Skocz do zawartości

BlogoCOP


okazwłoka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W SKRÓCIE

Jeśli marzyło Ci się tanie zaplecze, na którym możesz dodatkowo zarobić, to... system BlogoCop jest właśnie dla Ciebie!

BLOGOcop to system, który umożliwia użytkownikom tworzenie i rozbudowanie własnego zaplecza w formie tematycznych blogów. Najważniejsza sprawa: takie zaplecze jest naprawdę tanie! Płatności w systemie opierają się na punktach. Koszt miesięcznego utrzymania konta z dowolną ilością blogów to tylko 30 punktów (w przeliczeniu na PLN: 3 złote). Punkty wcale nie trzeba kupować, można je zdobyć za:

- utrzymywanie własnych blogów w systemie

- dodawanie własnych tekstów

Co więcej masz możliwość zarabiania na punktach - możesz je przelewać innym użytkownikom systemu.

Poza tym system jest świetnym miejscem na Twoje artykuły! Już nie musisz wysyłać swoje artykuły na śmieciowe precle!

Przykładowy blog wygenerowany przez system: ziutek.zgred1.iswift.eu

SZCZEGÓŁY

CO OFERUJE SYSTEM?

System został podzielony na 2 części:

- zakładanie tematycznych blogów (na przygotowanym skrypcie)

- udostępnianie artykułów.

KTO MOŻE ZAŁOŻYĆ BLOG?

Każdy. Oczywiście za darmo. Co więcej, za założenie bloga otrzymasz punkty (o punktach później)! Zakładając blog trzeba określić tematykę bloga (przypisanie tylko i wyłącznie do 1 kategorii), można też skorzystać z opcji automatycznego przesyłania dostępnych artykułów. Co dalej? Po założeniu bloga można kliknąć w dostępne artykuły i wybrać kilka artykułów, które automatycznie zostaną przesłane na blog. Dostępne są artykuły, dla których blog spełnia wymagania. Chodzi tu o szereg wymagań (o wymaganiach przy części z artykułami) na czele z tematyką. Przed decyzją o pobraniu artykułu użytkownik ma możliwość podglądnięcia kilku fragmentów tekstu.

KTO MOŻE DODAWAĆ ARTYKUŁY?

Każdy. Preferowane są artykuły z synonimami. Jeśli dodasz artykuł bez linków, otrzymasz punkty na swoje konto. Jeśli dodasz artykuł z linkiem/linkami, będziesz musiał za to zapłacić punktami.

JAKIE SĄ WYMAGANIA DLA ARTYKUŁÓW?

Teksty muszą być napisane gramatycznie na minimum 900 znaków (po wymieszaniu), wymagana jest unikalność tekstów jak i sens merytoryczny. Dodając artykuł należy określi parametry:

- kategorie (można wybrać kilka)

- minimalny pagerank dla blogów (blogi o niższym pageranku niż określone nie będą mogły pobrać artykuł)

- minimalny poziom backlink (blogi o niższym wskaźniku backlink niż określone nie będą mogły pobrać artykuł)

- określ, czy Twój tekst może być publikowany na blogach postawionych na domenach regionalnych (np. waw.pl) i funkcjonalnych (np. com.pl, biz.pl)

- określ, czy Twój tekst może być publikowany na blogach postawionych na subdomenach

Tak określone wymagania nie mogą trwać w nieskończoność - wymagania te mogą obowiązywać maksymalnie przez 30 dni (ilość dni można określić). Po tym okresie czasu wymagania te zostaną zdjęte. Ale jest też grupa wymagań ponadczasowych:

- czy tekst może trafiać do ogólnotematycznych blogów

- czy tekst może być publikowany na subdomenach jednej domeny

- czy tekst może być publikowany na domenach postawinych na tym samym IP serwera

Przy dodawaniu artykułu zostanie automatycznie obliczona ilość kopii przeznaczonych do publikacji (jeśli jest to artykuł z synonimami). Można przed dodaniem sprawdzić w dostępnym kalkulatorze ile otrzymasz punktów.

ZBIERAJ PUNKTY

Co więcej, w systemie można zarabiać punkty. Dodanie swoich blogów, dodawanie artykułów bez linków, pobieranie artykułów z linkami - za to wszystki zarabiasz punkty. Punktami można płacić między innymi za zgłaszanie artykułów z linkami. Punkty są też potrzebne do miesięcznej opłaty za korzystanie z systemu. Punktami można handlować (dostępne są przelewy punktów) do użytkowników w obrębie systemu, wystarczy znać login.

Każdy punkt zdobyty na artykułach jest zamrażany na około 30 dni. Zamrożenie dotyczy tylko i wyłącznie wykonywania przelewów, punkty można wykorzystywać do celów w obrębie swojego konta. Ma to służyć jako zabezpieczenie przeciw nadużyciom.

ZABEZPIECZENIA

Oczywiście nie ma 100% zabezpieczeń. Ale każdy użytkownik może zgłosić podejrzane artykuły, po prostu artykuły niespełniające wymagań określonych w regulaminie. Oprócz tego każdy artykuł przed dodaniem sprawdzany jest przez skrypt, sprawdza unikalność w obrębie systemu jak i w wyszukiwarkach internetowych.

SKRYPT BLOGA

Tak jak wspomniałem, blogi są tematyczne. Przez to w samym blogu nie ma kategorii. Skrypt opiera się o bazę sqlite (wystarczy wrzucić dostarczone pliki na serwer), jest zabezpieczony przed dodawaniem przez osoby z zewnątrz.

Jeśli chodzi o konfiguracje, można wybrać jeden z kilku rodzajów adresów. Skrypt może również działać bez htaccess (zadziała więc na darmowych hostingach, ale bez przyjaznych adresów). Do określenia jest szereg innych opcji konfiguracji, od tytułu, sloganu, długości zajawek i wielu innych po wielkość miniaturek i obrazków. No właśnie, w skrypcie bloga zostało zastosowane automatyczne pobieranie obrazków ze stron dostępnych w sieci (obrazki wyszukiwane na podstawie tagów) do artykułów. Każdy pobrany obrazek ma zaznaczone źródło.

CO NA START?

System na starcie posiada tysiące artykułów, które tylko czekają na publikację na Twoim blogu!

OGRANICZENIA

Zostały nałożone ograniczenia co do ilości pobieranych artykułów na blog. Każdy blog na start otrzymuje 5 kredytów (1 kredyt umożliwia pobranie na swój blog 1 artykułu). Następnie co 7 dni do każdego bloga dodawany jest 1 kredyt. Niewykorzystany kredyt przechodzi na następne tygodnie/miesiące/lata. W każdym momencie można dokupić kredyty.

PUNKTOWANIE

dodanie artykułu z synonimami bez linków: 10 pkt

dodanie artykułu z synonimami z 1 linkiem: -10 pkt

dodanie artykułu z synonimami z 2 linkami: -30 pkt

dodanie artykułu bez synonimów i bez linków: 0 pkt

dodanie artykułu bez synonimów z 1 linkiem: -5 pkt

dodanie artykułu bez synonimów z 2 linkami: -15 pkt

KOSZTY

Punkty sprzedawane są w paczkach po 200 punktów

200 punktów - 20 zł netto

Ceny hurtowe

5-10 paczek: 19 zł netto/paczka

11-20 paczek: 18 zł netto/paczka

21-30 paczek: 17 zł netto/paczka

31-40 paczek: 16 zł netto/paczka

powyżej 40 paczek: 15 zł netto/paczka

Strona projektu: https://blogocop.pl

Edytowane przez FiKaS
Na prośbę autora tematu

Sklep SEO - DARMOWY PAKIET DLA KAŻDEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Artykuły z założenia będą duplikowane? Przy średniej ilości artów w systemie na niszową tematykę każdy blog będzie praktycznie taki sam? Czy w dodawanym artykule może być link?

Edit: Zasady są na tyle zawikłane, że przeciętny "pisarz" artów ich nie ogarnie a i pewnie większość "seo ninja" tez nie ale idea zacna.

Edytowane przez Qbexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodający artykuł określa ile kopii przeznacza na publikację, maksymalnie jest 10. Kluczem do unikalności ma być właśnie duża ilość dostępnych artykułów, o którą się postaram.

W dodawanym artykule mogą być max 2 linki.

Sklep SEO - DARMOWY PAKIET DLA KAŻDEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie możliwość zamieszczania linków zmienia całkowicie postać rzeczy a chyba o tym nie ma w pierwszym poście.

Każdemu dodającemu będzie zależeć na jak największej ilości pobrań zarówno ze względu na pkt. jak i linki więc nie sądzę by ktoś ustawiał mniej niż 10.

Imho dać wybór albo dodajesz arta z linkami i nie masz za to pkt. albo bez i w tedy zarabiasz. No i przydałaby się sekcja artykułów synonimizowanych.

Edytowane przez Qbexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pobierając artykuł może podglądnąć informacje o ilości linków w artykule (zostanie dodana też opcja podglądu do jakiej strony prowadzi link) jak i ilości kopii przeznaczonych do publikacji.

pobieranie.jpg

Myślę, że promowanie artykułów bez linków dodatkowymi punktami (bądź 'karanie' ujemnymi za artykuły z linkami) też byłoby dobrym pomysłem.

Jeśli chodzi o teksty synonimizowane, osobna sekcja takich artykułów to dobry pomysł i na pewno do zrealizowania.

Sklep SEO - DARMOWY PAKIET DLA KAŻDEGO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w syropie system punktowania wyglada nieco inaczej

dodajesz domene = zyskuejsz pkt za ktore publikujesz arty - a za postawienie hosta dostajesz taka liczbe publikaci ze nie mozesz nia pokryc wszystkich precli - co sprawia ze:

- system samoczynnie sie napedza

- w kazdym preclu nie laduje wszedzie jednakowa liczba tekstow

czyli 'chcesz dodawac - musisz rozwijac'

zamiast 'dodawaj i jesli najdzie cie ochota to rozwijaj' :)

JA: Miał Pan już nie pisać - tak trudno to zrozumieć, nie życzę sobie już od Pana maili

KLIENT: to po co Pan odpisuje? lubi Pan miec pewnie ostatnie zdanie ..ja również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły z założenia będą duplikowane?
Dodający artykuł określa ile kopii przeznacza na publikację, maksymalnie jest 10. Kluczem do unikalności ma być właśnie duża ilość dostępnych artykułów

każdy artykuł przed dodaniem sprawdzany jest przez skrypt, sprawdza unikalność w obrębie systemu jak i w wyszukiwarkach internetowych

System sprawdza na obecność duplikatów, jednocześnie sam dopuszcza tworzenie w ilości sztuk do 10 ;) Cel uzyskania dużej unikalności poprzez "właśnie duża ilość dostępnych artykułów" z założenia stanowi wadę. Na okoliczność unikalności musi być spełniony warunek dużej ilości tekstów w systemie możliwy tylko w sytuacji jego znakomitego powodzenia. Myślę, że spin kwestię rozwiąże najlepiej.

1. Skąd/Jak pozyskać szablony.

2. Skrypty łączą się z bazą, jakie dane wysyła/pobiera

3. Z jakim obciążeniem dla serwera należy się zmagać, ile szacunkowo można podczepić domen pod system na jednym koncie hostingowym w rodzaju jupe.pl ~40zł

4. Odczepiam po czasie domeny spod systemu - artykuły innych użytkowników zostają czy wszystko tracę / moje artykuły na blogach innych użytkowników zostają czy wszystko tracę

5. Dobrze rozumiem, koszt artykułu jest ten sam dla subdomeny, domeny PR0 i domeny PR3

6. Weblink zarabia na kontach PRO, Statlink na prozwizji pkt., a BlogoCOP

:)

Kolejne dzieło z Twojej stajni, płodnym jesteś programistą ;) Dasz radę obrobić to wszystko?

@sleaquit dokładnie, zasada pięknie tam działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie sie cos zdupcylo

Zaloguj siÄ!

Co do pomysłu to niczego sobie i glowne zastrzezenia podobne jak @sleaquit

Założenie bloga: -150 punktów (z konta właściciela bloga odjętych zostanie 150 punktów)

zeby zalozyc bloga musze dodac 50 arykułów ...

Edytowane przez jehowy

Kody -25% na hosting w biznes-host.pl
 

@mcmagik ~ maszyna jest tak głupia, jak jej użytkownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności