Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze, że tych ocen jest moim zdaniem zdecydowanie za dużo, skala powinna kończyć się na piątce, o ocenie 5 lub 6 mogą decydować bardzo subtelne i bardzo subiektywne czynniki i tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać, kiedy piszącemu przyznać piątkę, a kiedy szóstkę.

Ja widzę to tak: jeśli tekst spełnia wszystkie wymagania jakościowe, jest pod każdym względem poprawny (kuleją z reguły stylistyka i interpunkcja) i jest wystarczająco dobry merytorycznie (patrząc pod kątem wymagań jakościowych dla poszczególnych rodzajów tekstów) z założenia należy się piątka i nie ma co do tego dyskusji. Kiedy w takim razie wystawić 6 (celujący biorąc pod uwagę szkolną skalę ocen). Kiedy copywriter przeskoczy sam siebie i jakąś granicę, którą trudno tak naprawdę określić? To bez sensu, jak ruletka - trafię w gust zamawiającego? Na jego dobry humor? Czy nie trafię?



nie po to wydaje pieniądze żeby musieć na tekście wykonywać dodatkowe czynności jak kasowanie zbędnego tekstu, więc raczej nie spodziewaj się wyrozumiałości

tak myślałam, w takim razie TB powinno wprowadzić jakąś identyfikację zleceniodawców.

Co prawda wielu z nich jestem już w stanie rozpoznać po sposobie formułowania wytycznych, ale nie wszystkich. Chciałabym móc w jakiś sposób selekcjonować zlecenia, szkoda tracić czas dla zleceniodawców problematycznych i takich, w których gusta nie trafiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu powtórka z rozrywki. W poniedziałek nie miałam innych zajęć, rodzina pojechała do domów, postanowiłam dorobić i napisać kilka precli. Dziś zaczyna się wystawianie ocen i "od nowa Polska Ludowa", czyli "4 bardzo dobry tekst". Textbookers proszę zróbcie coś z tym, bo jeśli za teksty specjalistyczne i tematyczne dostaję prawie wyłącznie 6, rzadko 5, to przecież pisząc precle nie schodzę poniżej pewnego stylistycznego, a nawet merytorycznego poziomu.

Bo średnia w ogóle powinna być odrębna dla każdego typu tekstu. Co z tego, że ktoś ma np. 5,5 z precli jeśli zapleczowe będzie pisac ledwo-ledwo. Albo np. Tematyczne będzie robić słabo, ale świetnie sie sprawdzi w opisach katalogowych i opisach produktów. Albo jeszcze inaczej: z precli będzie 4,0 bo ktoś hurtowo oceniał, a tematyczne pisze bardzo dobrze.

A co do oceny 6 - jeśli skalę 1-6 porówna się do skali szkolnej, to tekstem bezbłędnym będzie 5, a 6 to tekst powyżej oczekiwań. Chociaż fakt, że skoro różne osoby różnie interpretują tą skalę to TextBooker powinien jasno opisać co ta skala oznacza, najlepiej tuż obok formularza ocen.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę teksty różnej jakości i wybaczcie, ale stwierdzenie, że przy ocenie 5 mogą być błędy stylistyczne albo interpunkcyjne jak dla mnie jest nie do przyjęcia. Jak ktoś daje mi 4 i uzasadnia je niepoprawną interpunkcją czy nawet jedną literówką, to dla mnie sygnał, że nie przyłożyłam się należycie do pracy i tyle. Jak dostaje 3 za dobrego precla, to nie marudzę, tylko to zgłaszam. Administracja portalu z reguły uznaje unieważnienia ocen, więc nie mam na co narzekać.

Na 5 i 6 według mnie zasługują teksy bez żadnych błędów. Staram się pisać bezbłędnie dla każdego klienta. Nie chcę, żeby ktoś musiał coś po mnie poprawiać. Im więcej mam zadowolonych zleceniodawców, tym więcej zleceń jest skierowanych do mnie - a przecież na tym mi zależy.

Czy system ocen jest sprawiedliwy, czy nie, nie można jednoznacznie ocenić. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Przeczytałam jakie są wytyczne dla poszczególnych kategorii tekstów i wiem, kiedy moje oceny są nie w porządku. Jak widzę, że są "z kosmosu", to po prostu je unieważniam. Nawet się przy tym nie denerwuję, bo po co? Szkoda nerwów na takie rzeczy, skoro bez żadnych problemów można je rozwiązać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monis190 no ale tym tokiem rozumowania to 6 to co? Super, ekstra tekst powyżej oczekiwań? :P Czyli wysokiej jakości artykuł w cenie precla? Nieeee.... jakoś to do mnie nie przemawia :D Jak dla mnie 5 może mieć jakąś literówkę/jeden błąd/błąd z interpunkcją, ale po prostu być zgodna ze specyfikacją.

SEOpisanie - seo copywriting i nie tylko...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CheNelly, mam prawie same oceny 6 pisząc merytorycznie i poprawnie. Zgodnie z wymaganiami, nie powyżej nich. Nikomu nie napiszę tekstu tematycznego w cenie precla.

Co do rozróżnienia 5 i 6, to widzę po swoich stałych zleceniodawcach, że kiedy tekst jest taki jak oczekiwali i trafiłam w sedno, to mam same 6, a kiedy nie do końca - to jest 5. Poza tym jak dostaję kilka 5 na same 6, to nie muszę narzekać.

Z innej beczki: czy w tekście tematycznym koniecznie muszą być śródtytuły? W wytycznych jest mowa o akapitach itp., które zwiększają przejrzystość tekstu. Zleceniodawcy niekiedy zaznaczają, że śródtytuły są wymagane, a nawet podają ich ilość. Nie dodaję ich więc za każdym razem.

Edytowane przez monis190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wystawianie ocen i ich uzasadnienie - jak słusznie zauważyliście system ocen jest konieczny ponieważ w sporym stopniu filtruje osoby które tworzą teksty niskiej jakości. Wprowadzimy tu jednak małą zmianę odnośnie domyślnego tekstu "Bardzo dobry tekst" a mianowicie skasujemy go i jeżeli klient będzie chciał wystawić ocenę to będzie musiał wpisać jej treść. Spowoduje to pewnie zmniejszenie liczby wystawianych ocen ale myślę, że będą dzięki temu bardziej rzetelne.

Tak przy okazji bo widziałem, że ktoś o tym wspomniał - jeżeli zależało by nam na niskich zarobkach copywriterów to nie anulowalibyśmy większości nisko wystawionych ocen ;)

Można wiedzieć kiedy obiecanki cacanki wejdą w życie. Każdego dnia otrzymuję oceny:

3,00 Bardzo dobry tekst

3,00 Bardzo dobry tekst

3,00 Bardzo dobry tekst

i cała seria.

Może ustawicie aby z automatu ocena nie była na "3" tylko na "6" i problem z głowy

mam ponad 5 000 tekstów napisanych i same oceny 5 i 6

+ oczywiście 30% unieważnionych ocen na poziomie

3,00 Bardzo dobry tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TB ma jakąś procedurę ew. anulowania zleceń? Chodzi o przypadki, gdy zaraz po wprowadzeniu zlecenia zauważa się błąd typu nieustawiona długośc tekstu. Potem takie zlecenie niepotrzebnie zaśmieca listę zleceń, a w sumie wystarczyłby mechanizm pozwalający na anulowanie w ciagu np. 3 minut od wprowadzenia.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi po głowie chodzi funkcjonalność, która autorowi tekstów pozwalała by w przypadku niskiej oceny przeczytać tekst. Czasami może się zdarzyć, że ten konkretny był akurat jakiś gorszy z różnych przyczyn i wtedy ocena jest uzasadniona i nie szło by do anulacji jeśli można by było przeczytać napisany przez siebie tekst. W ten sposób można by uczciwie stwierdzić czy tekst był niskiej jakości czy ocena była uzasadniona.

swiatla.auto.pl - zapraszam

Skuteczne pozycjonowanie - rozwiń swój biznes dzięki promocji w Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co zlecisz, kto weźmie, jak szybko zostanie zmoderowane i czy nie bedzie wymagało korekty. Ja zwykle czekam 3-4 dni, ale zdarza się, ze nikt nie weźmie tekstu i trzeba ponawiać zlecenie. Raz czy dwa wyszła też szybsza realizacja.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym różnie bywa, generalnie taka osoba ma 20 godzin na potwierdzenie przyjęcia zlecenia, jeśli tego nie zrobi przyjdzie e-mail z informacją o przekazaniu tekstu do głównej puli dostepnej dla wszystkich. Niestety nie ma opcji ewentualnego zablokowania takiego przekazania.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności