Skocz do zawartości

[startup] TextBookers.com - błyskawiczna realizacja tekstów SEO


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TextBookers.com napisał:

@hexe  Wystawiła Pani fakturę na błędną kwotę. Weryfikowaliśmy problem, stąd opóźnienie. Napisaliśmy do Pani maila w tej sprawie dziś.

Przepraszamy za te opóźnienie, natomiast w panelu są podane kwoty na które należy wystawić odpowiednią fakturę i dawno nie mieliśmy sytuacji błędnej faktury. Prośba o szybką poprawę FV i wyślemy przelew jeszcze w tym tygodniu.

 

Wszystkich userów za wszelkie utrudnienia przepraszamy, cały czas staramy się poprawiać jakość działania serwisu.

 

 

 

Pozdrawiamy

Zespół TextBookers.com

a ja bym prosiła o odniesienie się do moich maili - czekam już sporo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i ja muszę jeszcze zauważyć, że 7 pełnych dni roboczych na zweryfikowanie faktury to... dość dużo. Oczekiwanie na merytoryczne ustosunkowanie się do problemu od 30 września to też długo, bardzo długo. Zdecydowanie powinniście nad tym popracować. Chyba możemy tego oczekiwać, zwłaszcza, że prowizje są naprawdę baaaardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sumie prawda, że pod tym względem TB odstaje od GC. W TB całkowity koszt (najtańszego) precla dla klienta to 2,82 zł, a copy dostaje z tego (przy najwyższej ocenie) 1,36 zł (a więc zaledwie 48%). W GC jest to około 58% na rękę. 10% mniej/więcej dla copy z tej samej kasy klienta to naprawdę bardzo duża różnica.

 

Do tego dochodzi bezsensowne pobieranie 3 zł za każdy przelew, do czego TB także się nie odniósł i nie chce tego zlikwidować.

 

Mimo wszystko ja będę dalej pisał głównie na TB z tego względu, że tam jeszcze są precle, a na GC nie ma ich prawie wcale, ale wolałbym, żeby pod względem finansów TB równało do GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - przy najwyżej ocenie. Napisałam sporo opisów produktów dla klienta, który nie raczył wystawić żadnej oceny, i jestem wciąż w punkcie wyjścia - mam więc za nie połowę z kwoty o której mówisz, a to już jest dramat. I nie dlatego, że były złe. 

 

Ja z tych dwóch wolę GC, choć też mnie czasami wkurza. Jeśli chodzi o TB to nie spodziewałam się tylu problemów, jestem bardzo mocno zawiedziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.10.2019 o 23:32, pawig napisał:

Ja bym prosił, abyście odnieśli się do posta, który napisałem kilka dni temu:

 

Dziś spotkala mnie taka oto sytuacja. 

Napisałem tekst, w którym jedna z fraz umieściłem w sformułowaniu "wpisać w wyszukiwarce". Chodziło o frazę "wozidła budowlane wynajem". Ja wiem, że klienci często nie lubią tak umieszczanych fraz, ale w tym przypadku klient w ogóle w opisie zlecenia nie odniósł się do tego w jaki sposób frazy maja być lub nie mają być użyte. 

Wysłałem tekst i moderator cofnął mi go do poprawy wskazując, abym nie używał sformułowania "wpisać w wyszukiwarkę". 

Odpisałem moderatorowi, że klient w żaden sposób nie odniósł się do tego w jaki sposób frazy mają być użyte w tekście, a zatem tekst jest zgodny z wymaganiami opisanymi w zleceniu. A skoro tak, to tekst powinien być przez moderatora zatwierdzony i to klient powinien decydować czy to mu się podoba czy nie. 

Tekst został przez moderatora odrzucony. No kurde, to teraz na TB moderatorzy wymyślają własne wymagania co do tekstu za klientów? Piszę na TB od 4 lat, mam kilka tysięcy tekstów na koncie, ale z taką sytuacją spotkałem się po raz pierwszy. Przez widzimi mi się z kosmosu moderatora tekst, który był zgodny z wymaganiami i bez żadnych błędów został odrzucony. Klient nawet nie miał okazji to zapoznania się z tekstem i jego samodzielnej oceny. Pomijam fakt, że klient czekał na tekst, test został napisany, a klient nic nie dostanie. 

Chodzi o tekst 959568. 

Pawig z całym szacunkiem, ale od długiego czasu już takich fraz się nie stosuje, od dawna algorytm Google traktuje je jako wymuszenie i przyznaje punkty karne. Naprawdę się zdziwiłem, bo akurat Ciebie z tego forum kojarzę, jako osobę kompetentną. To, że klient nie wpisał, jak użyć frazę, nie znaczy, że możesz robić takie babole. To tak, jakby robić błędy ortograficzne i je usprawiedliwiać, że klient nie napisał, że tekst ma być zgodny z zasadami ortografii. Jeszcze napisz, że był to tekst SEO (precel, opis lub zaplecze). To nie jest wymysł moderatora, to podstawowa wiedza z zakresu SEO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z Tobą zgadzam. Ja wiem, że użycie takiego sformułowania jest słabe i mi nie chodzi o samą ocenę takiego użycia frazy. Mi chodzi tylko o to, że ocenę powinien podjąć klient, a nie moderator. Gdyby klient cofnął tekst do poprawy lub go odrzucił zaznaczając, że nie akceptuje takiego użycia frazy to ja bym to zaakceptować bez żadnego ale. Mógłbym mieć tylko do siebie pretensje. I stosując takie sformułowanie byłem świadomy tego, że to może nie być dla klienta ok. No tylko właśnie o to chodzi, że dla klienta, a nie moderatora. No bo z drugiej strony kto wie, a nóż może akurat ten klient nie miałby nic przeciwko takiemu użyciu frazy.  Tylko tego się nie dowiemy, bo tekst do klienta nie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawing ma rację. Moderator ma sprawdzać tekst pod względem wymagań jakościowych i wymagań klienta. Ostatnio odrzucił mi tekst o podatku VAT i możliwościach jego odpisu. Najpierw odesłał do poprawy, nie poprawiłam i wykazałam, że mam rację. Zasada jest prosta Vat odliczasz, od kwoty wprowadzanej do kosztów lub ewidencji środków trwałych. Jeśli obowiązują limity, to dotyczą równocześnie VAT i PIt. Tekst czekał na moderację kilkanaście godzin, w międzyczasie moderację przeszły inne teksty. Ostatecznie tekst został odrzucony przez moderatora i odliczono mi 1,37 zł:P. Najśmieszniejsze jest to, że moderator odesłał mnie do tekstu na podstawie m.in, którego pisałam. Czytanie ze zrozumieniem jest dla niektórych zadaniem zbyt trudnym. Zgodnie z tokiem myślenia moderatora kupując auto za 500 tys. w środki trwałe mogę wpisać maksymalnie 150 tys., a VAT odliczyć w wysokości 115 tys. Totalna bzdura, ale moderator jest alfą i omegą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można zauważyć, że katalogi to ostatnio zdecydowana większość. Zastanawiam się, czy TB zdecyduje się podnieść ceny za te katalogi, bo wiele z nich pozostaje niezrealizowanych (no chyba, że się mylę), a pisze się je dużo trudniej niż precle.

 

Inna sprawa jest taka, że jak zaczynałem pisać na TB 3 lata temu, to większość katalogów miała długość 500-600, no max. 800. Teraz większość katalogów to 1000-1500, a nawet więcej. Podejrzewam, że klienci wykorzystują te katalogi do czegoś innego, np. jako teksty na swoje strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zleciłem wypłatę w środę wieczorem. Ciekawe ile będę czekał.

Takie opóźnienia są mega wkurzające. Jak serwis sam deklaruje, że wypłaca w max 3 dni to człowiek mając taką informację wypłaca środki tak, aby dostać je wtedy kiedy potrzebuje. Innymi słowy, jak ktoś potrzebuje gotówki np. na piątek to sobie odlicza te 3-4 dni i zleca wypłatę np. we wtorek. Potem się okazuje, że przelewu nie ma i jest lipa.

Ja wiem, że formalnie zgodnie z regulaminem TB ma 14 dni na przelew, ale jeśli samemu się deklaruje realizację wypłat co 2-3 dni to powinno się własnej deklaracji dotrzymywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Proszę Was o interpretację części zlecenia:

 

"jakie są główne firmy działające na rynku". 

 

Jest to tematyka konkretnego rodzaju pożyczek. Czym są te pożyczki, na czym polegają + opis powyżej. Czy w tym przypadku mogę wymienić nazwy głównych firm działających na rynku? Właśnie otrzymałam odrzucenie tekstu, ponieważ "Jeśli klient o to nie prosi, w tekstach zapleczowych proszę nie wymieniać nazw konkretnych firm, produktów, itp."...

 

No więc klient prosi, czy nie prosi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności