Jump to content

Listy zmian w Google


Recommended Posts

Na http://insidesearch....65-changes.html znajduje się lista zmian, jaka Google wprwadziło w sierpniu i wrześniu. Co jakiś czas publikują takie informacje, a z aktualnego wpisu najciekawsze są następujące zmiany (nie ma konkretnych dat, ale po IDkach można się domyślić, w jakiej kolejności były wdrażane):

- #82862. [project “Page Quality”] This launch helped you find more high-quality content from trusted sources.

- #84010. [project “Page Quality”] We refreshed data for the "Panda" high-quality sites algorithm.

- #83689. [project “Page Quality”] This launch helped you find more high-quality content from trusted sources.

- #84394. [project “Page Quality”] This launch helped you find more high-quality content from trusted sources.

W skrócie - Panda i premiowanie wysokiej jakości serwisów z zaufanych źródeł.

- LTS. [project “Other Ranking Components”] We improved our web ranking to determine what pages are relevant for queries containing locations.

- #82279. [project “Other Ranking Components”] We changed to fewer results for some queries to show the most relevant results as quickly as possible.

- #82407. [project “Other Search Features”] For pages that we do not crawl because of robots.txt, we are usually unable to generate a snippet for users to preview what's on the page. This change added a replacement snippet that explains that there's no description available because of robots.txt.

- #83709. [project “Other Ranking Components”] This change was a minor bug fix related to the way links are used in ranking.

- #84586. [project “Other Ranking Components”] This change improved how we rank documents for queries with location terms.

W tej kategorii są m.in. poprawa trafności wyników dla fraz lokalnych, zmniejszenie liczby wyników w przypadku niektórych fraz, wyświetlanie info o braku opisu z powodu blokady strony w robots.txt (to akurat ostatnio widziałam) i jakieś drobne zmiany związane ze zliczaniem linków.

- #83105. [project “Snippets”] We refreshed data used to generate sitelinks.

- #83442. [project “Snippets”] This change improved a signal we use to determine how relevant a possible result title actually is for the page.

Odświeżenie danych dotyczących sitelinków i zmiany w generowaniu tytułów dla stron.

- #83761. [project “Freshness”] This change helped you find the latest content from a given site when two or more documents from the same domain are relevant for a given search query.

- Imadex. [project “Freshness”] This change updated handling of stale content and applies a more granular function based on document age.

I na zakończenie zmiany dotyczące świeżej treści, m.in. jeśli na stronie znajduje się kilka podstron odpowiadających danemu zapytaniu to powinna wyświetlić się najnowsza wersja.

Zmiany z wcześniejszego okresu można znaleźć tutaj.

Zauważyliście wpływ którejś z tych zmian, nie licząc oczywiście Pandy? O zmniejszeniu liczby wyników też już była mowa.

Edited by Lexy
Link to post
Share on other sites
Opis tego wyniku jest niedostępny z powodu robots.txt – Więcej informacji.

Nie wplynelo na traffic.Wyglada bardziej naturalnie niz w ogole bez opisu.

Z site linkow zniknely "slabsze" podstrony.

Do tytulow często dokleja "brand".

Przykladowo:

Mamy "superprogramiki.pl/kategoria/programXX.html", domyslnym tytulem jest "Program XX - pobierz". Zauwazylem podstrony, ktorym G dopisuje nazwe strony do tytulu: "Program XX - pobierz - superprogramiki"

Link to post
Share on other sites

Nie pomogły dedyki, inne dane who is, dns itp i tede :-)

optymista w takiej chwili rzekłby: "czyli masz przetestowane, że nie warto tymi parametrami sobie d... zawracać" :D

Edited by qazy
 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Do tytulow często dokleja "brand".

To akurat widziałam już dość dawno. Np. do title wpisu na blogu był dodawany główny fragment title strony głównej.

Mi panda opied... 5,6 tyś wp :-)

U mnie jakichś większych zmian nie ma oprócz tego, że doczekałam się pierwszego fitra za linki wychodzące.

BTW, trzeba zaktualizować tekst "content is king but linking is queen" na coś powiązanego z 2 zwierzakami :)

Link to post
Share on other sites

Z kolejnych zmian, zaktualizowane zostały wytyczne Googlowe, ale ciekawsza jest moim zdaniem nowa wersja artykułu http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=66356 w którym podane jest killa antprzykładów linkowania. Skupiają się głównie na przeoptymalizowanych anchorach, w szczególności w treści (precle).

A co do wytycznych - http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=pl&answer=35769 - to dodano m.in. zapis dotyczący tego, aby nie nadużywać opisów rozszerzonych.

Link to post
Share on other sites

Skupiają się głównie na przeoptymalizowanych anchorach, w szczególności w treści (precle).

A co do wytycznych - http://support.googl...pl&answer=35769 - to dodano m.in. zapis dotyczący tego, aby nie nadużywać opisów rozszerzonych.

O zrócnicowaniu anchorów mówi się juz od dawna, te zapisy tylko sakcjonują to o czym już wiadomo. Roboty coraz lepijej radzą sobie z analizą tekstu. Ale z drugiej strony dobrze zrobiny precel i link nie pozwoli na to by robot wpadł na to, że to manipulacja, takie przestrzeganie to też forma walki ze spamem robionym przez nie obeznanycch userów.Gdybyśmy się chceili zastsowac do wszystkich zapisów nie dostalisbyśmy oczekiwanych efektów.

Link to post
Share on other sites

No pokazały fakt faktem, ale.. z tymi forami to juz chyba lekka przesada;) Znaczy sie tylko czekac az poznikaja podpisy z forum... bo google sie wezmie za walkę ze stopkami:) Bo obecnie to juz nic nie wolno robić, ani linka w komentarzu, ani w odpowiedzi na forum ani w stopce;/

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem po prostu z bardzo dużym opóźnieniem wprowadzili do wytycznych informacje, o których już dawno było wiadomo i które od dawna stosowali. Dla mnie najważniejszy sygnał jest taki, że skoro już piszą oficjalnie na ten temat to wypadałoby jeszcze bardziej różnicować anchory, ale nie ma co panikować.

Tak samo dopiero teraz wspomnieli o artykułach sponsorowanych z linkami (chyba że ten zapis był już wcześniej?), a przecież Google samo siebie ukarało za to już kilka lat temu :)

Edited by Lexy
Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem jest to po prostu podkladka... tak jak napisal Robi, do jeszcze wiekszego kablowania..., bo bedzie mozna slac spam reporty za stopki na forach i faktycznie google bedzie mogl teraz jechac po wszystkich metodach linkowania w gruncie rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By SEOsklep24.pl
   Witajcie!
    
   Mamy okazję zaprezentować nowość dla wszystkich pozycjonerów i właścicieli stron, którzy promują swoje witryny w Google. Oto prywatna grupa portali ogłoszeniowych należąca do SEOsklep24.pl! Solidne domeny z wysokimi wskaźnikami Trust Flow i Citation Flow. Grupa liczy 20 unikalnych domen, na których ręcznie publikujemy artykuły w formie ogłoszeń z linkami pozycjonerskimi.

   Nie są to standardowe wizytówki NAP – oferujemy linki z portali ogłoszeniowych, na których wszelkie nowe treści publikujemy wyłącznie my. Oznacza to, że nikt z zewnątrz nie może dodać darmowego ogłoszenia czy innej treści, która mogłaby osłabić atuty SEO naszej grupy.

   Linki z portali ogłoszeniowych – dlaczego są ważne w pozycjonowaniu strony?

   Każdy pozycjoner wie, że budując profil linkowy, należy zadbać o dywersyfikację zdobywanych odnośników. Profil linkowy pozycjonowanej witryny powinien być różnorodny, gdyż tylko wtedy Google uzna go za wartościowy i naturalny. Dlatego nie wolno podczas prowadzenia kampanii SEO zapominać o linkach z portali ogłoszeniowych. Niestety problem polega na tym, że ogólnodostępne strony z ogłoszeniami są bardzo często kiepskiej jakości, nie są dostosowane do współczesnych standardów WEB i SEO, mają wiele kopiowanych treści, linków kierujących do portali wątpliwej jakości lub po prostu są zaniedbane – zdobywanie linków z takich miejsc przynosi więcej szkód niż pożytku.
   Postanowiliśmy rozwiązać ten problem i stworzyć prywatną grupę 20 stron zapleczowych, które są portalami ogłoszeniowymi. Każda witryna osadzona jest na prywatnym Polskim IP, a serwery z dyskami SSD zapewniają stabilność działania i dostępność dla robotów indeksujących. Ponadto strony mają unikalne szaty graficzne i są osadzone na domenach z historią. Cały czas linkujemy każdą ze stron, poprawiając jej parametry Trust Flow i Citation Flow.
    
    
   Link do oferty: https://seosklep24.pl/oferta/536-linki-z-prywatnych-portali-ogloszen.html
   Cena: 149,99zł

   Dlaczego warto skorzystać z oferty na linki z prywatnych portali ogłoszeniowych?

   Oto najważniejsze atuty naszej oferty!
    
   Prywatna grupa 20 portali ogłoszeniowych, na której publikujemy tylko my! Portale osadzone na polskich domenach z wieloletnią historią (rejestracje od 2001 do 2011 roku) Wysokie parametry SEO (Trust Flow 27-33 i Citation Flow 17-22) Strony osadzone na prywatnych polskich IP i serwerze z dyskiem SSD Unikalne szaty graficzne, strony posiadające profesjonalny interfejs dla portali z ogłoszeniami Strony mają unikalny content, są zoptymalizowane on-site i off-site Linki z portali ogłoszeniowych są doskonałym sposobem na dywersyfikację profilu linkowego pozycjonowanej strony i podwyższenie pozycji w Google na promowane frazy  

    
    
   Zainteresowany zamówieniem publikacji, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chcesz sprawdzić, czy warto? Napisz do nas - chętnie podeślemy Ci 1-2 adresy stron wchodzące w skład grupy!
    

   Co oferujemy w ramach zamówienia?
    
   Publikację ogłoszenia na 20 prywatnych portalach ogłoszeniowych Każde ogłoszenie może zawierać 1 link Dofollow/Nofollow (do wyboru przez zamawiającego) Linki mogą kierować do strony głównej/podstron i występować pod postacią adresu URL lub frazy kluczowej W ramach zamówienia przygotowujemy 1 tematyczny tekst synonimizowany o długości 2000 zzs (istnieje możliwość domówienia dodatkowych artykułów, w tym celu podczas składania zamówienia prosimy wybrać opcję z dodatkowymi tekstami) Publikujemy ogłoszenia i linki do stron nie łamiących polskiego prawa! Po zakończeniu publikacji wysyłamy pełen raport ze zdobytymi linkami Na każde zamówienie wystawiamy FVAT  
    
    
   Link do oferty: https://seosklep24.pl/oferta/536-linki-z-prywatnych-portali-ogloszen.html
   Cena: 149,99zł
    
    
   Czego potrzebujemy do realizacji zlecenia?
    
   pełnych danych firmowych (nazwa firmy, adres, NIP, REGON, informacje kontaktowe ) adresu strony głównej lub podstron + fraz, które mamy linkować danych kontaktowych (mail, telefon) zdjęcia do ogłoszenia (w przypadku braku wysłania, tematyczne zdjęcie dobieramy z darmowej bazy lub ze strony klienta)  
    
    
    
   Kontakt:

   mail: kontakt@seosklep24.pl

   Dane Firmy:

   J&J Jakub Brożyna
   ul. Krajobrazowa 10/6
   35-119 Rzeszów
   NIP: 6852245474
  • By bercik97
   Dzień dobry,
   Mam kilka pytań odnośnie pozycjonowania strony:
   1. Ustawiłem meta tagi i w przeglądarce google gdy wpisuję stronę nie wyświetla mi tagu description. Jak taki efekt uzyskać? 
   2. Gdy wpisuję w przeglądarkę google "pasja informatyki" wyświetla mi się główna strona, oraz pod nią mniejsza czcionką jej podstrony. Jak takie coś uzyskać?
   3. Jak wypozycjonować stronę na pierwsze miejsce? Gdy wpisuję nazwę mojej strony, to wyświetlają się dane firmy, krs, nip etc. zamiast mojej strony głównej. 
  • By senssei11
   Witam
   Zmieniam treści na podstronach i chciałem je zgłosić, zresztą nie pierwszy raz ale obecnie jest problem,  Są podstrny tej samej witryny , które search console przyjmuje do sprawdzenia np
   . https://remonty-wnetrza.warszawa.pl/wyburzanie-scian/ a juz inne  odrzuca  i nie można zglosic treści np. , https://remonty-wnetrza.warszawa.pl/wykonczenie-wnetrz-mieszkania-pod-klucz/  Wyskakuje komunikat   Adres URL nie znajduje się w usłudze Sprawdź adres URL w aktualnie wybranej usłudze lub przełącz usługi   Czy ktoś pomoże?
  • By pabloliquidar
   Dzień dobry. Zauważyłem dosyć ciekawy problem z moją stroną. Mianowicie po wejściu z przeglądarki Google serwis ładuje się bardzo bardzo długo. Czasami po kliknięciu w link nic się nawet nie dzieje przez dosyć spory czas. Jeśli otworzyłbym stronę przez adres url to stronie zajmuje 1-2 sekundy na pełne załadowanie się. W pagespeed insights oraz gtmetrix mam wysokie oceny. Co to może znaczyć takie opóźnienie ładowania tylko z przeglądarki? Jak mogę to naprawić? Dodam jeszcze, że 2 dni temu zmieniałem tittle strony głównej, a teraz po wpisaniu mojego keyworda w Google, pojawia się stary tytuł strony, więc wygląda jakby się coś nie zaktualizowało. Nie wiem czy to ma coś do rzeczy, ale wolałem wspomnieć o tym fakcie  Pozdrawiam!
  • By SEOsklep24.pl
   Pisanie postów / Marketing szeptany i linki z  zagranicznych stron
    
   Prowadzą Państwo stronę w języku angielskim i szukają sposobu, aby podnieść jej pozycje w zagranicznych Google i przy okazji dotrzeć do potencjalnego grona klientów zainteresowanych ofertą? A może mają Państwo polską stronę oraz jej angielski odpowiednik i chcą Państwo wypromować swoje usługi lub produkty na zagranicznym rynku? Jeżeli tak, mamy ofertę idealnie spełniającą te wymagania.
   SEOsklep24.pl ma zaszczyt zaprezentować usługę pisania postów połączoną ze zdobywaniem linków z zagranicznych stron. Posiadamy aktualną listę 100 zagranicznych stron (angielskojęzycznych), na których piszemy posty reklamowe, dodając w nich linki promujące ofertę firmy lub jej produkty. Dzięki temu Państwa strona zdobywa nie tylko link, który znamiennie wpływa na podniesienie pozycji w wynikach wyszukiwania Google, ale także dociera do grona potencjalnych klientów - posty i linki dodajemy na aktywnych forach tematycznych, w wątkach, które odpowiadają tematyce promowanej strony
    
   Aktualizacja wyselekcjonowanych domen z jakich pozyskamy linki!
    
   Domain Authority - 92-46
   Trust Flow - 91-40
   Citation Flow - 86-38
   Organic Traffic - 7123003-67183
    
    
   Przykłady realizacji:
    
   https://ideas.data2crm.com/ideas/D2CA-I-4196
   https://archives.profsurv.com/forum/Professional-Surveyor-Magazine-Discussion/Education/-51283.aspx
    
   Istnieje możliwość zamówienia pakietu 25 postów - 100 postów. Posty reklamowe piszemy w języku angielskim (długość 200-400 znaków na post) - posty są neutralne, pisane w taki sposób, aby reklamować produkt/usługę/firmę, bez narażania jej na straty wizerunkowe a także bez ryzyka usunięcia posta przez administratora.
    
   Co oferujemy?
    
   Pisanie postów dedykowanych dla stron zagranicznych (wersja angielska), pakiet 25 wpisów - 100 wpisów, najnowsza lista wartościowych stron z kwietnia 2020 roku!
   Strony, na których dodajemy posty, są wartościowymi portalami (osobne IP i DNS), cechującymi się wysokimi wskaźnikami Trust Flow wynoszącymi od 40 do 91.
   Posty reklamowe pisane starannie, bez nachalnej reklamy, w języku angielskim (długość 200-400 znaków), tylko w wątkach, które tematycznie pasują do reklamowanej strony
   Wpisy dodajemy ręcznie, piszemy z kont z historią lub w razie potrzeby z nowo zarejestrowanych kont
   Czas realizacji wynosi 7-14 dni roboczych! Na koniec prac przesyłamy szczegółowy raport z wszystkimi zdobytymi wpisami, w razie pojawienia się postów pisanych z nowych kont, prócz linków - przekazujemy także pełen dostęp do założonych na potrzeby zlecenia profili użytkowników
   Wystawiamy FV
    
    
   25 postów ENG
   Link: https://seosklep24.pl/reczne-linki-trust-rank/502-25-postow-eng.html
   Cena: 225zł
   50 postów ENG
   Link: https://seosklep24.pl/marketing-szeptany/503-50-postow-eng.html
   Cena: 400zł
   100 postów ENG
   Link: https://seosklep24.pl/marketing-szeptany/504-100-postow-eng.html
   Cena: 750zł
    
    
   Czego potrzebujemy do wykonania zlecenia?
    
   podania adresu strony głównej, subdomeny lub podstrony do linkowania
   przesłanie słów kluczowych / fraz i dodatkowych uwag, które mamy uwzględnić podczas pisania reklamowych postów
    
    
   Kontakt:

   mail: j.brozyna@seosklep24.pl

   Dane Firmy:

   J&J Jakub Brożyna
   ul. Krajobrazowa 10/6
   35-119 Rzeszów
   NIP: 6852245474
    
    
    
   Zapraszamy do współpracy - marketing szeptany z korzyściami SEO dla zagranicznych stron!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy