Skocz do zawartości

Czegoś nie rozumiem


Robert76

Rekomendowane odpowiedzi

Może mnie ktoś oświecić?

Temat jest taki, ogólnie zależy mi na oglądalności serwisu więc go trochę podlinkowałem i na takich frazach jak warszawa mieszkania, mieszkanie sprzedaż warszawa i kilku jeszcze znalazłem się w TOP 10.

Zgodnie ze statystyką słów kluczowych googla frazy te są wyszukiwane kilkadziesiąt tysięcy razy w miesiącu - coś z tego powinno mi skapnąć a tu google analytics wskazuje odwiedziny rzędu kilku dziennie ( max 6 słownie sześć)

Co zrobić by zwiększyć oglądalność - ktoś może mi coś poradzić?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wylogowałeś się z konta Gmail lub innej usługi Google. Być może wcale nie jesteś w TOP 10 tylko wyświetlają się wyniki spersonalizowane pod twoją osobę.

Sprawdzałem na różnych komputerach a także google monitorem, to że jak jestem zalogowany to na jednej z fraz jestem TOP 1 a jak się wyloguję to spadam na 7 miejsce to już zdążyłem się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeżeli ponad wynikami naturalnymi dla fraz wyświetlaja się linki sponsorowane w ilości sztuk 3 to mogą odbierać nawet do 60 % ruchu

2. znalezienie sie w top 10 czasami guzik daje - wszystko zależy od fraz i atrakcyjności wyświetlanego opisu

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To description to dobra rada tylko co tu mądrego napisać?- fakt mam trochę cienki - ale czekam na "wpływ" by zlecić komuś napisanie porządnej strony.

a "tymczasem" zająłem się pozycjonowaniem.

Temat ogólnie dotyczy strony www.homebest.pl - niestety - program asari sprawia, że wirtualne wycieczki" właściwie zaśmieczją serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystaj mikroformaty z recenzjami/ocenami dla poszczególnych ofert a w ofertach to:

Uwaga! Teraz możesz obejrzeć mieszkanie bez wychodzenia z domu! Tylko u nas zobaczysz wirtualną wycieczkę po nieruchomości :) Kliknij w poniższy link, bądź skopiuj go i wklej w linii adresowej Twojej przeglądarki: homebest.h2.pl/Narbutta/Narbutta.swf

zamień na aktywny odnośnik o tytule "wirtualny spacer", otwierający nowe okno przeglądarki (bez pasków nawigacyjnych/narzedziowych) i przenieś na dół opisu

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę zmieniając temat - czy ktoś dysponuje jakimiś statystykami dotyczącymi oglądalności tzn jaki procent urzytkowników wchodzi na najwyżej wyświetlaną ofertę ile wchodzi na np piątą - wiem, że są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka - ale ile jest tak mniej więcej chciałbym wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert w dużym uproszczeniu wygląda to tak

click-distribution-serp.jpg

A w życiu zupełnie inaczej :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę zmieniając temat - czy ktoś dysponuje jakimiś statystykami dotyczącymi oglądalności tzn jaki procent urzytkowników wchodzi na najwyżej wyświetlaną ofertę ile wchodzi na np piątą - wiem, że są małe kłamstwa, duże kłamstwa i statystyka - ale ile jest tak mniej więcej chciałbym wiedzieć.

Wg moich statystyk na 2 dość konkurencyjne frazy gdzie jestem długi czas na 1 miejscu wygląda to tak że key tool pokazuje liczbę wyszukań dopasowanych ściśle na poziomie 15000 natomiast otrzymuję miesięcznie około 1300 wejść przy założeniu że praktycznie zawsze są 3 adwordsy powyżej więc to pewnie jeszcze zaniża. Czyli wychodzi około 8% odwiedziń z pierwszego miejsca porównując do keytoolsa.

Natomiast druga fraza która wg key toolsa ma 1300 wyszukań - mam 160 wejść miesięcznie

Czyli widać z moich statsów akurat na te frazy które wiszą na 1 miejscu że ilość wejść w porównaniu z key tool to około 10%

Można zatem sądzić że jeżeli fraza np "noclegi zakopane" wg key toolsa ma 40500 wyszukań ścisłych to będąc na 1 miejscu razem z adwordsami będziesz miał miesięcznie około 4tyś wejść.

Czy też takie proporcje zauważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności