablokowanym licznikiem zielonych banknotów.

Także na stronę trzeba mieć pomysł najlepiej zdywersyfikowany na różne opcje. Przydaje się więc taka analiza SWOT i jakiś plan oraz warianty działania jeśli plan A nie wypali to aby skorzystać z planu B. Inaczej można się sporo napracować, nabić rachunków, ale potem ciężko jest kiedy trzeba to odpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że budujemy 16 stron.

Strona główna to strona którą chcemy wypromować.

Wokół niej budujemy 3 strony (np. blogi o niezłej treści) które będą linkowały do strony głównej.

Do każdego z tych trzech blogów będą linkowały 4 blogi o treści takiej żeby aby była...

Efekt w praktyce mamy taki ze zajmujemy się zapleczem, katalogami itd.a nie produktem końcowym.

A czas jaki poświęcimy na zaplecza możemy poświęcić na jakość strony i SKUTECZNOSĆ sprzedaży (czyt, także reklamy).

Po prostu dobra treść może zachęcić do pozostania i głębszego zainteresowania niż tylko wejścia i wyjścia.

Założyłem ten temat bo widzę jakie ciekawe serwisy, duże fajne strony o wysokiej jakości stoją jako moi potencjalni konkurenci.

I pomyślałem sobie, z takim wordpressem - zwykłym blogiem? Z Czym do ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyślałem sobie, z takim wordpressem - zwykłym blogiem? Z Czym do ludzi...

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Do ludzi należy wychodzić z za********e użyteczną dla nich treścią, której nie znajdą nigdzie indziej.

A to, czy ta treść będzie prezentowana w formie bloga na WordPressie, nie-bloga też na WordPressie, serwisu na innym CMSie, czy strony postawionej na autorskim rozwiązaniu napisanym od podstaw -- ma znaczenie drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem kilka blogów na Bloggerze i kilka na WP - moim zdaniem blogger sprawdza się lepiej, mimo braku bajerów i ograniczonej konfiguracji. Do blogów na WP szybko tracę cierpliwość, bo zarobki pojawiają się wolniej.

Moim zdaniem znacznie lepiej zrobisz, jeśli skupisz się na jednej stronie (skrypt nie gra roli) i umieścisz na nią świetną treść. Po jakimś czasie powinny pojawić się zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A to, czy ta treść będzie prezentowana w formie bloga na WordPressie, nie-bloga też na WordPressie, serwisu na innym CMSie, czy strony postawionej na autorskim rozwiązaniu napisanym od podstaw -- ma znaczenie drugorzędne.

Rozumiem, czyli jakieś znaczenie jednak ma.


Prowadziłem kilka blogów na Bloggerze i kilka na WP - moim zdaniem blogger sprawdza się lepiej, mimo braku bajerów i ograniczonej konfiguracji. Do blogów na WP szybko tracę cierpliwość, bo zarobki pojawiają się wolniej.

hmm jak to możliwe że sprawdza się lepiej? W wordpressie można adsense umieszczać od razu pod tytułem wpisu.

Mam tu pytanie do wszystkich.

Czy blogger lepiej jest faworyzowany w wyszukiwarkach niż wordpress?

Czy np lepiej mieć domenę z .blogspot.com czy od razu własną.

Chcę robić stroję anglojęzyczną 10-20 max artykułów bardzo dobrej jakości, strona pod reklamy.

W sumie wiem że są fajne skórki na blogger i ten pasek oczywiście można usunąć, skoro mam mieć stronkę nakierowaną na reklamy to może wybiorę bloggera - automatycznie bym miał darmowy serwer w USA,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, czy ta treść będzie prezentowana w formie bloga na WordPressie, nie-bloga też na WordPressie, serwisu na innym CMSie, czy strony postawionej na autorskim rozwiązaniu napisanym od podstaw -- ma znaczenie drugorzędne.

Rozumiem, czyli jakieś znaczenie jednak ma.

Tak -- w tym sensie, że WordPress z wtyczkami jest całkiem nieźle zoptymalizowany pod kątem SEO, a autorski CMS musisz dopiero pod tym kątem napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności