Jump to content

zmiana algo 6-8 czerwiec


Recommended Posts

Wróciłem z tygodniowego urlopu bez internetu i fajnie. Jak zwykle spodziewałem się jakiś zmian a algorytmie i .. znalazłem.

Najciekawsze jest jednak to, że po pobieżnym przejrzeniu wątków na forum nie zauważyłem jakiejś reakcji. Owszem, parę osób wspomniało o spadkach, lub wzrostach, ale na pierwszy rzut oka bez analizy zjawiska.

Krótko podsumują to co wydaje się oczywiste i proszę o uwagi.

w okolicach 6-8 czerwca (środa - czwartek) w zeszłym tygodniu Google zmieniło algorytm w znaczącym stopniu dopuszczając dla mocnych fraz dużą liczbę powtórzeń wyników dla danej domeny. Zmiany są na tyle znaczące, że wiele fraz z drugiej dziesiątki "pojechało" 20-30 pozycji w dół. Użytkownicy nie zyskali nic (no może więcej syfu), ruch z drugiej dziesiątki choć marginalny to dla wielu serwisów "łowiących" long taila spadł ;). Statystycznie dotknęło to jakieś 50% serwisów (sic!) na con najmniej 2-3 frazach.

Już od jakiegoś czasu Google dopuszczało powtórzenia wyników dla jednej domeny więc na pierwszy rzut oka trudno zauważyć zmiany, ale teraz poszli w taką iloś cpowtórzeń, że SERPY wyglądają ... jeszcze gorzej ?.

kilka przykładów, żeby nie być gołosłownym :)

np: tutaj i na nastepnej stronie "rozepchał" się oceniacz.pl

http://www.google.pl/search?q=hotel+turcja...art=10&fp=1

tu z kolei oprócz skąpca powtarza się kilka innych serwisów

http://www.google.pl/search?q=hotel+turcja...;hl=pl&fp=1

i tak dalej: 5 domen na 10 wyników

http://www.google.pl/search?q=maszyna+do+p...;hl=pl&fp=1

zmiana ciekawa, chociaż jej nie rozumiem ... Co prawda pierwsze top10 wyglądają "normalnie", za to dalej zrobił się niezły bałagan ...

Edited by mrtn
Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też to zauważyłem i myślałem że to chwilowe, ale jednak sie utrzymuje.

ja dopiero wczoraj wróciłem i widzę utrzymanie tego bałaganu -czasami fajniej coś oglądać po kilku dniach - bez emocji - jak widać zmiana wygląda na bardziej trwałą ;)

Link to post
Share on other sites

To chyba raczej kolejny bug a nie zmiana algo.

A druga rzecz, ze w ostatnim czasie zmian jest tyle ze ciezko nad nimi juz zapanować i ciezko wyciagac wnioski czy to kolejna zmiana czy efekt badz bug wczesniejszej;)

Link to post
Share on other sites

Ja bym tego nie nazwał zmiana algo, ale raczej naprawa lub dalsza walka.

Cały czas wyniki znacząco -chodzą- w dół lub w górę.

Edit.

Wystarczy poczytać tamte forum, białe rycerze mają duże ciśnienie na podawanie domen. Ciśnienie wzrasta. ;)

Edited by SzlafRock
Link to post
Share on other sites

Ja natomiast zauważyłem, że jest coraz większy ruch poza top10. Tak jakby ludzie w pierwszej dziesiątce nie znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytanie ;). Nie dziwi mnie to. Obecne wyniki to takie flaki z olejem.

seowyszbanner.gif

Link to post
Share on other sites

wiecie, że nie poruszałbym tematu, gdyby to był zwykły bug lub margines. Jeżeli 50% serwisów to ma to nie oznacza, że z mich 4 dwa dostały tylko, że na 1000 domen pozycjonowanych i nie , w rożnych "rekach" 500 "dostało" się pod skrzydła nowych wyników. Fakt, że tylko dla wybranych fraz więc ogólne zmiany dotyczą jakieś 5% fraz ale to i tak dużo.

Link to post
Share on other sites

Google po prostu stara się w ten sposób wywalać 'spam' xrumerowy, który coraz częściej zalega na kolejnych stronach wyszukiwania.

Potencjalnie dobra strona 'rozpycha' wyniki tak, żeby potencjalny spam wyleciał dalej. Nie mogą sobie poradzić z automatami, to tak 'czyszczą' wyniki przy okazji tratując dobre strony.

M

Pozycjonowanie lokalne, Wymiana linków tematycznych, Tematyczne artykuły sponsorowane.  >>>>> Informacje na stronie :  Tani hosting

Link to post
Share on other sites

Cały czas coś się dzieje z wynikami. Przykładowo szukam swojej strony na dane hasło przeglądając serpy. Na pierwszej stronie nie ma, klikam więc "następna", również nie ma, przechodzę na 3 stronę i widzę, że powtarza mi się strona, która była już na pierwszej stronie gdzieś na 5-6 pozycji. Wracam więc na 1 stronę wyników zobaczyć czy adres się nie powtarza i widzę, że tylko pierwsze dwie pozycje pozostały bez zmian a reszta jest już inna. Sprawdzałem to kilkukrotnie i często ta sytuacja miała miejsce, takie google dance podczas przeglądania wyników.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Terms of Use Privacy Policy