Skocz do zawartości

Bóg jest jeden


początkujący

Rekomendowane odpowiedzi

a tak z rana kawałek z mojej ulubionej płytki Rogera Watersa mi chodzi po głowie...

tylko zastanawiam się, dlaczego...?

przecież już nie mam 18lat :)

a swoją drogą, jak ktoś nie słuchał jeszcze The Pros & Cons of Hitch Hiking, to polecam - ale od deski do deski: głośno, ale na słuchawkach, bo żona się może zastanawiać, dlaczego się jest takim rozmarzonym... :)

ciekawostka: na płycie gitara prowadząca jest "produkcji"

-> tutaj Eric z kolejnym Bogiem przez duże B... nawet podwójne :P

a tutaj troszkę więcej smuteczków

: on tu musiał się znaleźć: moje lekarstwo na ciężkie chwile... ;) - ale dzisiaj zdecydowanie Waters z początku posta :)
dymna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma to być panteon bogów. muzyczne inspiracje, może powinno się tu znaleźć King Crimson?

Jak wiadomo skład zespołu często się zmieniał, udało mi się znaleźć "Epitaph" z pierwszym wokalistą (Greg Lake), tym który śpiewał na In The Court Of The Crimson King (1969).

Nie widzę tutaj Frippa ale za to z pewnością jest tutaj- Starless (1974). To moje ulubione nagranie King Crimson: mistrzowskie budowanie finału kompozycji, fajnie wykorzystane skrzypce z których słynęło później UK.

Ileż ja się tego nasłuchałem zanim doceniłem tak bardzo jak cenię teraz...

Może jeszcze "

". Już w innym składzie z koncertu w Tokio 5 i 6 października 1995 roku. Śpiewa tu bardzo utalentowany Adrian Belew (współpracował m.in. z Frankiem Zappą) i jeden z lepszych basistów wszech czasów- Tony Lewin. Akurat ten koncert mam na DVD, jakość obrazu nie jest, niestety, najlepsza.

Nie oszczędzajcie głośników :P

Poniżej dorzucam tekst Epitafium tłumaczony przez Tomka Beksińskiego:

Pękaja mury

Z inskrypcjami proroków

A na narzędziach śmierci

Odbija się jasny blask slońca

Gdy każdy z nas jest rozdarty

Przez nocne koszmary i sny

Nikt nie założy laurowego wieńca

Gdy cisza zagłusza krzyk

Pomiędzy stalowymi bramami przeznaczenia

Zasiano ziarna czasu

I podlewano je uczynkami

Uczonych i znanych

Wiedza jest niebezpiecznym doradcą

Kiedy wszystko wymyka sie spod kontroli

Los calej ludzkości jak widzę

Spoczywa w rękach szaleńców

Chaos bedzie moim epitafium

Gdy pełznę wyboistą i zawiłą ścieżką

Jeśli powiedzie się nam, usiądziemy

I zaczniemy się śmiać

Lecz obawiam się, że jutro będe płakał

Tak, obawiam się, że jutro będe płakał

Tekst z KRYPTA.

P.S. @entropia, dziękuję za przypomnienie tej ostrzejszej strony The Gathering ;) Przyznaję, że jestem wiernym wyznawcą tego zespołu ale z Anneke-

.

Pamiętam, jakoś tak na początku 2001 roku byłem na ich koncercie w Strefie Radia Kolor we Wrocławiu. Przed koncertem chłopcy z Gathering puścili głooośno kawałek This Mortal Coil. Piłem Jasia Wędrowniczka (zapłaciłem barmanowi od razu za kilka, miał dbać by nie brakowało a ja mogłem się poświęcić słuchaniu muzy) i patrzyłem jak Anneke tańczy i śpiewa, cudowny wieczór- nigdy tego nie zapomnę...

e:

P.S. Kraftwerk zacząłem słuchać od Das Model ale później już poszedłem po całości ;)

Edytowane przez Nikonem

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest tylko jeden który jest różnie nazywany i różne są o nim wyobrażenia ,jednak jest tylko jeden a jest to Wszechświat.Nie ma nic większego i mądrzejszegoi niezbadanego.

Warto też pomyśleć o Matce Ziemi którą mordujemy każdego dnia a która też żyje i ma świadomość jest żywym bytem.

W ciągu najbliższych lat poznamy jej gniew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos wlasnie ubogo z kobietami w tym watku...

No tak już jest: jeśli kobiety nie są na siłę przepychane jakimiś partetami, sratatami, to mało co robią :) Ale niech będzie: Loreena McKennitt, Tarja Turunen.

Ktoś jeszcze jakieś warte uwagi kobity w muzyce zna? Albo może gitarzystkę? Bo z głowy, to żadnej wymienić nie potrafię ;)

NoteFighter.net - gra uczaca czytania nut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności