Skocz do zawartości

Problem z pozycjonowaniem


dino6213221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem a mianowicie poycjonuję stronę: www.symetro.pl. Wszystko idzie dobrze pod frazą 'wykonczenia wnetrz rzeszów' a pod frazą 'wykończenia wnętrz rzeszów' strona nie pokazuje się w wyszukiwarce. Kodowanie strony ustawione jest na utf-8. Na początku myślałem, że jest to wina złego umiejscowanienia metatagu określającego kodowanie ale gdy przeniosłem go wyżej strona całkowice przestała pokazywać się w google. Czekałem tydzień z nadzieją, że wróci ale tak się nie stało. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

za porządne linkowanie

Za porządne linkowanie to dostanie co najwyżej filtra przy tak zoptymalizowanej stronie jak ma teraz. Doradców pełno, wprowadzających w błąd jeszcze więcej. Nie wiem czy specjalnie czy przez niewiedzę.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem na co ja mam patrzeć a Ty jak masz wprowadzać w błąd to lepiej nic nie pisz. Specjalisto od linkowania.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dino - popatrz na stronę jakby Google na nią patrzyło. Czy po treści i znacznikach będzie wiedziało, że chcesz by akurat na tę frazę wywindowało stronę do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze optymalizacja

Popraw linkowanie wew

masz link do adres.pl/index.php zmień tak by było samo adres.pl

Drugie linki ja ci się ma pokazywać na tą frazę jak nie masz prawie linków z tym anchorem

Linkuje sobie np z tych katalogów > https://www.cezzy.pl/50-najlepszych-katalogow-aktualizacja-1-12-2011/

Są tam co masz za 1 zł wpis

Linkuje różnie > adres strony | anchor docelowy | anchor docelowy jakieś słowo

Na tak słabe frazy powinno dać radę.

SEO is dead

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Brak odpowiedniego tytuły na stronie głównej

- Nieunikalne tytuły na podstronach

- za długie meta description

- linkowanie do index.php w zakładkach

-

</img>
,
</br>

-

<meta name="2 days"/>
nie wiem po co.

Poza tym nie masz prawie żadnych linków przychodzących, a linkowanie na jedną frazę skończy się filtrem. Radziłbym też pozycjonować na frazy z większym ruchem - np. remonty Rzeszów.

Najtańsze domeny w Polsce - 13685790121473354021 -3% kod na dowolny serwer wirtualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie jeszcze raz ocenić stronę? Poprawiłem linkowanie wewnętrzne, dodałem tytuły do zdjęć, skróciłem meta description, zmieniłem tytuły podstron, zmieniłem trochę tekst na stronie głównej tak aby występowały w niej słowa wykończenia wnętrz rzeszów. Macie jeszcze jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to nie zrobiłeś nic oprócz zmiany tekstu. Nie masz w ogóle linkowania wewnętrznego, kto robi nagłówki jako zdjęcia? Na podstronach też pasuje wrzucić jakiś tekst. Ogólnie jest w dalszym ciągu źle.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie jeszcze raz ocenić stronę? Poprawiłem linkowanie wewnętrzne, dodałem tytuły do zdjęć, skróciłem meta description, zmieniłem tytuły podstron, zmieniłem trochę tekst na stronie głównej tak aby występowały w niej słowa wykończenia wnętrz rzeszów. Macie jeszcze jakieś sugestie?

  1. Zanim zaczniesz wprowadzać zmiany zastanów się jeszcze raz nad frazami kluczowymi, pod którymi chciałbyś aby twoja strona była wysoko. Założyłem, że do tej pory celowałeś w to co wpisałeś w tag 'keywords' czyli:
    wykończenia, wykonczenia, wnetrz, wnętrz, rzeszow, rzeszów, malowanie, szpachlowanie, układanie, płytek
    *meta tag keywords nie jest używany przez google w zwykłym wyszukiwaniu
    Ja bym raczej celował w: (luźne propozycję)
    firmy budowlane rzeszów
    remonty rzeszów
    firma budowlana rzeszów
    usługi budowlane rzeszów
    usługi remontowe rzeszów
    wykończenia wnętrz rzeszów
    Poświęć chwilę czasu na proces doboru odpowiednich fraz kluczowych. Ten etap jest bardzo ważny bo w pewnym stopniu determinuję późniejszą konstrukcję tytułów, opisów, treści na stronie oraz strategii linkowania.
    Dostępne jest darmowe narzędzie, które pokazuję przybliżoną liczbę wyszukiwań dla danych zapytań: https://adwords.google.pl/o/KeywordTool
    Dodatkowe źródła opisujące proces doboru fraz kluczowych:
    https://www.ittechnology.us/co-kazdy-powiniem-wiedziec-o-szukaniu-slow-kluczowych/
    https://www.seomoz.org/beginners-guide-to-seo/keyword-research
  2. Ustalenia jednej domeny (z www albo bez www) - ustaw przekierowanie 301
  3. Poprawy meta tagi (title i description)
    Tak aby odzwierciedlały to co jest na stronie
    Dodatkowe źródła:
    https://www.seomoz.org/learn-seo/title-tag
    https://www.seomoz.org/learn-seo/meta-description
  4. Wzbogać stronę o więcej treści
    Obecnie jest zdecydowanie za mało treści. Zacząłbym od wzbogacenia oferty

Mam nadzieję, że się przyda :)

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Malec! Bardzo mi pomogłeś!

Ad. 1. Użyłem narzędzia które mi podałeś i faktycznie wyszło, że pozycjonowanie pod frazę "remonty rzeszów" może być bardziej opłcalane od "wykończenia wnętrz rzeszów". Zdecydowałem, że będę pozycjonował pod obie frazy.

Ad. 2. Dodałem. Teraz strona będzie przekierowana do postaci bez www.

Ad. 3. Wydaje mi się, że teraz będzie trochę lepiej. Ponieważ brand name firmy nie jest znany dodawałem go na koniec title. Działałem z zasadą "Ważne słowo kluczowe - mniej ważne słowo | brand name". Co do description starałem się opisać stronę przy użyciu słów kluczowych. Mógłbyś rzucić okiem jeszcze raz?

Ad. 4. Znasz może jakiś fajny poradnik jak pisać dobre teksty pod seo na stronę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 4. Znasz może jakiś fajny poradnik jak pisać dobre teksty pod seo na stronę?

Możesz tutaj zajrzeć: https://www.copyblogger.com/copywriting-101/ . Generalnie pamiętaj, że z twojej strony będą ostatecznie korzystać ludzie więc uważaj na rozbudowane teksty napchane frazami kluczowymi bo czasami trudno wytrzymać więcej niż 15 sekund na takiej stronie :)

Ad. 3. Wydaje mi się, że teraz będzie trochę lepiej. Ponieważ brand name firmy nie jest znany dodawałem go na koniec title. Działałem z zasadą "Ważne słowo kluczowe - mniej ważne słowo | brand name". Co do description starałem się opisać stronę przy użyciu słów kluczowych. Mógłbyś rzucić okiem jeszcze raz?

Tytuły o wiele lepiej niż poprzednio. Tytuły nie wpływają bezpośrednio na ranking strony ale ich prawidłowa konstrukcja wpływa na współczynnik klikalności dlatego warto o nie zadbać.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności