Jump to content

Do Pana Jakuba


Recommended Posts

Pytałem juz o to wcześniej ale nie do czekawszy sie odpowiedzi zapytam jeszcze raz:

1. Strona którą pozycjonuje w NetSprincie zachowuje sie "pijany zając"; raz jest, potem jej nie ma, raz jest na 5 miejscu raz na 35. Mówił Pan o kłopotach z serwerm ale też powiedział Pan że lada moment będą wymienione. Czy to znaczy że jeszcze nic nie zrobiliście w tej kwestii?

2. Na waszej stronie przeczytałem o Trafic Index:

Traffic Index oparty jest bowiem na obiektywnej i nie zmanipulowanej ocenie przez Internautów praktycznie wszystkich polskich serwisów internetowych, zawartej w badaniu Megapanel PBI/Gemius. W ten sposób Traffic Index jako pierwszy na świecie uwzględnia w tak dużym stopniu analizę ruchu na poszczególnych serwisach.

tym bardziej dziwi mnie całkowita degradacja http://www.fit.pl, ktory kazdego dnia odwiedza 4-5 tysiecy osob. Mamy takze inwokacje Gemiusa ktore badaja nasza ogladalnosc.

Odnosze wrazenie że w miare ziwekszania ogladalnosci Netsprint coraz bardziej nas degradował. Prosze, oto nasze aktualne statystyki:

http://ranking.stat.pl/index.php?reg=%3Fre...fit.pl&typ=stat

3. Spam. No właśnie. Tyle sie mówi o tym obiektywnym TrafficIndex, choc ja {vide pkt.2 } niedostrzegam tego. Jeżeli w Netsprincie, choc nie tylko, wpiszę przykładowo słowo "odchudzanie" na pierwszych miejscach zobacze takie strony jak:

http://www.twojadieta.info/

ktorej słowa kluczowe to:

<META name=keywords content="dieta,diety,odchudzanie,spis diet,dieta,diety,odchudzanie, katalog z dietami,dieta,diety,odchudzanie, diety, odchudzanie, dieta, odchudzanie, dieta,diety,diety odchudzaj±ce,odchudzanie,dieta,diety">

co 2 słowo to "odchudzanie" ....

Tyle sie naczytałem, także na tym forum o etykiecie, niedozwolonych metodach pozycjonowania, niezalecanych metodach pozycjonowania, o tym jak ważna jest merytorycznie zawartość strony że nawet nie chce mi się tłumaczyć co mnie tu razi.

Słowo 'odchudzanie', w "merytorycznej" części tej strony znalazłem tylko RAZ i to w BANERZE GOOGLA [ :-)]

Mam nadzieję że tym razem doczekam sie odpowiedzi

Pozdrawiam

Emilian Kuleta

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

emiliann.

Netsprint olewa Ciebie. Ty olej Netsprinta.

Ilość wejść z Tej szukajki jest lekko półśmieszna.

Netsprint jest firmą nastawioną na szybki zysk. Jeśli Napiszesz źe chcesz kupić boks sponsorowany to z pewnością odpiszą :D

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie... ja tu po raz pierwszy, ale ten temat znalazłem własnie szukając odpowiedzi na pytanie, które w angielskim skrócie brzmiałoby WTF?

Z przyjemnością ujrzałem moją stronę jako pierwszą wśród wyników w Netsprincie na zapytanie "fraza + miasto", ale co ciekawe na wp.pl wpisując to samo nie mogę się odnaleźć w ogóle, a też byłem na pierwszym miejscu lub trzecim. To jak to jest? :) Myślałem, że wp.pl to netsprint, a tu widzę, że czeski film.

Zresztą nie wiem też co się stało z wynikami w Onecie. Sytuacja podobna. Zniknąłem. Na zapytanie "fraza + miasto" pojawiają się w wynikach strony ani nie związane z frazą ani z miastem, a mnie wciąż nie widać. Co ciekawe wcześniej też byłem wysoko (pierwsza strona, 4-6 pozycja).

Biorąc pod uwagę fochy Google'a (ślamazarność, antyspamerskie systemy blokujące wszystko co się da tak "na wszelki wypadek" - ja dostałem sandbox'a) nie będę ukrywał, że najsensowniejsze wyniki zawsze dostaję w MSN. I nie dlatego, że tam jestem. Po prostu zanim na liście wyników pojawi się strona "z kosmosu" wcześniej wyskoczą wszystkie strony, które odpowiadają treścią zapytaniu. No... i ta przejszystość wyników! :angry:

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

> Z przyjemnością ujrzałem moją stronę jako pierwszą wśród wyników w Netsprincie na zapytanie "fraza +

> miasto",

też tak miałem, moja strona była w czołówce, na pierwszym miejscu wlasciwie ale tylko przez jakies 3 miesiace. Teraz w googlach nadal jestem na pierwszym miejscu a w Netsprincie jestem zadowolony jak cokolwiek znajdzie i to po wpisaniu nazwy domeny!

Pan Jakub twierdzil jakoby to byla wina serwerow i obiecal że w najblizym czasie problem wyeliminuje. Dodam jeszcze że po jego chyba interwencji strona na kilka dni wrocila do wynikow wyszukiwania po czym znowu znikla.

A teraz jak widzicie Pan Jakub sie juz do mnie nie odzywa.

Link to post
Share on other sites

Podobno pierwotnie wyszukiwarki miały służyć internaucie. Ten szukając informacji w internecie mógł skorzystać z jednego z kilku engine'ów wyszukujących by znaleźć odpowiednią dla zapytania witrynę. Tak więc szukając np. "technologii wyrabiania parówek" odnajdywał strony temu poświęcone (słowa kluczowe, treść, nagłówki). Później pojawiła się pewnego rodzaju paranoja, słuszna zresztą. Większość mechanizmów wyszukujących opierało wyniki na tagach meta więc tworząc stronę o parówkach dobrze było wpisać słowa kluczowe: porno, mp3, britney spears. Wycwaniono się więc i wprowadzono setki skomplikowanych algorytmów, wyniki wyszukiwania są dziś biznesem, a treść znajdowanych stron nawet w ponoć idealnym Google nie jest adekwatna do oczekiwań (jestem poczukiwaczem informacji w internecie i z wyszukiwarek korzystam kilkadziesiąt razy na dzień).

Efekt mamy taki, że dziś nawet w Google szukając "technologii wyrabiania parówek" znajdziemy strony firm, które najwięcej płacą by zostać znalezionymi. To taki paradoks i hipokryzja jednocześnie - wyszukiwarki krzyczą o tym jak to istotna jest zawartość serwisu, a z drugiej strony oferują płatne linki, reklamy czy PFI. Mając kupę kasy nie musiałbym siedzieć nad stworzeniem strony full CSS, gdzie w kodzie poza tekstem treści znajdują się jedynie tagi <DIV>, <P> czy <LI>. Te wszystkie slogany o filtrach i innych pierdołach są dla biedaków. Liczy się kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Witrynę BMW zabanowano w Google za Backdoor'a. Jeden telefon, usunięcie backdoora i sprawę załatwiono. Teraz Ty zrób coś takiego. Może po roku wrócisz do wyników.

Edited by Liszu
Link to post
Share on other sites

Pan Jakub Tobie nie odpowie bo wyskoczyłeś z agesywnym textem, na jego miejscu olałbym taki post, co tez zapewne uczynił, jak ludzie zaczną nabierać kultury, tak przedstawiciele zaczną odpowiadać.

Prawdę mówiąc :

Naskoczyłeś na jedyną osobą którą znasz z NETSPRINT i która udziela się na forum, a nawet nie masz 100 % pewności że ta osoba tam pracuje i że to na pewno ktoś z NETSPRINT.

Na jej miejscu bym się nie odezwał, bo reagujesz agresywnie do wyszukiwarki której nie znasz i o której nie masz pojęcia, to jest algorytm który ktoś stworzył, okaż jakikolwiek szacunek ( antypatrioto ), albo stwórz swoją wyszukiwarkę i zbieraj opier... od ludzi ( pionków ) którzy w obliczu kilkuset tysięcy klientów znaczą niewiele, a najwięcej krzyczą. Rozróżniaj pojęcia "KONSTRUKTYWNA KRTYTKA" oraz "J..... POLSKA AGRESJA" bo mam już dość tego że Polak Polakowi Wilkiem :)

Ktoś zarabia tworząc algorytm tej szukajki, ty jesteś jednym z tysięcy i skoro sam nie umiesz stworzyć lepszej wyszukiwarki, to zgłaszaj błedy, ale w sposób kulturalny a nie jakby to był ich obowiązek i byłbyś pępkiem świata ;)

PS. Na miejscu Kuby bym olał tego posta !

PS. 2 Ja również zareagowałem agresywnie - przepraszam, ale coś we mnie pękło

Edited by zerocool

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Link to post
Share on other sites

ZC, nie przesadzajmy. Tekst L jest całkiem racjonalną oceną mechaniki i priorytetów wyszukiwarek - dosyć oczywistą zresztą. E natomiast stwierdził, że ma kłopot, więc skierował się do odpowiedniego działu i usiłuje coś załatwić. Gdzie problem ?

stwórz swoją wyszukiwarkę i zbieraj opierdol od ludzi ( pionków ) którzy w obliczu kilkuset tysięcy klientów znaczą niewiele, a najwięcej krzyczą

Sposób traktowania "pionków" świadczy o klasie drugej strony. Jak wiesz, klasę się ma lub nie, ale nie można jej miewać. Oczywiście, wolny kraj - więc firma może posyłać patriotycznie pionka na drzewo, ale docelowo setki tysięcy pionków zrewanżują się jej tym samym. Support jest chyba ostatnim elementem konkurencyjności, na którym rodzime produkty mogą jeszcze powalczyć o klienta z gym & co.

Przeczytaj i zrób to, co możesz zrobić leukodystrofia metachromatyczna, następnie udaj się na stronę TOZ i pomóż tym, którzy pomagają braciom mniejszym.

Link to post
Share on other sites
[edytowane-Erbit]

Nie cytuj bez potrzeby.

Witam po krótkim urlopie,

1. Serwis fit.pl jest w naszych zasobach a na hasło fit na 1 miejscu:

http://www.netsprint.pl/serwis/search?fff=0&q=fit&rpp=10

2. Żaden serwis, który przestrzega zasad Kodeksu Etycznego SEO, nie jest przez NetSprint.pl degradowany.

Obecnie mamy ponad 4000 Waszych dokumentów.

3. Strona główna www.twojadieta.info po Pana zgłoszeniu została usunięta z naszych zasobów.

Dziękuję i pozdrawiam,

Robert Sadowski

Link to post
Share on other sites

emiliann.

Netsprint olewa Ciebie. Ty olej Netsprinta.

Ilość wejść z Tej szukajki jest lekko półśmieszna.

Netsprint jest firmą nastawioną na szybki zysk. Jeśli Napiszesz źe chcesz kupić boks sponsorowany to z pewnością odpiszą ;)

Nikogo nie lekceważymy. Nie jesteśmy jednak w stasnie odpowiadać natychmiast na wszystkie wpisy.

W przypadkach szczególnie pilnych proszę o info na robert.sadowski@netsprint.pl z linkiem do pytania z tego forum.

Robert Sadowski

Witam Panowie... ja tu po raz pierwszy, ale ten temat znalazłem własnie szukając odpowiedzi na pytanie, które w angielskim skrócie brzmiałoby WTF?

Z przyjemnością ujrzałem moją stronę jako pierwszą wśród wyników w Netsprincie na zapytanie "fraza + miasto", ale co ciekawe na wp.pl wpisując to samo nie mogę się odnaleźć w ogóle, a też byłem na pierwszym miejscu lub trzecim. To jak to jest? B) Myślałem, że wp.pl to netsprint, a tu widzę, że czeski film.

Zresztą nie wiem też co się stało z wynikami w Onecie. Sytuacja podobna. Zniknąłem. Na zapytanie "fraza + miasto" pojawiają się w wynikach strony ani nie związane z frazą ani z miastem, a mnie wciąż nie widać. Co ciekawe wcześniej też byłem wysoko (pierwsza strona, 4-6 pozycja).

Biorąc pod uwagę fochy Google'a (ślamazarność, antyspamerskie systemy blokujące wszystko co się da tak "na wszelki wypadek" - ja dostałem sandbox'a) nie będę ukrywał, że najsensowniejsze wyniki zawsze dostaję w MSN. I nie dlatego, że tam jestem. Po prostu zanim na liście wyników pojawi się strona "z kosmosu" wcześniej wyskoczą wszystkie strony, które odpowiadają treścią zapytaniu. No... i ta przejszystość wyników! ;)

Pozdrawiam

WP.pl korzysta z naszego silnika (rozwiązania, algorytmu). A jeśli chodzi o kwestię wyników to zupełnie inna sprawa. Nasz robot i robot WP.pl indeksują dokumenty zupełnie niezależnie. Różne są bazy zasobów i bazy dokumentów - spamerów.

Wniosek z tego taki, że pozycjonując serwisy trzeba traktować WP.pl i NetSprint.pl zupełnie osobno.

Pzdr.,

Robert Sadowski

Link to post
Share on other sites

Liszu - jedna uwaga - widzac Twoj styl i majac info ze masz bana na Googlach sądze, że powinienes sie powaznie zastanowić co robisz zle. Nie czy ale co.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy