Jump to content

Narzędzia do analizy BL oraz ich jakości


Recommended Posts

Witam,

Mam takie pytanie, szukam i szukam po necie czegoś rozsądnego, wiadomo jeżeli mamy do analizy z 200 linków to można to zrobić ręcznie ale jeżeli mamy do przeanalizowania kilka ładnych tysięcy to czy jest coś fajnego do pomocy w tym?

Znalazłem narzędzie http://www.linkdetox.com/ ale cena abonamentów jak na polskie warunki jest trochę wysoka, z czego korzystacie w przypadku filtra czy analizy BL godnego polecenia ?

Nie chodzi mi o narzędzie darmowe ale z dobrym stosunkiem ceny do efektywności.

Pozdrówka!

Link to post
Share on other sites

ale takie narzędzie i tak nie wie, co wg G. jest "be", więc de facto można to sobie o kant d... rozbić. Co więcej same ludziki z G. nie wiedzą, jak będzie rozpatrywał Cię typek X to dla niego to co zostało może być nadal bardzo złe, nienaturalne i w ogóle powinieneś zostać wtrącony do lochu ;) a jak na to samo spojrzy typek Y to będzie cacy a jeszcze innemu się nie będzie chciało zagłębiać i całkiem "na dwoje babka wróżyła". Spróbuj usuwać po troszkę i nękać ich zgłoszeniami o rozpatrzenie, może akurat się uda ;)

Najlepiej byłoby żeby MC w swoim magiczym panelu sprawdził co z Twoimi linkami, ale ten też nie ma pojęcia jak to jest i woli robić głupie miny nagrywając kolejne kretyńskie filmiki ;)

Link to post
Share on other sites

detox to tylko narzędzie wspierające. Analiza opiera się i tak na subiektywniej ocenie domeny czy linka wiec nie ma jednoznacznej odpowiedzi co je good a co baaaad.

Tak więc czy zapalcisz 69Euro czy 500Euro za narzędzie nie poznasz odpowiedzi bo tylko Google wie a ocena jest czysto hipotetyczna. Tego typu narzedzia swoją analize opierają na swojej ocenie bądź (tak jak w linkdetox) na analizie wykonanej przez ich użytkowników. Ale to i tak jest czyste zgadywnaie ...

NIE MA narżedzia ktore w 100% odpowie - tak ten link jest zły i usuń go :)

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, test linka ze stopki audyt seo - zobaczymy co wyjdzie. M

 

 

Link to post
Share on other sites

Na http://cemper.co/trialtopnav można skorzystać z triala, ale niestety w tej wersji nie ma opcji wgrania danych z narzędzi dla webmasterów, więc dane będą niepełne, mimo że LD pobiera dane z kilku baz. Na https://www.linkresearchtools.com/members/signup.php?product=linkdetox&track=linkdetoxpro&subid=814158 można kupić 1 kredyt za sensowną kwotę. Mnie się udało (ale sporo się musiałam naklikać, bo teraz nie znajduję tej opcji) za niskie kwoty dokupić np. po 1 albo nawet 10 kredytów. Minus taki, że przepadają po miesiącu.

Na razie nie korzystałam z innych narzędzi wspomagających analizę, więc polecam LD, ale w opcji z możliwością wgrania danych z WMT. Nawet jeśli nie ma się zamiaru patrzeć na ich reguły (czy link jest toksyczny czy nie), to dostajemy szczegółową analizę z anchorami, atrybutami (nofollow, dofollow) i wieloma innymi informacjami, które przydadzą się później przy samodzielnej analizie. Wiem, że Radek Kubera pracuje teraz nad jakimś narzędziem dostosowanym do polskich realiów, więc może warto jego dopytać, kiedy planuje uruchomienie.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście rozumiem że nikt mi nie odpowie na pytanie że ten link jest zły a ten dobry, chodzi mi bardziej o narzędzie które sprawdzi to co może sprawdzić np:

- czy url na którym jest mój link jest zaindeksowany w google lub czy domena jest w site - jeżeli nie to możliwy jest ban strony

- strona na której jest mój link jest zainfekowana

- oczywiście sprawdzenie PR domeny na której wisi mój link

- sprawdzenie czy link umieszczony jest nofollow

- sprawdzenie liczby BL domeny

Chodzi mi o zautomatyzowanie pewnych podstawowych rzeczy, jeżeli mamy 200 linków to można to zrobić ręcznie ale jak mamy kilka czy kilkadziesiąt tysięcy to ręcznie raczej jest to nierealne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy