Jump to content

Czy firma pozycjonująca mnie naciąga?

Recommended Posts

Witam

Mam pewien problem z firmą pozycjonującą. Otóż płacę tylko za pozycje od 1 do 10. I zawsze pierwszego dnia każdego miesiąca dostaje fakturę i informacje na jakiej pozycji jest dana strona. Problem w tym że nijak nie pokrywa się to z rzeczywistością. Miałem na fakturze informacje przez przez cały okrągły miesiąc moja strona była na 3 miejscu. Co jest absolutnie bzdurą, ponieważ niemal codziennie monitoruje jej pozycje i jest zazwyczaj powyżej 50 pozycji, czasami wejdze na pozycje około 40. A na fakturze jak wół, że przez calutki miesiąc stronka była na 3 pozycji. Co więcej nie widać w danym miesiącu aby był choć jeden dzień z większa ilością wyświetleń (no raczej normalne, że zamiast dajmy 5 wyświetleń miałbym jakieś 40). Zupełnie nie wiem jak z tym walczyć. Płacę sporo dla firmy, a efektów nie ma. Wie ktoś może o co chodzi? Oczywiście wyszukując moja strone w googlach zaznaczam lokalizacje Polska. Proszę o rady, bo z firmą jestem związany aż do wrześnie...

pytanie jest: kto i jak monitoruje wyniki jako globalne, czy jako na polske czy jako regionalne ? Ostatnio spotkałem się z sytuacją, że dane podawane w panelu były dla miejsca a właściwie kilkuset osobowej wsi gdzie firma była zarejestrowana ...

Blog seo.zgred.pl inclick przestał istnieć, teraz wszystko jest na Zgred.pl no i powstał Semgence

nie wnikając w szczegóły i tłumaczenia o byciu zalogowanym w google itp... firma nie dała Ci dostępu do monitoringu? a nie czekając na odpowiedź bo chyba nie... załóż sobie konto przykładowo na webpozycja.pl (darmowe) i zacznij samemu monitorować sobie stronę. Inna sprawa, że piszesz o rzekomej pozycji i o braku efektów .... sam wybierałeś frazy czy firma je proponowała?:) może są takie frazy pozycjonowane, które nie będą miały jakiegoś oszałamiającego ruchu :]

Zgred..LOL :D skasuj to czym prędzej hehehe bo jeszcze ktoś to podłapie:D

@moskit

Nie dostałem nic to monitorowania, oprocz analytics. A co do wyswietlen, to pamietam jak kiedys pozycjonowala mnie inna firma. I jak byłem na pierwszej stronie to miałem ponad 50 wyswietlen, a teraz raptem kilka. I co chyba istone w ani jeden dzień ta liczba sie gwałtowanie nie zmieniała, wiec niemozliwe jast abym był choć raz na peirwszej stronie, a te 3 miejsce to juz całkowita bzdura.

@zgred

Nie za bardzo rozumiem co masz na mysli pisząc "jak" . Nie no oczywiście że dotyczy to wyników wyszukiwania globalnych.

Podałby nazwe firmy, ale nie wiem czy mogę

Załóż konto tutaj http://googlemon.pl/ za darmo Ci sprawdzą pozycje. Poproś o wgląd w firmowe statystyki. Pamiętaj, że jeśli oprogramowanie jest zainstalowane na serwerze firmy mają oni możliwość ręcznej edycji pozycji Twojej strony w statystykach - koniecznie sprawdź czy pozycje pokrywają się z zewnętrznym monitoringiem.

Ja pierdziele, aż nie do pomyślenia, że można tak klienta "ruchać"

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Podałby nazwe firmy, ale nie wiem czy mogę

Oczywiście że możesz - a czemu nie?

Przecież nikogo o nic nie oskarżasz - pytasz tylko dlaczego jest tak a nie inaczej.

Niemniej jednak, po pierwsze to powinieneś zadać pytanie o te rozbieżności w naliczaniu stawki firmie, która Cię pozycjonuje a dopiero później pytać na forum o konkrety. Nikt z nas nie wie przecież, co masz w umowie więc wszelkie wnioski na tym etapie to wróżenie z fusów.

Zgred..LOL skasuj to czym prędzej hehehe bo jeszcze ktoś to podłapie:D

już dawno to podłapali ...

http://seoinfo.edu.pl/nowa-metoda-robienia-w-jajo-czyli-geolokalizacja/

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna na http://foodphotos.eu/ :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

W takim wypadku nie pozostaje nic innego tylko - pokaż te statystyki pozycji, które otrzymałeś, podaj frazę i adres strony oraz swoja miejscowość. Jeżeli będzie to właśnie tak jak to wszyscy powyżej opisali to możesz spokojnie zakładać temat o [nierzetelnych] partnerach żeby może inni się nie nabrali.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

a może najpierw trzeba by z tą firmą pogadać o swoich wątpliwościach? Chyba na początek tak prościej niż od razu lecieć na forum, rzucić ogólnik i liczyć że ktoś ze szklanej kuli wyczyta o co może chodzić?

• Like 2

Dlatego napisałem, żeby pokazała raport z pozycji i url strony. Chyba będzie widoczne wszystko czarno na białym.

Oj tam, a może ktoś z firmy sprawdza pozycje ręcznie i zapomina czyścić cache, wylogowywać się usług G czy inny czort. Może ma ciagle personalizację załączoną i widzi te top 3.

• Like 1

- Reklama -

Miejsce do wynajęcia. Zainteresowany? Zgłoś się na PW z propozycją :)