Jump to content

Migracja wersji Joomla! a wyniki SEO


Recommended Posts

Witam wszystkich. Tak przeglądałem forum ale nie znalazłem nic co dało by mi odpowiedź na pytanie czy migracja do nowszej wersji Joomla! (z 1.5 do 2.5) będzie miała wpływ na wyniki pozycjonowania?

Mam stronę na Joomla! 1.5 od jakichś 5 lat. Ma już jakieś swoje wyniki w Google. Teraz chciałbym odświeżyć nieco stronę i przejść na Joomla! 2.5. Mam jednak pewne obawy, że po migracji zniknę z Google. Ma ktoś może receptę na bezbolesne przejście?

Osobiście rozważałem:

- instalację świeżej Joomla! 2.5 w nowym katalogu i późniejszy redirect

- migrację zgodnie z procedurą Joomla!

Nie ukrywam, że wygodniej byłoby zacząć od zera ale czy są szanse na zachowanie wyników pozycjonowania zachowując np. strukturę linków i treści?

Link to post
Share on other sites

Każda zmiana ma wpływ na pozycje :) z tym że czasem może to być zmiana pozytywna a czasem negatywna. Na pewno warto zachować strukturę linków i treści, a to czego się nie da zachować odpowiednio przekierować za pomocą 301.

Obydwie metody które rozważasz dadzą podobne rezutlaty, jednak użycie dedykowanych narzędzi np: com_spupgrade_2.1.15.zip lub com_jupgrade-2.5.2.zip zaoszczedzi Ci masę czasu. Jak chcesz koniecznie budować od postaw zainteresuj się programe j2xml-importer - zaimportujesz z jego pomocą artykuły ze starego serwisu

Bezbolesnej recepty nie ma :) Ogólnie to czy migracja jest łatwa czy cięzka zależy od ilości uzytych zewnętrznych dodatków i komponentów, bo wszystko (prawie) trzeba zainstalować od nowa

Link to post
Share on other sites

Polecam jUpgrade.

Nie wiem jak bardzo masz rozbudowana stronę i jak zbudowaną, ale nie powinieneś mieć problemów ze strukturą linków i treści.

Główny ból to męczenie się z migracja szablonu...

Marketing Internetowy - SEO/SEM - km-web.pl

Link to post
Share on other sites

Też aktualnie migruję 1.5 do 2.5, użyłem jUpgade i mniej więcej content przeszedł bezboleśnie - moim zdaniem wyniki w serpach nie powinny się pogorszyć, zwłaszcza jak zadbasz o optymalizację 2.5, jak najkrótszy czas ładowania strony itp.

W moim przypadku po poprawkach na pewno będzie tylko lepiej, bo "autor" do żadnej z podstrony nie nadał description a title każdej podstrony jest taki jak strony głównej... :peace::paker:

Edited by alan0z

Auto do ślubu - Oferta wynajmu samochodu ślubnego wraz z kierowcą, Bielsko-Biała.

Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By albercik81
   Witam wszystkich,
    
   Przygotowuję się do przeniesienia strony (poradnika - który zawiera newsy i artykuły) do Wordpress'a.
   Strona ma CMS zrobionego indywidualnie dawno dawno temu i zawiera około 500 newsów i 500 artykułów.
    
   Obecna struktura adresów wyglada tak:
   NEWSY: http://nazwadomeny.pl/?a=news&id=124 ARTYKULY: http://nazwadomeny.pl/?a=article&id=489 Strona widnieje w sieci od ponad 10 lat - i fakt stracila w ostatnich latach na oglądalności ze wzgledu na SEO i inne stronki... ale mam nadzieję, że nowy silnik i zabawa z optymalizacją strony podniesie ją... a i tak przejscie na inny silnik jest nieunikniony.
    
   Nowe adresy preferowałbym w takim zapisie:
   NEWSY: https://nazwadomeny.pl/firma-X-zbudowala-nowy-magazyn ARTYKULY: https://nazwadomeny.pl/czym-jest-fajny-krawat  
   Moje pytania:
   1) Chciałbym zrobić mapowanie linków serwisu. Jakich narzędzi używacie do tego? Screaming Frog znam... tylko w tym przypadku jest więcej niż 500 linków... może jakieś inne narzedzie? Może są jakieś online rozwiazania które są darmowe? 
   2) Przekierowania 301.
   2.1. Nie wiem czy mozna to wykonać automatycznie -> stworzenie wszystkich artykułów / newsów z obecnej bazy danych... i wrzucenie tego do Wordpressa automatem, a potem chyba już manualne zmiany wg mnie - bo tresci nie maja znaczników <h1> itd. W treściach są fotki czyli też trzeba bybyło to wykonać / wrzucić... czy są jakies metody na to automatyczne czy półautomatyczne (tylko cześć z bazy wrzucić, a potem manualnie ustawić / dodać fotki)?
   2.2. Przy przekierowaniach chciałbym posłuzyć się .htaccess plikiem. Czy regułę jak poniżej (dla newsa id124 - ostatni wiersz) należy użyć dla każego linku jezeli zmieniam jego tytuł? Czyli np. Jeżeli mam 500 newsów.. to pojawi się 500 takich wierszy (dla każdego adresu) w pliku .htaccess?
   RewriteEngine On RewriteCond %{SERVER_PORT} !^443$ RewriteCond %{HTTPS} off RewriteRule ^(.*)$ https://www.nazwadomeny.pl/$1 [R=301,L] //301 Redirect Old File Redirect 301 /?a=news&id=124 /firma-X-zbudowala-nowy-magazyn 2.3. Jakich narzedzi mozna użyc do tworzenia 301, jezeli jest ich dość sporo? Znam htaccessredirect.net ale tam uzywalem do pojedynczych adresow... moze jest jakis automat gdzie podjae sie wiele adresow a potem generowany jest plik .htaccess? 
   2.4. Pojawił się inny pomysł z tymi przekierowaniami.. nie robić ich, a ręcznie ustawić URL do artykułów jak było to pierwotnie. Czy ma to jakiś sens? Czy jeżeli wykonywana jest ta migracja to od razu zadbać o SEO bardziej (url z haslami, tytulem jest lepsze od strony SEO, niż sam nr ID newsa, czy artykułu)? W przyszłosci i tak chyba należałoby wykonać 301-i gdyby byla potrzeba /chęć zmiany URL adresu na posiadający tytul słowny - sądo tego jakieś wtyczki? Podzieli się ktoś doświadczeniem w tym temacie? 
    
   --
   Będę wdzięczny za wszelkie sugestie czy info w temacie. Czy w 1 kroku zachować stare adresy i pozwolić stronie się zaindeksować ze starymi adresami, ale bardziej sformatowaną treścią, znacznikami, oznacoznymi fotkami w artykułach itd., a ewentulną zmianę tytułów artykułów / newsów odłożyć w czasie... jak Google się nauczy odświeżonej strony?
   Pozdrawiam,
   AL
    
    
    
  • By Damieen
   Od kilku miesięcy nie potrafię zlokalizować problemu z wyświetlaniem złej czcionki mojej strony na urzadzeniach apple i przegladarce safari. 
   Po wejsci na stronę lub podstronę uzywajac przegladarki Safari treśc artykułów i newsów na stronie jma zmienioną czcionkę. Przeglądarka przypisuje całej stronię czcionkę która jest użyta na stronie tylko i wyłącznie w nagłówkach (mowa o font walkway), tresc strony jest domyślną czcionką tahomą. Oczywiście na innych przegldarkach działa wszystko ok.
    
   Jakieś pomysły w czym może tkwić problem i jak go rozwiązać?
   Dotyczy to strony: http://www.dj-studio.pl
    
   W załączniku dla porówniania screenshot z Iphone.

  • By malla761
   Witam,
   jeśli komuś zechce się pochylić nad pytaniem będę wdzięczna. Otóż po ostatnich aktualizacjach Joomla ( do wersji najnowszej)  mam mnóstwo nowych stron zaindeksowanych w google ( przykładowy adres w tytule). Nie wydaje mi się, żeby to było zamierzone ze strony Autorów ... Aktualizacja przebiegła pomyślnie. Nadto od jakiegoś czasu "znikają" nam linki przychodzące ... obawiam się nieuczciwych zabiegów ze strony konkurencji ( ale tego chyba nie sprawdzimy? ), jednak może problem tkwi w Joomla? 
   Pozdrawiam  
   P.S. Oba zjawiska wystąpiły w tym samym czasie, ale może jednak nie powinnam ich łączyć?
  • By oktus
   Cześć!

   Ok. roku temu stworzylem stronę opartą na WP połączoną z forum na PHPBB3. Aktualnie doszedłem do momentu, w którym zyskałem odpowiednią widoczność w Google i chcę przetestować pomysł pod kątem jego dochodowości. Nawiasem mówiąc tego PHPBB3 dosyć obecnie żałuję.
   Witryna oferuje usługę, która aktualnie dostępna jest za darmo. Po rejestracji użytkownik ma pełny dostęp. Chciałbym wdrożyć procesor płatności, płatność miałaby odbywać się przelewem lub SMS (Możliwe, że staniemy przy samym SMS, w zależności od opłacalności/warunków)- czyt. użytkownik zyskuje dostęp rejestrując się, ale najpierw musi zapłacić. 
    
   Poszukuję specjalisty / firmy, która:
   - dokona migracji forum z PHPBB3 na skrypt... no właśnie... taki, który będzie współpracował z procesorem płatności, uniemożliwiając do niego dostęp przed zapłaceniem. Na prv mogę podać przykładową stronę konkurencji, która prowadzi zbliżony model,
   - (mile widziane, znacznie przyspieszy działania) miała do czynienia z procesorami płatności i jest w tym temacie w stanie doradzić odpowiednią firmę, która zapewni obsługę płatności.
    
   Nie wymagam dostosowania pod kątem SEO. Dokonam niezbędnych edycji. Ważne, żeby sam skrypt forum był w miarę możliwości SEO-friendly. 
    
   Współpraca miałaby odbyć się w taki sposób, że zostanie postawiona developerska wersja nowego forum. Po jej ukończeniu chciałbym dokonać edycji pod kątem SEO, przenieść forum pod poprzedni URL, dać 301 na kategorie. W zasadzie tyle. Cenowo nie będę bardzo wybredny. Priorytet stanowi profesjonalne wykonanie stabilnie działającego forum sprzężonego z procesorem. 
    
   Czy jest tu ktoś kto byłby pewien profesjonalnego podjęcia się tematu lub możecie kogoś/jakąś firmę w tej kategorii polecić?
    
    
   Kontakt: piotrowskimichal221@gmail.com
    
   Dzięki z góry!
   Pozdrawiam!
  • By moto-strefa
   Dzień dobry,
    
    Poszukuje osoby, która w sprawny sposób dokona migracji danych z CMS: Drupal, na WordPress.  Serwis, w którym planuje zmienić cms to http://samnaprawiam.com . Zależy mi głównie na zachowaniu:
    
   - szablonu
   - wpisów 1 do 1 (wpis+foto), z aktualnymi adresami www
   - kategorii
    
   Będę wdzięczny za nadesłanie oferty cenowej na PW
    
   Kontakt:
   poczta@visera.pl 
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy