Skocz do zawartości

Filmiki z YT na blogu złe dla SEO?


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucenie nie swoich filmów z YT nie powinno jakoś bardzo skutkować negatywnie jeśli chodzi o pozycjonowanie, ale gdy stworzysz swój własny film i dodasz go na YT z twoim opisem i linkiem pod filmem i później go umieścisz na blogu wyjedziesz na tym bardzo dobrze. Po pierwsze filmik jest twój - za to masz duży plus od Google , po drugie pod filmem umieszczasz link do swojego forum - dobra reklama, wartościowy link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz na to, że samym udostępnianiem filmów z YT (i jednocześnie zwiększaniem site), bez tworzenia dodatkowego contentu (np. bez komentarzy pod wpisem) ugrasz coś w SERp-ach Google, to niestety możesz być mocno rozczarowany ;)

Ja np. mam sporadyczne wejścia z Google na szukam-informacji.pl/battlestar-galactica/ - tylko dlatego, że strona jest zoptymalizowana, a frazy baaaardzo niszowe. W przypadku normalnych fraz ta podstrona byłaby w głębokich czeluściach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczysz na to, że samym udostępnianiem filmów z YT (i jednocześnie zwiększaniem site), bez tworzenia dodatkowego contentu (np. bez komentarzy pod wpisem) ugrasz coś w SERp-ach Google, to niestety możesz być mocno rozczarowany ;)

Ja np. mam sporadyczne wejścia z Google na szukam-informacji.pl/battlestar-galactica/ - tylko dlatego, że strona jest zoptymalizowana, a frazy baaaardzo niszowe. W przypadku normalnych fraz ta podstrona byłaby w głębokich czeluściach...

Nie, ja dodaje content regularnie, chce tylko zamieszczac filmiki I i muzyke motywacyjna z YT w "Kąciku motywacyjnym" zdaniem to zaszkodzi? Ja nie chce tym wybijać stronki, chce mieć pewność, że jeśli nie pomoże to przynajmniej nie zaszkodzi, a treść byłaby bogatsza dla użytkownika :)

A, i jeszcze mam pytanko do Ciebie - co rozumiesz przez "frazy baaaardzo niszowe"? 500 wyszukiwań miesięcznie i poniżej 500.000 wyników wyszukiwań w Google? Mniej, więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój brat doskonale wypozycjonował sobie sklep z zabawkami dodając filmiki na Youtube.

Praktycznie nie podejmuje żadnych działań seo - nie dodaje strony do katalogów i jest w top10 na frazę "sklep z zabawkami" itp - przez pewien czas był chyba nawet pierwszy. Ludzie sami dają mu linki na różnych forach, gdy są dyskusje na temat niektórych produktów, które ma w swojej ofercie.

Niedługo sezon zabawkowy, więc zapodam też linka ;) Zabawkownia.com.pl

Unikalne opisy kilku tysięcy produktów też robi swoje.

logo.pngOdwiedź forum o skuterach - dla właścicieli jednośladowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat doskonale wypozycjonował sobie sklep z zabawkami dodając filmiki na Youtube.

Praktycznie nie podejmuje żadnych działań seo - nie dodaje strony do katalogów i jest w top10 na frazę "sklep z zabawkami" itp - przez pewien czas był chyba nawet pierwszy. Ludzie sami dają mu linki na różnych forach, gdy są dyskusje na temat niektórych produktów, które ma w swojej ofercie.

Niedługo sezon zabawkowy, więc zapodam też linka ;) Zabawkownia.com.pl

Unikalne opisy kilku tysięcy produktów też robi swoje.

No spoko, ale Twoj brat zapewne robil swoje, unikalne filmiki, a ja nie chce wrzucac na YT swoich (przynajmniej na ten moment, bo nie skomponuje sam muzyki motywacyjnej badz filmow motywacyjnych) tylko korzystac z tych ktore juz na YT sie znajduja :)

PS mozesz oberwac za linka, ja oberwalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT to świetne miejsce do zdobywania wartościowych linków, ale tylko jeśli content - filmy również będą również wartościowe. co prawda do zrobienia takich profesjonalnych filmów przydałby się oprócz pomysłu co najmniej jakiś statyw i jeśli nie kamera to chociaż dobry aparat z możliwością nagrywania filmu. Dodatkowo dużo czasu zajmie obróbka filmów. Ale wynik z pewnością przyniesie większy zysk niż wstawianie spamu i powielanie już istniejących treści (użytkownicy sami będą linkować do Ciebie zwiększając wartość Twoich linków z YT).

Korzystając z okazji chciałbym polecić kolonie dla dzieci szkoły windsurfingu w Dziwnówku która organizuje obozy sportowe dla młodzieży. Fajna rzecz dla rodziców chcących wysłać swoje dzieci na kolonie, ale takie żeby spędziły wakacje aktywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko adam01 tu nie chodzi o zdobywanie linków z YT, tylko o wstawianie filmów na swoje strony i wpływ na SEO. Z testów wynika, że takiego wpływu - przynajmniej bezpośredniego nie ma. Obecność filmu na stronie zwiększa (zwykle) użyteczność dla odwiedzających. Zwiększa też średni czas spędzony na stronie - i tu już można się zastanawiać :)

Linkhouse.co - platforma content marketingu i link building z największą bazą serwisów, narzędziami ułatwiającymi tworzenie ofert linkowania i śledzenia jego efektów. 

Wyniki Badania Link Building w Polsce - 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności