Skocz do zawartości

Legalne i bezpieczne metody pozycjonowania

mkmak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zazwyczaj nie komentuję kolegów po fachu z tego forum ale dzisiaj nie mogłem się powstrzymać i chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

Jeden z użytkowników zamieścił jak zresztą wielu ogłoszenie:

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...howtopic=139092

Najbardziej zastanowił mnie tekst:

Nie używam spamerskich i niebezpiecznych metod typu: zaplecza i SWL

I tak zacząłem się zastanawiać to w takim razie jak można legalnie i bezpiecznie pozycjonować nie mając nawet zaplecza?

Czekam na Wasze opinie.

• Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Legalna i bezpieczna metoda. Zakładamy stronę i zgłaszamy ją do wyszukiwarki. Czekamy na wzrost pozycji. A wzrost będzie z tego powodu, że ludzie zaczną sami linkować do naszej strony! Najpierw nas znajda wśród milionów wyników, treść im wię spodoba, i umiesczą do nas link na swojej stronie. A najlepsze w tym wszystkim będzie to, że link ten będzie opatrzony anchorem dokładnie takim, na jaki chcielibyśmy się pozycjonować. To takie proste!

seowyszbanner.gif

@soprano gdzieś tam chyba w wytycznych coś pisze o możliwości pozyskiwania linków z zaufanych/czy tam porządnych miejsc. Teoretycznie da się tak legalnie i bezpiecznie wszystko wepchać. Praktycznie jest troszkę gorzej z tym legalnym i bezpiecznym pozycjonowaniem.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Soprano ma rację.

Strona powinna być użyteczna dla użytkownika. Algorytm na pewno to dostrzeże i jak już nasza strona będzie w ...powiedzmy top1000 wielu użytkowników, którzy przeglądają np. 78 stronę wyszukiwania znajdzie naszą stronę.

Następnie Ci użytkownicy, dla których nasza strona jest użyteczna zacznie tworzyć linki i umieszczać je na swoich stronach, bo w tym kraju 99% ludności ma swoje strony i blogi.

Zakładamy stronę i zgłaszamy ją do wyszukiwarki. Czekamy na wzrost pozycji. A wzrost będzie z tego powodu, że ludzie zaczną sami linkować do naszej strony! Najpierw nas znajda wśród milionów wyników, treść im wię spodoba, i umiesczą do nas link na swojej stronie.

Świetnie powiedziane :D Temat jest o czymś innym, ale dla mnie to, co powiedziałeś, świadczy o naiwności idei podstawowego algorytmu Google (chodzi mi o PR). Zdradzając, że opiera się on na ilości linków, Google samo rozesłało zaproszenie dla spamerów i jest sobie samo winne, że musi teraz używać skomplikowanych algorytmów :P

No dobra, nie znam się ;)

Mnie zastanawiają informacje podane w cenniku...

1) STAŁY ABONAMENT

Ten model polega na pozycjonowaniu słów kluczowych na zasadzie stałego abonamentu - niezależnego od pozycji w wyszukiwarce - w wysokości 100 zł netto miesięcznie, za jedno słowo kluczowe.

2) STAŁY ABONAMENT + PŁATNOŚĆ ZA EFEKTY

Ten model rozliczania składa się z dwóch rodzajów opłat:

stały abonament w wysokości 100 zł netto miesięcznie plus płatność za efekty, która uiszczana jest dopiero od dnia wejścia do pierwszej dziesiątki wyników i jest zróżnicowana w zależności od pozycji.

Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli zlecę pozycjonowanie w oparciu o stały abonament powiedzmy 5 fraz, to jestem co miesiąc lżejszy o 5 stówek nawet jeśli pozycje nawet nie drgną... Współczuję w tym momencie ludziom, którzy podpisali umowę bez świadomości na co się zgadzają...

To są chyba jakieś kpiny... W ten sposób to ja mogę pozycjonować dowolną stronę na dowolną frazę nawet za pół podanej tutaj ceny. :D

Mnie rozbroił ten tekst :

"NOWOŚĆ -> rejestracja w Google Maps, cena 199 zł netto od jednego słowa kluczowego."

Jak można popierac opłate za rejestracje w google ma jeszcze taką kase za SŁOW KLUCZOWE śmiech na sali :)